Blue Velvet

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim a prajem prijemne Velkonocne sviatky!
Dlho som tu nezavesil ziadne fotky, dnes to snad napravim...a zaroven sa pri tom pokusim nacrtnut, ake su moznosti a zakladna logika selekcie Blue Velvet.
Samozrejem, neexistuje jedina spravna cesta, ako pristupovat k selecii. Je na konkretnom chovatelovi, co chce dosiahnut. Ja sa snazim o modre sfarbenie, ktore je co najjasenejsie. Teda vyrazne, ale nie prilis tmave, aby neprechadzalo do namornickej modrej az ciernej.
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Blue Velvet boli vyslachtene z Carbon Rilli, resp. Black and Blue Rilli. Prislusne geny su v populacii stale pritomne:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Na predoslej fotke je samicka, ktora by sa mala z chovu vyradit. Rilli a carbon gen je velmi silne pritomny, zatial co modre sfarbenie je nevyrazne.
Na nasledujucej fotke je naopak samicka (ta co sedi na liste), u ktorej je zaradenie do chovu otazne a rozhodnutie zalezi na tom, ci su k dispozicii lepsie exemplare, alebo nie. Rilli gen je menej vyrazny (avsak prejavuje sa na malej casti chvosta a nozickach) a zaroven modre sfarbenie je pekne syte.
Vpravo dole je samicka, u ktorej sa rilli gen neprejavuje (najlepsim znakom toho je, ze vsetky nohy maju rovnake sfarbenie, ako samotne telo). Na druhej strane je vsak vidno, ze modra ma prilis temny (sedo / zelenkavy) odtien:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Samicka nalavo: Pekne jasne modre sfarbenie, bez zelenkavych odtienov, nohy su tiez vyfarbene:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Ta ista, troska vo vacsom detaili:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Samcek s peknym modrym sfarbenim. Idealne by vsak bolo, ak by boli vyfarbene vsetky casti zadnej plutvicky:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Samicka:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

A este jedna samicka:
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Predchadzajuce fotky su z akvaria, v ktorom je este stale kadeco mozne a docela velka variabilita.
Nasledujuce su z novo zalozeneho akva, do ktoreho putovalo len 5 samiciek a 2 samci, vsetko krevetky s najlepsim sfarbenim. Horsie to je uz s kvalitou fotiek :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Hryzo »

vsetci vsade pisu o tmavom dne ako idealnom pre krevetky, pretoze sa citia bezpecnejsie a lepsie sa na nom vyfarbuju ....
u teba vidim v oboch akvariach bledy az biely strk (s trochou zelenej riasy :D) ... mas skusenosti s tym, ze je to jedno, alebo si zistil, ze konkretne blue velvet su krajsie na bledom? alebo to je proste len nahoda a iny si nemal ...
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

plautus
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 21:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa plautus »

Tá na poslednej fotke je nádherná :) Táto farebná varianta je ideálna na hranie so selekciou už sa na ne teším :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Hej da sa s tym pohrat. Z tejto variety sa da vyslachtit aj carbon sakura, uz som ich zopar takych vyradil :)
Samozrejme, ako vzdy, svoju vahu zohrava aj prostredie. Cim tmavsie dno, tym lepsie sa vyfarbia. Avsak svetle dno nim poskytuje kontrast. Idealny pod ne by bol asi nie uplne typicky strk hnedej farby.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Hryzo napísal:vsetci vsade pisu o tmavom dne ako idealnom pre krevetky, pretoze sa citia bezpecnejsie a lepsie sa na nom vyfarbuju ....
u teba vidim v oboch akvariach bledy az biely strk (s trochou zelenej riasy :D) ... mas skusenosti s tym, ze je to jedno, alebo si zistil, ze konkretne blue velvet su krajsie na bledom? alebo to je proste len nahoda a iny si nemal ...
Hej najskor som ich mal na ciernom strku, ale kedze sa jedna o dost tmavu varietu, vysledny efekt bol trosicka rozpacity. Proste sa tam maskovali :)
Na svetlom dne sa vyfarbia menej intenzivne, to je pravda. Avsak prevazi pozitivny efekt kontrastu.
Pokial ide o to, ze ich to stresuje: Troska ano, obcas sa pri prudkom pohybe vyplasia, asi castejsie, ako na tmavom dne. Ale nezda sa, ze by im to nejak extra vadilo. Tvaria sa spokojne. Pobehuju po akvariu, stale nieco hladaju a jednia, nevidno u nich tendenciu sa schovavat a mnozia sa jak potkany.

Cize pre krevetky je to prakticky jedno a blue velvet su na bielom dne krajsie. Ale ako som pisal vyssie, mozno dobre zvoleny odtien hnedej by stal za zvazenie.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

tpm
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 15 Jan 2015, 18:23
Bydlisko: Veľký Šariš
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa tpm »

Zdar, pacia sa mi krevetky co ponukas. Chcel som ti poslat SS, ale neslo to, trosku zvlastne pravidla ale nevadi. Odkial si, alebo dokazes ich poslat postoyu? KEdze su to neocaridiny, takze ku mojim bloody mary asi nebudu vhodne.

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jarino24 »

neviem ale podla mna kazda modra je krajsia na bledom az bielom mal som na ciernom substrate blue jelly aj blue pearl ale na bielom sa ukazali najlepsie :-)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Jarino24 napísal:neviem ale podla mna kazda modra je krajsia na bledom az bielom mal som na ciernom substrate blue jelly aj blue pearl ale na bielom sa ukazali najlepsie :-)
Presne tak, ja som tiez naskor mal Blue Bream na ciernom substrate, kedze vseobecne sa pod krevetky odporuca. Ale skoro ich nebolo vidiet, na bielom vyniknu ovela lepsie. A ak maju dost ukrytov, rastlin, pripadne sa im necha cast dna tmava, tak ich to ani nijak nestresuje.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

plautus
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 21:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa plautus »

Ja ich mám na substráte kongo K4 a sú pekne vyfarbené. Samička od Miloša čo nosila vajíčka ich úspešne donosila a už mi po akva pobehujú drobce. Zatiaľ som ich naraz narátal 4 pokope :D Chcel som ich aj odfotiť ale sú strašne drobné a nepodarilo sa

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Tak super nech sa dari :-)

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa D.D. »

Trochu netradičná kreveta aj keď nie velvet ale blue jelly.Zaujímavé je,že niekedy menia farbu na zelenú.A nie je to zapríčinené stresom ani zmenami v akváriu.
Asi podľa nálady.Skôr to robia samičky-asi make up :lol:
bluejelly.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 21:51, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa D.D. »

A forma vyšlachtená z blue velvet-carbon rili.
carbon.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 21:51, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných