Red Cherry

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim,
dovolil som si vytvorit temu venovanu filtracii a presunut do nej vlakno z tejto temy.
Prispevky boli presunute sem:
http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=12&t=118
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

SimonS, teraz jak tak pozeram na tu fotku mrvej RedCherry na aktivnom dne, tak ma napadlo: Preco mas aktivne dno v akvariu s Neocaridinami? Koli rastlinam, alebo tam mas okrem nich aj ine krevetky?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa IringPalo »

ked ma vysoke KH tak mu to mozno nestiahne.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

SimonS
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31 Dec 2014, 00:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa SimonS »

Aktívne dno mám kvôli rastlinám, okrem nich tam nie sú žiadne krevetky.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa IringPalo »

zdravim, pozna niekto majitela toho uctu na youtube co tu bolo video o tigroch? to iba pre informaciu.
ked uz ste sa pochvaili krevetami, musim aj ja. ako som spominal ze sa tu volaco udialo a zacali vsetky krevety mat sedielka, tak sa v akvarku deju sialene veci. kazdy den lietaju samci ako zmyslov zbaveny lebo krevety zacali byt plodne a vsetky naraz a je ich tolko ze sa bojim ze samci nebudu schopni vsetko oplodnit. najmenej 5 samic sa nalozilo behom tyzdna a niekotre este maju sedielka. druha paradna vec je ze sa niekolko krevetiek vyfarbilo a su tam take krasne farby ze cumim. neviem ci to ma suvis s tym ze maju vajicka a chcu byt maskovane. pre vas asi nic zaujimave to nie je, lebo to ziadna oranzova alebo modra nie je, ale su to take nasedle nahnedle nazelenave farby, niekedy pasikave, taky natural. hlavne som zvedavy ci tie pasikave neocaridiny ked sa naparia so sakurami ci budu cervene pasikave, fakt by ma taka kreveta potesila, nazval by som ju red tiger :D
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Voľná diskusia a všetko ostatné

Príspevok od používateľa Hryzo »

predpokladam, ze pasikava cervena je red cherry, moje sa vyfarbuju tiez velmi zaujimavo a divoko ... vela krat som uz videl cherrynu, ktora vyzerala ako rili, ze jej stred bol bledsi a pod.
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Vacsina zdrojov uvadza, ze krizenim cervenej a divokej farby vznika potomstvo divokej farby. Moje skusenosti toto potvrdzuju len ciastocne. V niektorych pripadoch su vysledne krevetky sfarbenim niekde medzi rodicmi, teda menej vyrazne cervene.
Ak krizis s dobre vyfarbenou sakurou, moze sa jednat prave o tento pripad.

Tigrovane sfarbenie sa u divoko sfarbenej formy vyskytuje, s trochou stastia ti z toho nieco pripominajuce cervene tigrovanie vyskoci, ale aby to stalo za nieco, budes potrebovat dalsiu selekciu tychto jedincov...a stastie, samoztejme! :) Drzim palce, za pokus to asi stoji.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa mosfet »

A čo sa stane keď skrížiš red cherry napr s yellow fire :?: bude z ních divoká forma ( samozrejme časom )
Otázka na Miloša - nášho genetického inžiniera :ugeek:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Ako vravim, podla toho co sa bezne pise, budu z toho divoke formy.
Ale na druhej strane sa pise, ze yellow bola vyslachtena z cervenych, takze neviem ci tam to bude take jednoduche...

Takze odpoved gen. inziniera: Nemam sajnu, bolo by to treba skusit :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

SimonS
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31 Dec 2014, 00:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa SimonS »

Nechcem páni rušiť aktuálnu vašu tému, chcem len pripísať k tej predchádzajúcej, k mojej. Po určitej dobe, keď som pridal eheim substrát do filtru a taktiež aktívne uhlie som sa predvčerom rozhodol krevetky opäť vrátiť späť do pôvodného akvária. (Nejaké tam ešte vtedy aj ostali, jasne že som to nechytal do jedného prcka). Krevetky, ktoré tam ostali aj prestali umierať, ba sa začali aj množiť to málo čo tam bolo. Tak som sa rozhodol presunúť celý "kmeň" :lol: krevetiek naspäť, kde sa ich snáď stovka hneď rozpŕchla do každej skrýše. Dnes sú už tomu dva dni, vidím ďalšie a ďalšie samičky s vajíčkami ale čo je dôležitejšie → ŽIADNE ÚMRTIA. Uvidím ešte pár dní,ale myslím si, že už sa nič nezmení, keďže doteraz všetko v poriadku, ešte lepšie ako pred tým by som povedal. Krevetky sú akési živšie. Takže by som to uzavrel,že problém vyriešený :)
Veľká vďaka páni za pomoc, za rady, za ochotu. Chovu zdar! :)

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa mosfet »

Aktívne uhlie môžeš už vybrať zbytočne zabíja aj užitočné baktérie. No nechaj si ho odložené , samozrejme ho poriadne vysuš.
Som rád že sa ti dalo všetko do poriadku. Nech sa darí aj naďalej.

robogym
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Jan 2015, 10:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa robogym »

Ja by som mal otazku, ako rychlo vam vyrastu mlade cherry na dospele jedince?
Stale v akvariu vidim nove malicke krevetky ale moc sa nezvacsuju, tak neviem ci neprezivaju alebo pomaly rastu :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Zalezi od podmienok, ale cca 2 a pol mesiaca?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

robogym
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16 Jan 2015, 10:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa robogym »

Hmm ... od kedy som nasiel prve mini krevetky uz ubehlo 2,5 mesiaca ale najvacsie z nich su teraz asi 1cm.
V akva je "len" izbova teplota cca 22 st. a odkrem dubovych listov ich nijako nekrmim.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja teraz prikrmujem kazdy den ... hadzem im nastriedacku 3 druhy granulovaneho krmiva + pucim kotulky a v druhom akva maju dost prachovej riasy + vlockove krmivo co ryby nechytia + im obden hadzem grnulky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

No...dubove listy nie su najvyzivnejsou potravou, skor naopa. Takato dieta moze spomalit rast...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Hryzo napísal:ja teraz prikrmujem kazdy den ... hadzem im nastriedacku 3 druhy granulovaneho krmiva + pucim kotulky a v druhom akva maju dost prachovej riasy + vlockove krmivo co ryby nechytia + im obden hadzem grnulky
Pre neokaridiny podla mna docela dobra strava, akurat by som mozno dodal nejake zelene krmivo...u tohoto druhu to nie je nutnost, ale pomoze a pozitivne sa to moze prejavit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

Milos napísal:
Hryzo napísal:ja teraz prikrmujem kazdy den ... hadzem im nastriedacku 3 druhy granulovaneho krmiva + pucim kotulky a v druhom akva maju dost prachovej riasy + vlockove krmivo co ryby nechytia + im obden hadzem grnulky
Pre neokaridiny podla mna docela dobra strava, akurat by som mozno dodal nejake zelene krmivo...u tohoto druhu to nie je nutnost, ale pomoze a pozitivne sa to moze prejavit.
teraz je zihlavy menej, ale ked najdem tak raz za cas dostanu aj tu nooo
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

mato1984
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Feb 2015, 21:38
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa mato1984 »

Zdravím. Kedže mi bolo poradené, že sa mám pýtať tu, tak skúsim.
Konkrétne by ma zaujímalo, či sú krevety vyšľachtené z red cherry, resp. red cherry vyšších grade-ov /neviem, ako to správne nazvať, mám v tom trochu zmätok/ citlivejšie, náročnejšie v niečom? Po niekoľkých rokoch som založil jedno mini akva /28l/ kam by som chcel bloody mary. Zaujíma ma aké sú Vaše skúsenosti. Klasické red cherry som kedysi mal, s nimi problém nebol žiadny. Vlastne ak jediný, čo potom s nimi, kedže sa množili ako divé.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj, vitam ta na fore.

Mam bloody mary, poviem pravdu co som s nimi spravil: Mal som 200 litrove akva zabehnute, voda asi pol roka nemenena. Dva dni predtym ako som sa dozvedel, ze tam dam bloody mary krevetky som stiahol tretinu vody a nalial rovno vodovodnu. Spravil sa trochu zakal. O dva dni som tam supol BM krevetky a este v ten den som dal na 3/4 dna novy nezabehnuty substrat o hrubke pol cm. Spravil sa zakal asi na 15 dni, taky ze som nevidel po dlzke akva (1m) na druhu stranu a krevetky si veselo behaju a ziju do dnes. Po mesiaci uz vidim na samickach sedielka, co nevidiet budu nosit vajicka. Cize zaverom bloody mary su uplne nenarocne krevetky, podobne ako vsetky Neocaridiny.

Inak spravne pises, bloody mary su momentalne najvyssia trieda cervenych Neocaridin, uvidime do kedy :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných