Red Cherry

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Red Cherry

Príspevok od používateľa mosfet »

Nakoľko tu nie je možnosť galérie tak som sa iba chcel pochváliť ( podľa mňa ) peknou snímkou ;)
WP_20140910_00120140910144447-1.jpg
WP_20140910_00120140910144447-1.jpg (119.74 KiB) 14574 zobrazení

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Cav mosfet, osobna galeria ani specialne miesto vyhradene fotoalbumu tu nie su. Je za tym myslienka, aby sa obsah fora netriedil podla dvoch faktorov: tema (neocaridina, CRS, taiwan, atd.) a typ (text vs. obrazky). Obsah sa triedi len podla temy, takze obrazky neocaridin zostanu vo fore neocaridina, taiwanov tiez v prislusnom fore, atd. Zaroven sa tym dufam samotne fora skor spestria, ako zneprehladnia, uvidime :)
Kazdopadne pekna red cherry!
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa mosfet »

Jasné , a neboj nebudem spamovať zbytočne ;) len sa mi tá fotka veľmi páčila ( že aký som šikovný :lol: )

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Ano pekna red cherry krevetka, farba ako ma byt. Ale zda sa mi to, alebo ta fotka je prevalena na pravu stranu? Ta rastlinka (alebo mach?) to je fissidens?

Tak sme sa rozhodli s Milosom, ze fotoalbum na fore nebude, prave pre spestrenie tem a prispevkov.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa mosfet »

Nie je prevalená a áno je to fissidens fontanus - strom. Pozri celá akva : http://www.akva.sk/gallery/akvaria-a1/4 ... 46560.html Sorry fotka nic moc

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

vzhladom na nove povolenia fotiek Vam sem mozem hodit stupne red cherry. ja osobne som uz mal ten najvyssi ale potvorka odisla ... teraz si niesom isty ci mam dalsiu.

pripadne -
sfarbenie krevetiek red cherry zavisi od prostredia v ktorom ziju, od potravy aku dostavaju a v neposlednom rade som sa docital ze aj od hierarchie v akvariu (tam ma opravte ak sa mylim)
z toho my vypliva ze sa asi ani neda udrzat krevetky v najvyssich 2 stupnoch a stale sa im budu rodit aj blede ktore treba selektovat. pravdaze plati aj to ze samci su bledsi (preto sa na obrazku pise ze samci su od druheho (sakura) stupna aj pri samiciach najvyssieho stupna) a samice su tie krasne cervene torpeda co sa vam pohybuju v akvariu.

tolko zo zakladov a tu obrazok ktory s tym suvisi
Red Cherry Shrimp Grading.jpg
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Sfarbenie je ovplyvnene roznymi faktormi, ako pises. Ale tiez geneticky. Pointa je v tom slachtit krevetky tak, aby stale vacsia cast populacie mala co najlepsie sfarbenie v stale sirsom spektre podmienok. Resp. v beznych podmienkach, v ktorych mozu zit a prosperovat. Nikto necaka, ze sakura bude rovnako sfarbena v pohari na okne bez rastlin a dna, kde ledvaj preziva. Na druhej strane, ak ma uroven sfarbenia sakury len par najstarsich samic, neda sa este tvrdit, ze "mam doma sakury". Teda tvrdit sa to samozrejme da, ale malo by sa az potom, kedy je toto sfarbenie geneticky ako - tak ustalene, teda dedi ho vacsina mladych.
A k sfabeniu samcov: Vseobecne sice plati, ze su bledsi. Ale! Podla toho co som sa docital, u vyssich gradov by aj oni mali mat kompletne sfarbenie po celom tele. Vlastne su to samci, ktori sa pouzivaju na definovanie istych urovni (gradov) sfarbenia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Slezina »

Mam otazku do pléna :-)
Mam v kancli 20l akva a v nom iba krevetky...z rastlin je tam javsky mach pogostemon helferi a erectus a aj riccinia.
Akva bezi uz 6 mesiacov ale cherrynam sa dako nechce kotit :-) mlade sa aj vyliahnu ale po par dnoch ich uz nenajdem.
Zo zvedavosti som z nich zobral par kreviet do akvarka doma k rakovi kde je voda nie v najlepsom stave a malo rastlin...konkretne 2x anubias nana aj to plava na hladine aby s nim nespravila račica kratky proces :-)
V oboch akvariach nosili samicky naraz vajicka tak som ich v oboch izoloval do porodnicky a sledoval.
V akvarku v robote a doma sa narodili cherriny naraz no a po tyzdni som v porodnicke v kancli nenasiel zivu dusu ale za to v akvarku pri rakovi rastu ako zadarmo.
Nejde mi to do hlavy preco sa im dari viac vo vode kde by som nepredpokladal ze by vobec zili nie to este odrastli ale dari sa im paradne uz maju 1cm.
Akvarka maju rovnake parametre vody len v tom z rakom je viac rias a detritu v strku nikaky iny rozdiel nieje.
Rad by som vedel kde je pes zakopany :-/

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa D.D. »

Hryzo neviem čo za stránku to je ale to grade je nejaké dyletanske.Správne by to malo byť od vrchu
1.Kríženec Red cherry+diva forma alebo biedna kvalita
2.Red cherry
3.Fire red
4.Sakura
5.Sacura S

Na tejto stránke máš to pekne zobrazené aj s cenami
http://www.rendo-shrimp.de/epages/62701 ... a_Garnelen

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa kiLLt »

Neviem ale tažko to určit s rendoshrimp kedže každá jedna foto je totálne vytiahnutá farba alebo je prepálená vo všeobecnosti každá sakura ti hodí kvalitnejšie ale aj menej kvalitné krevety takže to gradovanie sa mi zdá už moc.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Neviem Slezina,
toto je vazne zahada. Moja skusenost s Red CHerry je taka, ze ked uz samicka raz vajicka odnosi, tak mlade odrastu aj v popolniku po zaliati vodou. Ok hovorim obrazne...
1.) Nie je v akvariu nieco, co by mohlo byt pre ne toxicke?
2.) Neskryva sa tam nejaky predator, napr. larva vasky?
3.) Nie je na priamom svetle na okne, mozno privelke vykyvy teploty...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Slezina »

Neviem uz co by mohlo byt toxicke...su tam s nimi aj CRS-ky 4 a ziju v pohode...je pravda ze ich bolo 7 ale uz 3 mesiace nezdochla ziadna.
Larva vazky tam urcite nieje a na priamom svetle tiez nieje akvarko teplota vody je stabilna...uz nechapem co mu je...ci to idem nanovo zalozit ci co...

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

pozri slezina sme na tom podobne -

15L akvarium bez ohrievaca so zavesnym filtrom funguje super bez akejkolvek potreby zasahovat ... len obcasna vymena vody nic viac

54L akvarium o ktore sa staram a snazim sa tam vytvorit co najlepsie podmienky a stale to nieje bezproblemove ... mlade sa mi sice rodia pekne ale stare (velke) krevetky pomalicky ale isto odchadzaju (za mesiac mi odislo tusim 5 krasnych velkych cervenych samiciek) a sice sa stale snazim to pripisovat starobe ale bojim sa ci to predsa nieje nieco ine ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Potom ma Hryzo napadaju este dve veci:
1.) Je mozne, ze by akvarium bolo prilis ciste? Ziaden detrit, ziadne bakterie...? Urcite by stalo za pokus prist domov, vytiahnut do flasky par litrov detritu a takuto zakalenu vodu potom priniest do prace a pekne to tam cele naliat, naockovat.
2.) Nemas v kancli nejaku kolegynu, co pouziva v tej miestnosti kozmetiku? Alebo nepouzivate tam nejake chemicke pripravky?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Slezina »

Aj mne dochnu aj stare 1ks za tyzden az 2 nesprtam sa do neho prilis ale ajtak nieje dobre.
Milos detritu je tam dost...vcera som sadil pogostemon do neho a detrit tam je ako som dosadil uz sa napchavali tym co som rozviril.
Uz neviem co od radosti...mam ako Hryzo zavesny filter vzduchovanie a stalu teplotu 23°C
Ja kam vlastny kancel ziadna chemia sa v nom nepouziva...asi donesiem domov zvysne krevetky a akvarko zalozim odznova lebo uz to nieje mozne aby taka "burina" ako su cherriny dochla.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

moje problemove akvarium je toto
http://www.akva.sk/hryzo-prerabka-54l-t15844-96.html

posledne dnesne prispevky su totalny update stavu daneho akvaria aj s fotkami (mozno vam ho prcnem raz aj sem :))
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

tak som vam odfotil moju asi najkrajsiu krevetku
krevetka 2.JPG
jedna z poslednych velkych kusov s krasnym sfarbenim ... verim ze bude mat este par peknych mladych nez odide
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Slezina »

Dnes dalsia mrtva Cherrina a aj CRS nevidim to inak ako na novozalozenie :-/

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

hryzo krasna cherryna :palechore:
slezina urcite treba zalozit akva na novo, vodu na zabeh pouzi z toho druheho akva ked budes cistit (bez detritu, len cista voda)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Denis napísal:hryzo krasna cherryna :palechore:
slezina urcite treba zalozit akva na novo, vodu na zabeh pouzi z toho druheho akva ked budes cistit (bez detritu, len cista voda)
s tymto nesuhlasim: s detritom :) ja niekedy pouzijem aj filtrat zo zabehnuteho filtra.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných