Teplota

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Teplota

Príspevok od používateľa Milos »

Ake su vase skusenosti s chovom pri roznych teplotach? U mna od teploty asi 27 *C sa neokaridiny zacinaju podivne spravat, obcas plavaju hyperaktivne po akvariu sposobom podobnym, ako je plavanie samcov pri hladani samicky. Ibaze tento jav trva cele dni a nie je nasledovany samickou s nosiacimi vajickami.
Pokladam za idealnu teplotu okolo 24 *C.

Nasiel som vedecku studiu, kde testovali chov a odchov pri roznych teplotach a ako najvhodnejsia im vysla 28 * C:
http://journals.plos.org/plosone/articl ... ne.0119468
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

sekino
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 17 Máj 2016, 16:22
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota

Príspevok od používateľa sekino »

Mam teplomer na ktorom sa neda menit teplota, je nastavena na 25C, krevetkam sa dari skvele :)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota

Príspevok od používateľa Denis »

Sekino ten teplomer nebude nahodou ohrievac? :lol:
Milos ja som sa na 27°C este veru pri neocaridinach nedostal, ale ako pises pri 26°C sa u mna nijak zvlastne nespravali.

Robie
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 21 Apr 2016, 19:47
Bydlisko: Nové Zámky
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota

Príspevok od používateľa Robie »

Ja mám bloody mary pri teplote okolo 24 °C len v lete sa trochu vyšvihne teplota, ale 28°C by som povedal u mňa za kritickú teplotu, vlani mi dosť veľa malých pokapalo ale tento rok v lete plánujem vzduchovať, snáď to bude lepšie .
Chovám: Neocaridina Davidi Topaz Blue, a Bloody Mary, Caridina CRS, CBS,Taiwan Bee Hybrid Blue Bolt, Panda..,
...TiBee, Tiger, a Caridina serrata "Tangerine Tiger".

Milos40
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Máj 2016, 21:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota

Príspevok od používateľa Milos40 »

Neviem či sa budem vyjadrovať k správnemu druhu, ale choval som asi pred 4 rokmi Red (ale ja som ich poznal pod názvom Sekura). Ak sa pohybovala teplota pod 21 C, tak sa pohybovali ako spomalené. Pri teplote 23-25 boli aktívne a v pohode, ak bolo nad 26 tak vyhľadávali prúd vody z filtra. Z toho som usúdil, že teplota nad 26 bola pre ne nevyhovujúca.

Peter Št. (CA)
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 20:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Teplota

Príspevok od používateľa Peter Št. (CA) »

Ja čo mám vyskúšané na cherry minimálne teplotu 15 stupňou max 28 stupňou ideál by som dal 21-25 stupňou pri inej forme som to nesledoval

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných