parenie?

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
ferro
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 11:03
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

parenie?

Príspevok od používateľa ferro »

ahojte,

Mam neocaridiny a rybicky (borarasky). Som zaciatocnik, mam akvarium/krevetkarium asi 4 mesiace. Uz sa mi napriek tomu podarilo odchovat svoju prvy generaciu z povodnych 12ks mam priebezne nieco okolo 40-50 ks.

Dnes som zachytil v mojom akvariu/krevetkariu pre mna nezvycajnu situaciu. Uz rano pri krmeni som si vsimol, ze krevetky - samceky su nezvycajne aktivne. Toto som uz zazil a cital, takze som tusil, ze asi nejaka samicka vydava signaly, ze je pripravena na parenie. Zhodou okolnosti to bola moja najkrasia, najvacsia najcervensia samicka. Ta tiez bola nezvycajne aktivna a behala od rana po celom akvarku. Ked som nazrel cez obed do akvarka, zachytil som nasledovnu situaciu zachytenu na videu. Je to dost drsne. Myslel som, ze je mrtva a oni ju zeru, ale skor myslim, ze to bol akt parenia...

Mozete potvrdit - je to parenie alebo nejaky druh kanibalizmu? Aj ked z toho videa je len kusok, asi to naozaj vyzera, akoby bola mrtva ale potom sa ich striasla a dost vycerpana usla...

https://youtu.be/GLk0GrLzlEQ

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: parenie?

Príspevok od používateľa Milos »

Podla videa to bohuzial vypada, ze otcom mladych bude najhorsie vyfarbeny samec :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

ferro
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 11:03
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: parenie?

Príspevok od používateľa ferro »

no ved toto... Co uz, mam len jedno akva zatial, nerobim selekciu. Mam tam aj krajsie vyfarbene krevetky, ci su to ale vsetko samicky alebo nesikovni samcekovia neviem :) . Zjavne najsikovnejsi su bohuzial ti najmenej vyfarbeni samckovia. Inak o 2 hodiny som ich zase nacapal, zase boli na nej, tak neviem ktori nakoniec bude otcom. Mam aj z tejto druhej party video. Chudera samicka, ma uz dost dnes. Chvilu sa nepohnute schovavala v machu a teraz ju ani nevidim, kde zaliezla.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: parenie?

Príspevok od používateľa IringPalo »

presne toto iste som pozoroval aj u mojich krevetiek. niekedy samica vyskoci z akvaria ked uteka pred samcami. to ze camicu oplodni viac samcov je dobre, jeden by na to nestacil.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

ferro
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 20 Mar 2015, 11:03
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: parenie?

Príspevok od používateľa ferro »

takze to je prirodzene spravanie sa krevetiek :) . Vdaka. Stale ma niecim prekvapia... :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní