Red Cherry

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Akurát nosí,tak ma zaujala.No pofoť,rád sa tiež pokochám.

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa ivi84 »

ahoj. chcel by som sa opytat na moje akva s cherrynami. je to set fluval edge 23 l. zalozene je od januara 2014. zabeh trval mesiac. startovaci pocet cherry bol 10 ks. momentalny stav je okolo 15, takze dost slaba populacia. vodu menim raz za dva tyzdne asi 6 l, z toho asi 2 l osmoticka. k osadenstvu patri este 2 ks CJ. mladych cherry vidim velmi malo, invazivne druhy slimakov sa tam nenachadzaju.

zakladne udaje o akva

objem: 23 l
technika: original fluval edge (osvetlenie je slabe, uvazujem o kupe dalsej LED rampy, lebo rastlinam sa velmi nedari
rastlinstvo: anubias barteri nana, javsky mach
dekoracia: dragon stone (presiel octovym testom - negativny)
dno: Kongo K4 (hrubka asi 5 cm)
svietenie: denne 13:00 - 23:00
aktualne hodnoty vody (merane dnes kvapkovymi testami sera):
ph: 8
KH: 9
NO2: 0
NO3:0
NH3: 0
NH4: 0
Cl: 0
povod vody: home made (studna)
oblast: SZ Slovensko (TN)
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa ivi84 »

este pripajam udaj o teplote: jar, jesen, zima - cca 24 celsiov (vykurovanie), leto - individualne podla teploty v miestnosti, moze stupnut az na 30 celsiov.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

teplota mne problem s neocaridinami nerobila ... mne sa vsak u teba nezda to vysoke ph, aj ked neo maju velku toleranciu ... ja mam bytovu bratislavku vodu ph cca 7,2 a bez problemov ...
tak isto miesas s RO ... preco? neo to nepotrebuju ... mal by si este vacsie ph???
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa ivi84 »

bez RO mam KH 12 a je jedno, ci ide o domacu vodu alebo vodovod. mame proste brutal tvrdu vodu. niekedy v akva zoskrabujem aj vodny kamen.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Pozor @Hryzo!
Miešaním s RO nebude zvyšovať pH.Kedže RO voda má pH neutrálne alebo mierne kyslé.Môže mať kľudne vyššie pH ale nízku celkovú tvrdosť.A práve preto mieša s RO aby takúto nižšiu celkovú tvrdosť dosiahol.Vyššie pH pri nízkej celkovej a uhličitanovej tvrdosti je pre krevetky úplne v poriadku.

@ivi84:
Menší počet krevetiek môže mať niekoľko príčin.
Jednou takou sú nestabilné podmienky - zmeny teploty/ chemizmu vody v malej nádrži.Kľudne i po zakŕmení.
Druhou: Caridina japonica si maličkú red cherry chytí a dá k obedu.Pár ľudí to už pozorovalo.
Treťou: Vysoká teplota.Moja skúsenosť pri red cherry,tak max.26C.

ivi84 samičky sa ti normálne pri raste zviekajú?Nosia vajíčka,alebo ich nenosia či nedonosia? Tam môže byť problém i to vysoké ph ktoré má určitý súvis zo zvliekaním a samotným množením.Miešaním s RO si pri tak vysokom pH nepomôžeš vďaka pufračnej schopnosti vody.Buď by som na tvojom mieste šiel do čistej RO s prídavkom minerálov,alebo používal do miešanej vody na zníženie pH napríklad rašelinu,prípravky ako Torben či jednoducho lístie a šištice jelše.No počkaj ešte na skúsenejších krevetkárov ako ja,nech povedia svoj názor na vec.

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa ivi84 »

v poslednom case som vajicka nezaznamenal. zo zaciatku sa mnozili slusne. neskor sa to zacalo zhorsovat. robim vsetko stale rovnako, tak neviem, kde sa stala chyba.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

Staršie samičky sa toľko nezvliekajú a teda i nemôžu byť oplodnené samcom tak často ako mladšie.Ak ti už celá ,,populácia,, zostárla a za ten čas sa nenamnožila i to môže byť jeden dôvod.Staršie potom na vek hynú a nemá ich čo nahradiť.Možno by pomohlo jednoduché oživenie populácie novou krvou.Nech sú tam rôzne staré krevetky.A samozrejme sa snažiť ich čo najviac udržať.

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa ivi84 »

mozem skusit. chalanisko, od ktoreho som ich kupoval, sa uz dlhsie neozyva, tak by som musel kupit od niekoho ineho a nikoho uz v mojom okoli nepoznam. burza u nas byva mozno 3-4 razy rocne. bola tuto nedelu, tak najblizsie mozno v zime. :(
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Milos »

Ja som mal neos uz v roznych vodach a momentalne mam dve akvaria na extremne tvrdej vode...nepamatam si parametre, meral som to uz davno a bolo to dost vysoke cislo, aby sa mi to ulozilo v pamati! :D
Napriek tomu sa pekne mnozia. Ja by som osobne odporucal opak toho, co chalani: Prestat s miesanim tou RO. Co som za ten takmer rok fungovania fora odpozoroval, tak u neokaridin sa mi naozaj zda, ze problemy maju vacsinou ludia, co sa s tym prilis hraju. Pravdepodobne podla pravidla stabilita je dolezitejsia, ako konkretne parametre.
Dalej, ak sa u mna neos niekedy prestali mnozit, bolo to z troch dovodov:
1.) Nahle vykyvy teploty smerom nahor (bol som hlupy a mal som akvarium na priamom slnku, ehmm...)
2.) Prestarnute dno. Zacnu sa z neho uvolnovat latky, ktore sposobuju znadzovanie vajicok.
3.) Prekrmenie a nasledne priotravenie NO2/NH3, tiez sposobili zhadzovanie vajicok.

Prasan zadal velmi dolezitu otazku: Skus odpozorovat, co je pricinou nizsej reprodukcie. Ci zhadzovanie vajicok, alebo sa nieco deje s mladymi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa prasan »

@ivi84: Krevetky si môžeš kúpiť dá sa povedať úplne jednoducho a všade.Krevetky vďaka inému zloženiu hemolymfy znášajú prepravu na pár dní úplne v pohode.Dokážu sa vysporiadať i s menším príjmom kyslíku.Samozrejme za predpokladu,že ide o slušného chovateľa a ak pošta nebude trvať dlhšie ako 4 dni.Po 4 dňoch už môžu nastať komplikácie.Posielajú sa 1.tr. a často to ľudia majú doma do 2-3 dní.
Osobne by som nemal problém ti pár poslať,no mám ich len v mini nádrži a tiež ich momentálne nie je moc.No s chalanmi tu na na fore by si sa tiež vedel dohodnúť.

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa ivi84 »

prasan, diki, uz na nejakej "imigracnej vlne" pracujem :) a skusim to teda bez RO.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Hryzo »

ivi84 napísal:... a skusim to teda bez RO.
s tym prechodom vsak davaj pozor a nerob nahly skok

znizuj pomer RO vody postupne, aspon na 3 vymeny ... ak to chces urychlit, zvacsi frekvenciu menenia vody ale s mensim objemom menenej vody a pri tychto vymenach zmensuj pomer po tretinach, aby si sa dostal na nemiesanu ... velky skok by ti mohol sposobit rozne problemy, najvacsi by mohol znamenat aj uhyn vacsiny ci vsetkych krevetiek
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Maros »

Napíšem aj ja niečo,čo sa mi stalo.Keď som pred týždňom zakladal nové akva,tak nechtiac som si do neho "zavliekol"na machu jednu cca 1cm Red cherry.Nechcelo sa mi ju naháňať,tak som ju tam nechal. To akva kde žila,má PH 7,GH cca18,KH8-10.Krevetka sa ocitla v vo vode PH 6,GH 5,KH 0 a v novozalozenom.Dnes po týždni som ju tam videl pobehovať.S tochto mi vychádza,že znesú toho naozaj veľa.Neveril by som,že prežije..(ani týždeň)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Mne sa raz stalo, ked som lovil red cherry v normalnej vode vodovodnej gh 18, ze som tiez zavliekol nechtiac red cherry v sietke do RO vody v akva v chovni, kde si nechavam odstat RO vodu, kvoli teplote. Ta mala tam zila z bordelu, snad dva tyzdne co som bol lajdak ju odtial vylovit. Hanba mi :oops:

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa ivi84 »

ozaj, ma teraz napadlo. nemoze suvisiet nizka populacia mojich cherry s tym, ze vobec neodkalujem? nikdy som to za ten rok a tristvrte nerobil. dno je velmi lahke, takze by sa hned porucalo a do edge je s odkalovacom problematicky pristup.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Ani ja neodkalujem dno, ale po takej dobe uz by si mal odkalit, alebo premyt dno. Pretoze, sa ti nahromadia skodliviny v akva. Sprav to ta styrikrat, zakazdym po tyzdni odkal stvrtku dna.

ivi84
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06 Sep 2015, 17:20
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa ivi84 »

som rozmyslal, ze by som upevnil na koniec hadice gumickou kusok siete na hmyz, aby sa mi to neodplavovalo.
Chovám z každého rožka troška Neocaridina a Caridina japonica.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa jamro27 »

Kup si odkalovaci zvom s prepazkou, vracia substrat nazad nevytiahne ho von.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Red Cherry

Príspevok od používateľa Denis »

Ano zvonom sa da, ale ked je lahsi substrat tak je jednodychsie odsat vsetok substrat na stvrtke dna, premyt ho v odsatej vode a naspat nasypat do akva.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných