Red Cherry

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ja mam s cherry dve japonici a tie prave toto robia, ked boli hladne. dali si cherrynu ako keksik. Tiez som to pozoroval dvakrat a oba razy zrala kazda japonica svoju cherrynu, cize tiez by museli zdochnut dve naraz dvakrat, co je blbost. proso lovili.
u cheryn som to videl iba pri zdochnutej krevetke, ale nie kazdu zdochlinu zeru. Ked som maval uhyn tak obzdali nozicky a tikadielka, ostatne nechali. Nedavno som ale videl ako zozrali krevetku celu. Myslim si ze zalezi kvoli comu kreveta zdochla, mozno ked na starobu tak ju zjedia, ale ked je chora tak nechaju tak.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Moja red cherrynka.
P1030107.JPG
P1030107.JPG (136.46 KiB) 5159 zobrazení

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

krasna ... len tych slimakov tam mas az moc na moj vkus :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Tá 30L nádržka je založená viac ako 5 rokov,takže sa tam namnožili nie len krevetky ale i vežovky.Občas dáka vežovka vlezie k vrtulke do filtrácie,tam ju rozseká a krevetky majú pred filtrom hody. :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

ja rucne pucim kotulky kazdy druhy/treti den a tiez sa ich nevedia nabazit
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

plautus
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 21:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa plautus »

Pekná rado, ja mám tieto krevetky od teba ale moje niesu tak pekne červené. Mal som selektovať :(
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Všimni si tie dva drobce v ľavo na mojej fotke.Nie všetky sú tak intenzívne.Najkrajšie sú najstaršie samičky,ktoré majú vyzretý pancier a tak často sa už nezvliekajú.Samozrejme niečo sa vyfarbuje podľa prostredia,stravy,podmienok celkovo.Ak selektuješ je to plus.Popravde momentálne už vôbec neselektujem a tá populácia je dosť stála,takže sa striedajú intenzívne i slabšie sfarbené jedince.Farbu si celkom pekne držia i bez selekcie.Populáciu som pred rokmi prevzal od brata a je zložená z dvoch rodovo odlišných línií.Sú preto i dosť odolné.Vidieť u teba foto nosiacej samičky ma potešilo.Čo znamená že sa držia a sú u teba spokojné. ;) :)

SimonS
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31 Dec 2014, 00:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa SimonS »

Ahojte.

Mám vážny problém s krevetkami v mojom 72 litrovom akváriu. Doteraz som taký problém nemal. Z ničoho nič mi začali krevetky umierať postupne po jednej a určite to na starobu nebolo, boli medzi nimi dospelé aj mladé jedince. Každý deň keď som sa pozrel do akvária som našiel jednu,dve,tri v popredí mŕtve.. Automaticky som vymenil polovicu vody, myslel som si, že pomôže, nepomohlo. O dva dni sa to zopakovalo zas, celú vodu som odčerpal a dal druhú z druhého akvária , ktorá je dobrá. O dva dni sa to zopakovalo, ďalšie mŕtve. Jedná sa o krevetky red cherry, ktoré sú podľa mňa dosť odolné. Teraz si plánujem všetky krevetky vybral a dať zatiaľ do druhého malého akvária , kým prídem na príčinu.
Dnes som tam objavil ďalšiu mŕtvu , aj som ju odfotil, pretože bola do modra sfarbená. Testy na vodu nemám, ale keďže som vymieňal vodu celú za dobrú z druhého akva kde sa množia a žijú v pohode.. neviem čím to môže byť spôsobené..
Niečo o akváriu:
72 litrov, dno amazonia, filter vnutorny od aquaelu pred 100 litrove akvaria, beži 24/7, výmena vody každý týždeň 1/3..Čo sa týka osádky , je tam pár živorodiek endlerových. Rastlinné zastúpenie je veľmi bohaté, tým sa darí..

Na záver fotky:

Obrázok

Obrázok

Som z toho zúfalý, lebo nikdy som takýto problém nemal.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj SimonS,
je velmi zaujimave preco krevetky po smrti chytia modru farbu. Obycajne sa deje to, ze ked skapu sfarbia sa do oranzova a vyzeraju ako vysmazene. Z vlastnej skusenosti co sa tyka modrej farby po smrti ti neviem poradit, ale napada ma jedna vec v suvislosti so substratom. Ako dlho mas ten substrat v akva? Napada ma taka vec, ze ci to modre sfarbenie nemoze byt nejaka otrava plynmi? Ak sa uz dlhsi cas v substrate hromadia a teraz vystupuju z neho. ADA Amazonia sa odporuca menit po 1,5-2 rokoch, ale to preto, ze je to aktivny substrat a po tomto case prestava posobit. Otazne je, co sa stane ak je dlhsi cas v akva. Ak to takto bude pokracovat dalej, tak ti mozem len poradit nanovo zariadit akvarium, a substrat by som riadne premyl v kybli s vodovodnou vodou.

SimonS
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31 Dec 2014, 00:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa SimonS »

Ahoj Denis,
v prvej rade sa chcem poďakovať za odpoveď. Substrát je tam asi mesiac. Bola to taká cesta pre ten substrát, pretože bol používaný (neviem ale ako dlho) v kamarátovom akváriu, ten ale akvárium rušil ,pretože prerábal na morské a bolo mu ľúto amazoniu vyhodiť. Keďže to je kvalitný substrát rád som sa ho ujal. Trochu som si ho prepral vo vodovodnej vode a dal do môjho akvária, kde som potom nalial späť vodu, ktorá bola v ňom len s pôvodným substrátom. Odvtedy som ale nič nezaznamenal a táto "kalamita" nastáva iba posledné asi tri dni.
Čo sa týka toho modrého zafarbenia, umrelo mi ich tam už viacero,ale zatiaľ som spozoroval iba jednu , že by chytila modrý nádych, všetky ostatné farbu strácajú , oranžovejú a blednú, tak, ako si popísal.
Momentálne mám krevetky mimo tohto akvária, sú v 20 litrovom akváriu s machmi a drevami na stole, kde skúšam, či aj tam budú umierať. Že či je to nejaká infekcia alebo je to fakt niečo v akváriu.
Tak uvidím 2-3 dni ako sa budú správať, ak neubudne žiadna tak akvárium nanovo zariadím a substrát nanovo preperiem vo vode, poriadne vyumývam a vyskúšam asi nanovo.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Hm tak potom je asi zbytocne premyvat subtrat, predpokladam, ze si ho premyval pred mesiacom pri zakladani akva, tak? Vidis, teraz je tu dalsia otazka a taka, ci kamarat hnojil v akva, liecil nejaku chorobu, proste ci slo do jeho akva s tym substratom nejaka chemia. Divne je ale, ze sa to hned uz neprejavilo. Ako dlho mas krevetky v tom akva? Mesiac je tam amazonia, a krevetky sli tam hned ci si nejaky cas pockal?

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa prasan »

SimonS ako píše Denis,staré krevetky sú po smrti skôr orandžové alebo normálne ako za života.Naopak pri rôzných bakteriálnych ochoreniach zase úplne zbelejú.S modrým sfarbením po smrti som sa tiež nestretol.Píšeš filter pre 100L akvárium.Aký konkrétne?Filtre sú poddimenzované a myslím si že aj ten tvoj jednoducho nefunguje tak ako by pre 70L bolo potrebné.Stačí trocha viac zakŕmiť,plus zanesenie v substráte(odkiaľ ako napísal Denis sa môže uvoľňovať kadečo) a o problém je postarané.Ak nestíha filtrácia,tak to môže byť hodnotami NO2,NO3.
Mohlo by to byť i spomenuté liečivo v kamarátovom akvárku,ktoré sa teraz z Amazonie uvolňuje.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Teoreticky moze byt problem aj vo vodovodnej vode. Nieco sa tam mohlo dostat, co tam predtym nebolo. Prestan na isty cas s vymenami.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Väčšinou častá výmena spôsobuje i častejšie zvleky a teda i odhalenie zranitelnejšieho mäkšieho tkaniva krevetky.Ak je niečo vo vode,tak to výmenou vody môže pri zvleku krevetky pôsobiť agresívnejšie.Chcelo by to pomerať minimálne pH a NO látky.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ahoj Simon. teraz si napisal viac ako na akva a napadlo mi jedno. Nepozerajme na jednu modru krevetku, ked ostatne modre neboli, ale mali naopak znamky normalne mrtvych krevetiek. Ja som pri svojom uhyne pozoroval ze krevetka cerstvo po smrti je mozno trocha bledsia a tmavne az ked je dlhsie zdochnuta. Takze podla farby nesudme, lebo si ich mohol najst tesne po smrti (krevetka zdanlivo zdrava zdochna behom minuty, to som tiez videl).
Podla mna je pes zakopany v tvojom dne.
1. Ako vidno na fotke tak amazoniu si vymenil komplet.
2. Mas to tam mesiac.

Nebude tento uhyn len typicky scenar novozalozenej nadrze? Ked si vybral komplet stare dno a dal nove, ktore obsahovalo fakt nikto nevie co, tak ti zostali bakterie akurat vo filtri a na skle? Zrejme to nestaci a vyletelo ti NO2. Denis tu pridaval zaujimavy link, v ktorom bolo pisane ze najviac dobrych bakterii je prave v dne. Restart dna mozno znamena restart nadrze. Bakterii vo filtri mas len tolko kolko maju potravy. Nezalezi ze filter je zabehnuty, ak bezal v akvariu s malo NO2, bakterii v nom bolo prosto malo. Teraz to vyletelo a nestihli sa namnozit. Okrem toho je tu druha vec, ktoru spominali ostatni, ze dno je aktivne a navazuje na seba (hnojivo, liecivo?)

Nechaj nadrž zabehnúť mesiac a potom skus s par krevetami co to spravi.
Opytaj sa kamarata co daval do vody ked mal tento substrat.

Drz sa a napis ako to dopadlo, lebo tieto diskusie casto koncia tym, ze sa problem vyriesi ale ktora rada bola spravna sa nik nedozvie a tie skusenosti si dotycny uz necha pre seba.
Naposledy upravil/-a prasan v 31 Dec 2014, 13:23, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Drobné estetické chybičky.(pravopis)
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

SimonS
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31 Dec 2014, 00:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa SimonS »

Tak som sa popýtal, kamarát hnojil Easy Lifeom Profitom, ale ku koncu života jeho sladkovodného akvária (asi mesiac) ho prestal dávať. Ryby neliečim, žiadna iná chémia do jeho akvária nešla.
Amazonia je tam mesiac, krevetky tam išli v podstate hneď po vyčírení vody a po tom, čo sa všetky rastliny postavili, čiže na druhý deň. Len to je ten háčik, prečo neumierali už po prvom dni :?: .. Nerozumiem tomu.
Čo sa týka filtra, tak je to konkrétne Aquael Turbo Filter 500. Ten som pred výmenou premyl vo vode z pôvodného akvária ,kvôli zachovaniu baktérii a po výmene ho opätovne vložil do vody.
@Milos čo sa týka vodovodnej vody myslím si, že tam nič nebude, keďže mám viaceré akvária, kde mám ešte chocolate ,white pearl a red rilli krevetky a tým výmeny nič nespôsobujú.
Po tom, čo som krevetky prelovil do môjho karanténneho akvária na stole iba s machom a drevom sa veľa krevetiek vyzlieklo, tak uvidím, či sa im aj tam niečo stane, keďže sú odhalené zraniteľnejšie mäkšie tkanivá.
Najviac sa asi prikláňam k názoru IringPala, že to asi naozaj bude akýsi scenár novozaloženej nádrže, keďže naozaj to dno tvorí akýsi ten základ a naruší tú vodu dostatočne. Ako píšeš, áno, baktérie mi ostali iba na skle a vo filtri.
Tak ja uvidím ako to pôjde, väčšinu krevetiek (asi 90%) som vybral, tie drobné som všetky nevychytával, to by sa človek musel zblázniť, aby ich všetky povyberal, tak budem aj to pozorovať, či nastane nejaký úhyn. Zbytok je tu na stole, po dni žiadny úhyn.
Ak nastane nejaká zmena alebo niečo nové zistím, postnem.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Počas takéhoto prenášania je to pre krevetky stres a to zvliekanie nemusí dopadnúť najlepšie.Niektoré krevetky sa pod tlakom stresu zvlečú i keď ešte na to nie sú dostatočne pripravené.Niekedy i po zvlekoch umierajú.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa IringPalo »

To karantenne akvarium kam si ich prelozil bolo zabehnute? aby sa ti to nestalo aj tam a uz potom vobec nezistis aka bola pricina.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

SimonS
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 31 Dec 2014, 00:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa SimonS »

V ňom je iba voda z druhého stabilného akva, mach a drevá, dno tam nie je. Filter je tam zabehnutý s molitanom.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Tvoj filter je podľa môjho názoru na 70L akvárium nedostačujúci.Proste malá filtračná plocha i keď sa to trocha dá vykompenzovať nádobkou na iný filtračný materiál.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných