Blue Velvet

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa kowwlad »

Maju krasne sfarbenie, ja ich pomaly už triedim, nieje ich sice vela ale da sa z nich už niečo dať do inej nadrže, dokonca aj z tých mladých vytriedených samic jedna už nosi
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim, v sukromnych spravach sa ma ludia obcas pytaju, pri akych parametroch chovam Blue Velvet. Takze:
1.) Snazte sa prosim nekomunikovat tieto typy dotazov cez sukromne spravy (a uz vobec nie moderatorovi fora :D ). Forum je od toho forum, aby informacie boli verejne a zdielane.
2.) Takze a teraz k veci: Pre Blue Velvet plati to iste (s vynimkami, ku ktorym sa dostanem), ako pre vsetky Neokaridiny. Vo vacsine pripadov je pre ne najvhodnejsia vodovodna voda (odstata a vzdy z kohutika na studenu!), ale mozu tiez spolunazivat s CRS na osmoze s aktivnym dnom. Ak je vsak osmoza prilis kysela a makka, mozu mat problemy, co sa prejavi pomalsim rastom, niekedy az uhynami. Ja mam ale CRS na velmi kyselej vode, pH okolo 5.5 a tam uz sa Neokaridinam moc nedari. Ini clenovia fora (Jamro27) chovaju neokaridiny s CRS bez problemov.
Opacny extrem, tvrdu a zasaditu vodu znasaju lepsie. Aj v tvrdsej vode sa dokazu rozmnozovat a prosperovat. Napriek tomu, ak by chcel pre ne niekto idealne paramtre, extremom je lepsie sa vyhnut. Ja osobne by som to z mojich skusenosti odhadol na pH okolo povedzme 6.8 - 7.5 a GH okolo 15. Vyssie pH a GH tiez asi nebude velky problem, ale "zda sa mi", ze sa im to paci uz o nieco menej.
Vo vseobecnosti je vsak dobre na zaciatok vzdy skusit vodovodnu vodu z vasej lokality. To by malo fungovat prakticky vzdy a az v pripade problemov a vyluceni vsetkych ostatnych pricin sa oplati uvazovat o zlozitejsej priprave vody.
To sa moze stat bud ak je u vas voda naozaj extremne tvrda a zasadita, ako som pisal vyssie. Druha moznost je, ze aj napriek dobrym parametrom, voda pre krevetky nie je vhodna koli zlej kvalite. Voda, ktora moze byt pre ludi (ako-tak) pitna, moze byt pre krevetky uz na hrane znesitelnosti.

Jeden rozdiel v chove Blue Velvet oproti inym Neokaridinam: Nechcel by som byt zdrojom novych mytov v oblasti chovu krevetiek, internet ich je uz plny. Takze berte ma prosim s rucenim obmedzenim, ale zda sa mi, ze Blue Velvet su prvou odrodou neokaridin, ktore uz su trosicka narocnejsie na chov a odchov, konkretne koli o nieco vyssim narokom na hygienu. Choval som dokopy 4 odrody neokaridin (divu formu, red cherry, bloody marry a blue velvet) a posledne menovana je jedina, u ktorej som spozoroval (viacej ako jeden raz) nieco, co vypada na plesnivenie vajicok. Treba tiez povedat, ze nikdy to nebola epidemia, ktora by ohrozila celu populaciu. Skor ojedinele pripady, ktore nebolo treba nijak riesit. Ale kedze nikto nepozoroval nieco podobne u inych odrod a u blue velvet sa nam to stalo uz viacerym, myslim ze je mozne predpokladat, ze su troska nachylnejsie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa viridis »

Mozem ciastocne potvrdit domnienku o moznej vyssej narocnosti blue velvet na hygienu. V jednom z akvarii sa mi na tychto krevetkach od Milosa objavila Vorticella.
Treba pre uplnost povedat, ze slo o nadrz bez techniky a v tom obdobi tam bola v 50l objeme osadka o pocte mozno 200 kusov.
Co je neprijemnejsie a co ma velmi mrzi, spatne som sa dozvedel, ze som nechtiac preposlal taketo krevetky aj dalej (kowwlad, jarino).
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Ja som vorticellu nemal nikdy, to aby bolo jasno! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Takže s Blue velvet som dopadol zle. Viridis sa ešte trápi s Vorticellou, začínam byť zúfalý, lebo tieto som proste chcel a neviem sa k ním dostať.
Už uvažujem nad "Jiří Libus" http://www.krevetkus.cz/, aspon na nete píše že ich má. Nemáte s ním niekto skúsenosť?
V stredu cez Brno zrejme pôjdem, takže by som ho mal viac menej po ceste.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Prave som v jednom akvariu objavil zvlecku samicky s este prilepenym nevyliahnutym vajickom. Vec, ktoru som zaznamenal u CRS/taiwan uz mnohokrat, u neokaridin som sa s tym dodnes nestretol.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa seic »

Jozef_L: Jirka modre opravdu ma, daval fotky na FCB skupine... dalsi v CR je ma a prodava Zdenek Malat ... a zkusenosti s Jirkou? vzdy ochotny, byl jsem u neho v chovne v novem dome, vsechno ukazal, vysvetlil, odpovedel na otazky .. jedna se o jednoho z nejdele pusobicich krevetaku v CR! staci mrknout na jeho strankach na clanky, popisy druhu s detailnimi makro fotkami krevetek, overuje a testuje chov a odchov druhu ala Japonicy, chova H. Rubra atd. atd... ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Denis »

Jozef tiez mozem odporucit p. Libuse. S Jirkom sa poznam rok, je to spravny chlap a dobry clovek. Tak som ho videl za dva dni co sme sa videli a rozpravali v Ziline na Caridina Show. Ak teda mas cestu Brnom, nie je co riesit a len sa mu ozvi ci bude mat modre neocaridiny ;)

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Včera som si všimol na FB,modré krevetky Rasta Blanara, má tam detail na jednu modrú ,ale oči má biele,ale napríklad moje modré, majú oči červené.Možno zvláštna otázka, alebo postreh, ale čím to je? Miloš,( Viridis, Denis)vaše sú ako na tom s farbou očí?

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

No na ostatných fotkách, nemajú oči biele,keď som si pozrel, takže zvláštne.. Neviem teda či mal iba jednu takú..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa MikelCRS »

To asi bude tiger(BTOE).

Odoslané z LG-D405 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Máš pravdu 14,90ks :-o
Ale sú také isté ( nevidím rozdiel), len biele oči.Zas som múdrejší..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jozef_L »

ale tá modrá je sítejšia, rovnomernejšia a aj krajšia
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/611911 ... Nedelu.php
Blue Tiger BTO High - 14,90 euro/ks foto 1

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Áno je pekná. Chcel by som vidieť,ako by dáke moje ukázali odfotene presne v tom jeho akváriu..Lebo fotky sú pekné,farby,niektoré až až.. ( som v tom amatér) Tým nechcem nikoho uraziť..
A presne také modré ( modro, čierne foto 6) som dával preč a úplne ich znehodnotil,lebo som ich dal k červeným, keďže nemám kde inde..


Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Denis »

chlapi ved to vidiet, ze ta foto je upravena. ved to krmivo snowflakes ma modru farbu :?

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Maros napísal:Áno je pekná. Chcel by som vidieť,ako by dáke moje ukázali odfotene presne v tom jeho akváriu..Lebo fotky sú pekné,farby,niektoré až až.. ( som v tom amatér) Tým nechcem nikoho uraziť..
A presne také modré ( modro, čierne foto 6) som dával preč a úplne ich znehodnotil,lebo som ich dal k červeným, keďže nemám kde inde..


Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
Niekde na stranke mal Viridis aj krížence blue a red krevetiek.
Skús tu pohladať. Aspoň uvidíš čo ťa čaká :mrgreen:

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Áno videl som ich neboli škaredé, ale už teraz by boli aké?..
Ono je to tak,že k synovi dávam do akva,odpad,čo sa týka krevetiek.. Ďalšia možnosť by bola...No nemám kde a piate akva,nemôžem..Aspoň teraz,ale rozhodne by neslúžilo na nie pekné modré.. ;-)

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Denis tvoj príspevok som prehliadol.
Ja som to nechcel takto priamo napísať, no narážal som to..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jozef_L »


Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Pekné sú, ale moja predstava modrej farby ,neni takáto.Tieto, by som bez problémov s chovu vyradil..Už neviem ci som náročný, ale moja predstava je napr.čo dal foto kowwlad,keď pozeráš fotky dozadu..
S popisu pôvod Miloš..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných