Red Cherry

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Hora »

Všetky krevetky mám len Red cherry pomiešané od dvoch ľudí(všetky vložené boli červené) nezávisle ale niektoré mladé sú úplne biele,minimálne do červena.Je to nejaká postupná degradácia rodu,že sa rozmnožujú medzi sebou,nepomohol by ďalší cudzí zdroj na získanie farby?Aj vločky dávam na vyfarbenie od Tetry.Ďakujem.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Strata farby bude v genoch.Mal som red cherry 8 rokov bez primiešavania a boli stále krásne krvavo červené.

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Hora »

hmm tak normálna vec,keby som vybral biele a dal do druhého akva potomkovia by boli biely?

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Mysliš biele ako ,,kriedovo biele,,? Také tie ,,priesvitné,, ok,ale také tie akoby biele z vnútra to by sa mohlo jednať i o bakteriálne ochorenie.Lebo popravde som biele red cherry nevidel.Alebo primiešaná snow white forma.A to by teoreticky vyselektovať po dákej dobe šlo.

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Hora »

hej priesvitné,zdravé,
narýchlo foto,vzadu uplne bez farby
...jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 01 Júl 2017, 21:50, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Obrázok vložený do príspevku.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Hora selektovanim dostanes pekne cervene red cherry, dovolim si tvrdit, ze by si sa za dva roky dostal pri vacsej casti populacie na red sakura. Musis ale dbat na to, aby si si aj samcekov nechaval v chove, kedze ti su pri Neocaridinach slabsie sfarbeni ako samicky. Kludne stacia 2-3 pekni samcekovia v chove na 15-20 samiciek.

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Hora »

Dobre dakujem,tak netreba hladat od inych,len udrzat farebne kusy.
Selekcia,no luto mi je ich utratit kvoli farbe a nebudem rozdavat red cherry priesvitne :roll:

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Veľa pri sfarbení okrem poctivej selekcie zaváži i prostredie a strava.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Neviem kde by som umiestnil moje Super Red neokaridiny, tak davam sem k red cherry. Fotil som ich v akva, kde predtym boli orange krevetky, preto mozete vidiet mlade krevetky oranzove pri nich. Pri tychto super red si vsimam, ze su dost haklive na stres co sa tyka vyfarbenia, niektore docasne stracaju dokonca takmer vsetku cervenu farbu. Neviem cim to moze byt. Zlate Caridiny :D
Super_Red.jpg

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Maros »

Krásne sú Denis..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Dakujem Maros.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Aky je rozdiel medzi "Super Red" neokaridinou a "Sakurou", ak sa mozem tak troska rypavo spytat? :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Už sa oba pomenovania pletú do jedného názvu.To čo som ja videl v chovoch,tak super red má stále na chrbte pruh(je krvavo červená,ale má svetlejší pruh cez chrbát).Sakura by mala byť úplne červená bez pruhu cez chrbát.V podstate ide v oboch prípadoch iba o selekt.Podľa mňa je nesprávne použitie oboch synonym v jedinom názve farebnej formy.Myslím,že sa oba používajú len na to aby stúpol dopyt.Tak ako je tomu napríklad u Procambarus clarkii var.orange s obľubou nazývaného až stupídne Marlboro.
V podstate i poctivou selekciou red cherry dostaneme po dákom čase jedince ktoré kľudne môžeme označiť ako super red alebo sakura.V oboch prípadoch su aj samce pekne červené.Podobne sa označujú i Yellovky napr.neon ....bez pruhu s pruhom.... :lol: Smejem sa tomu,lebo čím farebnejšia forma o to super duper vymyslené pomenovanie.No dáko ich predsa rozlíšiť musíme.Keby bolo všetko red cherry,ako by sme potom označili jedince čisto červené prípadne jedince s pruhom?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Milos »

...aby to bolo este komplikovanejsie, tak v obchodoch sa "sakura" pouziva aj na kazdy Red Cherry, co nie je uplne vybledla.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

To máš Bohu žiaľ pravdu.Ešte by bolo fajn spomenúť,že sakura má trocha iný tvar tela čo je následok selekcie a kréženia.A často je tomu tak u chovateľov,že ponúka i red cherry aj sakura - no v konečnom je všetko z jediného akvárka a nedbalý chovatel len vyberie pre konkrétneho zákazníka.Chce sakura ,vylovuje sa čo najčervenšia často i prestárla krevetka a ak chce red cherry dostane ten ostatok.Bohu žiaľ to je častá realita.Čo je tak trocha na zaplakanie. :?

PetríkJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Okt 2019, 18:52
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa PetríkJ »

Ahojte, prosím vás je to Red Cherry či nejaky mix?

https://zvierata.bazos.sk/inzerat/10362 ... evetky.php

Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 08 Mar 2017, 18:17
Bydlisko: Nové Mesto n/V
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa pmasarik »

Skôr to budú bloody mary, alebo red sakura. Na red cherry sú nejak moc červené. Ale na veci to nič nemení, rozhodne sú krajšie, ako obyčajné red cherry.
Môj youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCxlF9e ... erA/videos
Reverzná osmóza: https://www.youtube.com/watch?v=qSF5saWrmB0
Ako pripraviť vodu pre krevetky: https://www.youtube.com/watch?v=CH8WNaC3hVk
Založenie akvária pre krevetky rodu Caridina: https://www.youtube.com/watch?v=VishkTWQi1k

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Red cherry,bloody mary či red sakura - je tá istá krevetka iba po selekcii.V podstate ide o neocaridina davidii.

PetríkJ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03 Okt 2019, 18:52
Bydlisko: Púchov
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa PetríkJ »

Neviete či zbaští dospelá Endlerka 35mm samička malú krevetku 5mm? Mám dve 112l akva, v jednom Red Cherry a 13-20mm Endlerky a v druhom Orange a 25-35mm Endlerky. Krevetky nosia vajíčka a pobehuje v každom akva pár mladých čo som myslel že padli na obed keď mali 3mm a 2týždne ich nebolo =) teraz vyšli sfarbené a tak som 6cm Mečúne radšej presťahoval... Vďaka

Yamay
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07 Jan 2017, 16:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Yamay »

Nejaké mladé možno padnú za obeť, ale pokiaľ sa majú mladé krevetky kde schovať a edlerky sú dostatočne kŕmené, tak to bude v pohode. Hovorím za seba a z vlastnej skúsenosti, je možné, že niektorí chovatelia budú mať iný nazor.....
Neocaridina davidi: Bloody Mary, Blue Topaz, Carbon Rili, Black Rose, Schoko Sakura, wild type

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných