Red Cherry

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Milos ano mas pravdu z dobre zabehnuteho a hlavne dobre fungujuceho krevetkaria to plati ako pises :) lenze Slezina v tom druhom akva este nema detrit pokial sa nemylim, kedze este tam nedal krevetky. ak sa dobre pamatam Slezina ma tam substrat od Tropici (neviem aky) preto som odporucil nestahovat z dna usadeniny, lebo mozu obsahovat nejake veci, ktore nepozname a nevieme co ta tropica obsahuje.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

dakujem za pochvalu ... ja som minuly tyzden tiez nasiel jednu mrtvu potvorku a stale som endosiel na to preco ... vymena vody doteraz 2x tyzdenne cca 20-25 percent ... po mesiaci prechadzam na 1x tyzdenne tak uvidim .. snad sa to ustali ... verim ze novo narodene ktore tam uz pobehuju budu odolnejsie ... dufam ze to bolo len prechodom do trochu inych podmienok a postupnym uhynom od najslabsich po tych silnejsich ... ak sa to nezmeni do mesiaca (aspon 2 tyzdne bez umrtia) tak mam asi problem :)
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Slezina »

Denis mam tam Tropicu Aquarium soil aktivnu.
Zevraj novinka tak uvidime.
Vyriesil som to Šalamunsky...prestahoval som vsetky krevetky do akvarka kde bol rak kedze tam sa mladym naramne darilo a raka som si zobral do prace do krevetkaria... :-)
Uvidime ci sa aj zvysku bude darit tak ako tej prvej varke ktoru som tam len tak dal aby bolo troska veselejsie v akvarku :-)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

skor by som cakal ci sa bude darit rakovi v praci ... ak nie tak tam je vacsi problem ako by si chcela a treba to prekopat
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Slezina »

No mal som aj CPO v praci a rastol paradne takze rakom by sa tam malo darit...dufam

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Kadzdoladne mas tam zaujimavy problem. Mladata neokaridin u mna vzdy prezivali prakticky cokolvek. Ak sa dospele mnozia a samicky neodhadzuju vajicka (v tom u mna niekedy problemy boli), raz vyliahnute mlade dorastali. Toto je skutocne tak troska zahada.
Dospelym sa v tom akvariu dari, ci tiez kapu?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Slezina
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 23:12
Bydlisko: B.Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Slezina »

Dospele tiez kapali sporadicky mal som ich tam cca 60 a vylovil som ich len 35.
9 samiciek nosilo tak som kupil porodnicku a dal ich tam vsetkym sa behom tyzdna vyliahli mlade bolo to tam ako v mravenisku a po tyzdni som ich s tade vylovil len 6 uz su v novom akvarku a stale ich vidim zit ci su vsetky uz nezratam ale ziju zatial.
V spominanom akvarku som mal planariu aj hlistice ale po liecbe No planariou som ich uz nenasiel takze ani v tom nebude problem.
Vyriesil som to prestahovanim osadky a uvidim ako bude rak reagovat na tu vodu ale myslim ze ten ju zvladne v pohode...teda dufam lebo je to krasna Alleni samicka

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

musim sa pochvalit, asi sa mi podarilo ustalit akva pretoze som uz chvylu nenasiel ziadnu mrtvolku ... asi 3 tyzdne som menil vodu 2x tyzdenne a teraz (2 tyzdne) som uz s5 na pravidelnej nedelnej udrzbe ... nasadil som po celom volnom dne stauro a krevetky sa krasne premavaju konecne po celom akva. verim ze nateraz je vsetko zle zazehnane a pojde to uz len lepsim smerom. inak videl som ze zo 2 mlade rastu do krasnej cervenej a jedna ci dve maju take zaujimave sfarbenie, cast tela priesvitnu ako riliny (ale nie stred tela). zachvylu zistim ze tam mam zo vsetkeho nieco hehe
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa IringPalo »

Mne sa krevetky od zaciatku nedarili a skoro po roku nemozem povedat ze by sa mi darili. Uz sice nehynu, ale vobec sa nemnozia. Za 11 mesiacov som zaznamenal iba asi jedno velmi kratke obdobie, kedy mali uspesny vrh, tie uz pomaly dorastaju, ale odvtedy stale nic. Neviem comu to mam pripisat. Prednedavnom po velmi dlhej dobe jedna samica mala vajcia, ale odvtedy som ju nevidel a asi zhodila. Takze naozaj neviem. Zatial som videl krevetky u inych ludi asi len dvakrat, prvykrat to bola chovna s obycajnymi bublifukovymi filtrami s holym dnom a ked tak plavacky a druha nadrz bola totalna mocovka na prvy pohlad, ale krevetky tam boli premnozene. Takze kde sa to kuzlo skryva neviem.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Neokaridiny nie su az tak uplne nenarocne, ako sa traduje...V nasich podmienkach je samozrejme obrovskou vyhodou, ze sa im moze darit aj vo vodovodnej vode.
Ale inak vedia byt podobne haklive, ako CRS. Ja som mal s nimi problemy tri krat: Raz som ich mal na priamom slnecnom svetle na juznom okne, vadilo im prehrievanie. Potom ako zaciatocnik som ich obcas prekrmil. A napokon v jednom akvariu zhadzovali vajicka koli prestarnutemu dnu. Urobil som generalne upratovanie dna a zacali sa mnozit ako muchy.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Miky »

Zdravim chalani,

Taky mám problém s Red Cherry,


Co se deje kdyz krevetky prohybaji chvost. Pozoroval jsem při krmeni a druhy den sem nasel 1 uhynutou. Hodne se jich ted svleklo. Přisuzuji to tedy tomu

Je zajimave ze je mam spolu s CRS a jedna zhruba po mesici co je mam začala nosit. CRS se vsechny bez úhynu aklimatizovali.

Docela me ten uhyn mrzi. Mam 200l akva, kytky celkem poslední dobou začali růst, hodne rasy, 2xbublifuk, ve dne piskorky, 3 velké okruzaky. Red Crystal 11ks(cca měsíc v akva) Red Cherry šesti Red Cherry ted cca 15-20ks

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Zdar Miky,
prehybanie chvosto je troska zosiroka popisane, moze to znamenat cokolvek. Napriklad aj uplne beznu starostlivost krevetiek o zadne casti svojho tela. Prehybat sa skratka mozu len koli tomu, ze si chcu na chvost dociahut a ocistit si ho. V takom pripade ale toto prehnutie nie je trvale a "rigidne", teda nejedna sa o stuhnutu a zdeformovanu cast tela. Na krevetkach by bolo vidno, ze chvost ohybaju volou, svalmi.
Ak je to tak, uhyn pravdepodobne s tym nebude mat nic spolocne.

Je uzitocne vsimat si ine prejavy:
1.) Su aktivne? Pohybudu sa po dne a prednymi nozickami prehrabavaju vsetko naokolo? Alebo sa hybu len minimalne az vobec?
2.) Nie su sustredene pod povrchov vody?
3.) Maju vyplenene crevo, ktore sa javi ako ciarka v chrbtovej casti? Ak toto chyba, tiez to moze znamenat problemy.

Vseobecne u uhynov krevetiek plati pravidlo "jedna lastovicka (vlastovka :) ) jar nerobi"...cize u ojedineleho uhynu sa netreba stresovat, moze sa jednat o uhyn na starobu, alebo oslabeneho jedinca.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj Miky. Krevetka ked ma prehnuty chvost a klepietkami sa tam hrabe, tak sa cisti, konkretne cisti pleopody. Bezne to vidim u mojich krevetiek, ale uhyn kvoli tomu som nezaznamenal. Je zaujimave, ze sa ti dari naopak viac narocnejsim CRS krevetkam.

Milos ma predbehol, no co uz nezmazem prispevok :)

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Miky »

Přijde mi ze to tak, ze kus co jsem pozoroval mlady samecek, cca 1,5cm. Nebo muze byt samec o polovinu mensi než dospěla samice? Krevetkam se celkem daří, mám je od jara ze 6ks jich zachvily jich bylo hodne. V letě jsem myslel ze bude exploze mladých cca 10 Red Cherry nosilo. Pořídil jsem tedy endelerky aby to trochu procistily. V letě byly také nějaké úhyny, pak dlouho nic(s Red crystal) jsem vyhodil endlerky. Objevil jsem ted jednu Red Cherry co nosí. To jsem si jen ted všimnul.

Aktivita je mi přijde celkem OK. Porad něco prehrabavaj, pred cca jsem pridal olsove sisky a dubove listi. Par dni nazpátek byly hodné aktivní CRS (proto asi nosi) bylo hodne svleku.

Zkusebne jsem krmil zel. granulema co jsem dostal k CRS od p. Prunere (krevetky.cz) Cherriny se na to hned sebehli. Coz je zajimave, skoro vzdy nejevi zajem.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Miky dospely samcek u Red Cherry urcite nie je mensi o polovicu od samicky. Ak ma dospela samicka 3cm, tak samcek ma cca 2,5cm. Teda aspon u mna to tak je.

Miky
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 24 Nov 2014, 21:11
Bydlisko: Středočeská kraj, CZ
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Miky »

Tak to tedy byl dorostenec. Ještě upřesnění. Samečkové jsou vždy pruhledni a pleopody maji jen samice? Upresnim, na místech kde nosí samice vajíčka samecek nic nemá? Pozoroval jsem osazenstvo a téměř průhledná krevetka s lehce nacervenalimi boky mám něco kde jsou pleopody. Pokud to je samice, mela by se vyřadit? Mám v tom docela ještě zmatek u Cherryn natož to poznat u CRS. :-)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Pleopody su plavacie nozicky, teda nozicky vdaka ktorym dokaze krevetka plavat a samica si o ne prichytava vajicka. Vsimni si ze za klepetami ma krevetka take male nozicky a ked plava tak s nimi hybe.

Aspon podla mna su toto pleopody ale mozno to je nieco ulpne ine :D .

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Zavisi od kvality kmena ci su samccekovia priesvitni, ale pravda je taka, ze samcekovia su vacsinou menej vyraznejsi u red cherry krevetiek. Je to pozorovatelne hlavne v dospelosti, ked samicky su podstatne viac vyfarbenejsie.

Pleopody su plavacie "nozicky" pod zadnou castou tela ako pise Mikel, samozrejme ze pleopody maju obe pohlavia. Samicky maju sedielka na "chrbte" za hlavou, ked sa im vytvaraju v tele vajicka, tak najjednoduchsie rozpoznas samicky.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

daj pripadne fotku samicky so zvyraznenim "sedielka" tiez v tom mam obcas zmatok aj ked vacsinou rozoznam samceka od samicky len niekedy si niesom isty :p ... ja osobne mam samcekov vacsinou bledych jak stena, snazim sa ich vsak trochu selektovat nech ostanu len tie cervensie potvory
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Samicka Red Cherry so sedielkom, hladal som schvalne samicku horsieho sfarbenia aby sa dalo pekne vidiet zlte sedielko za hlavou. Ta farba sedielka moze byt aj hneda.

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný