Blue Velvet

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Maroš, máš namysli niečo takéto? :)
IMG_2520.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 21:53, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Áno Miloš, takéto..
Tvoje fotky mi nezobrazuje ( aspoň na telefone) iba jednu,kde si porovnával..
Neviem teraz či to svetlé dno farbu urobí krajšiu, možno len ten kontrast je väčší a pre mňa nezvyk svetlého dna,ale na tmovom dne,by boli ešte viac modré ( ak sa to vôbec dá :-))
Sú super ani jedna neni "chybná"pohral si sa s tým chvíľu.. :-D


Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Je to starsia fotka, ak si dobre vsimnes nosiacu samicku v lavom spodnom rohu (ak to zobrazis na PC), tak ta ma este trocha bledsie sfarbenie aj trocha rilli genu. Dnes mam takychto uz menej, aj ked sa v chove vzdy objavuju.
Svetle dno robi ich farbu krajsiu, pretoze odrazene svetlo od dna prechadza ich telom a modra sa akoby "rozsvieti". Plus kontrast.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Miloš áno vidím ju.
Takže sem pridávam fotky z môjho MINI 2.Tieto fotky( nie pekné) sú ukážka kde až sa to dá dopracovať keď som to zanedbal.Takže začínam skoro po roku selektovat, ale ďalší dôvod bol,nebolo z čoho selektovat.
Odstranil som 18 samcov a jednu samicu..
uploadfromtaptalk1462962512563.jpg
uploadfromtaptalk1462962491807.jpg
uploadfromtaptalk1462962451656.jpg
uploadfromtaptalk1462962405657.jpg
uploadfromtaptalk1462962267697.jpg
Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Takže podobných samcov ako sú vyššie som nechcel..
Pridám pár foto čo zostali v akva aj samice aj samce.
uploadfromtaptalk1462962986650.jpg
uploadfromtaptalk1462962921368.jpg
uploadfromtaptalk1462962866977.jpg
uploadfromtaptalk1462962824172.jpg
uploadfromtaptalk1462962747458.jpg
Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Úplne prvá fotka o príspevok vyššie ja samica nad ktorou váham,či ju nechám..
Pridám ešte dáke fotky..
uploadfromtaptalk1462963501507.jpg
uploadfromtaptalk1462963460881.jpg
uploadfromtaptalk1462963409063.jpg
uploadfromtaptalk1462963332338.jpg
uploadfromtaptalk1462963308967.jpg
Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Do MINI 3,bol pridaný takýto párik ( keď mali asi 0,5 cm)
uploadfromtaptalk1462964254818.jpg
uploadfromtaptalk1462964082056.jpg
uploadfromtaptalk1462964045649.jpg
uploadfromtaptalk1462963956728.jpg
Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Samice by som nechal uplne vsetky, s tym si netreba robit starosti. Ale samcov neviem ci selektujes dobre. Ti s ciernym povrchovym sfarbenim by mali ist prec a zostat ti, co to cierne - rill sfarbenie nemaju. Aj ak nie su uplne syto modri. Napr. toho nalavo by som tam nechal a skor vyhodil niektorych rilli.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Miloš pridal som aj nie dobré fotky,fakt sa mi zle vyberalo,ale niečo skúsim vybrať, ale najprv otázka: ten pár, posledné fotky ( z MINI 3) samec je podľa teba veľmi tmavý?
Ono problém vidím v tých samcoch celkovo, buď sú ( ako tvoja samica čo si spomínal,ale trochu výraznejšie,čo je nie dobre podľa mňa)
Takých naozaj silno modrých veľa neni,ale tam idem až do" čierna "( trochu viac modrý,alebo tak isto ako samec z MINI 3)
Ale takých modrých ako ty, veľa nemám, mám,ale ešte sú malý ( 1cm+)Ale zas to nechcem nechať úplne bez samcov a čakať kým dorastu, by som strácal čas len.. Pridávam dve fotky( dúfam správne) Malého samca..
uploadfromtaptalk1462974316093.jpg
uploadfromtaptalk1462974279253.jpg
Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

POdla foriek sa tazko hovori ci je jeden konretny samec dobry, alebo nie.
Blue Dream su vyslachtene z carbon rilli a stale sa u nich tento gen prejavuje. Ak mas rilli gen (to znamena cierne sfarbenie NA POVRCHU TELA), treba ho odstranovat z populacie. Zaroven sa treba snazit o co najlepsiu, najsytejsiu modru (ta je POD POVRCHOM TELA).
Preto je ich slachtenie narocnejsie, ako napr. u cervenych odrod.
Ak je modra (pod povrchom) natolko intenzivna, ze prechadza na pohlad az do ciernej (namornicka modra), je to pozitivny znak. To je ale nieco uplne ine, ako naozajstna cierna na povrchu tela.
Na zaciatok ak nemas vela jedincov, vyrad tych samcov, co su na tom zle "na oboch frontoch". Teda maju nevyraznu modru a vela ciernej. Ostatne mozes nechat. Zalezi, kolko mas krevetiek.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Viem co myslíš, s tou čiernou..
Je škoda,že sa nedá stretnúť a názorne ukázať, lebo cez fotky a príspevky je to nie bohvie čo.( ale tak má to pomôcť všetkým) Aj keď už mám predstavu..
No krevetiek tam už nezostalo veľa( 2-6 mm,nerátam) ,za 2 mes.som dal preč do 80 ks.
Ale ešte včera tam bolo viac ako 6 samic dospelých, takže nevidím problém odstranit aj všetky nie vhodné samce,už keď som sa na to dal.Samice nemajú problém donosit, ale horšie bude, keby vznikli problémy a začali kapat, mohol by som na to doplatiť.Blíži sa leto,ďalšie problémy..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Denis »

Maros ty tymto Blue Velvet (su od Milosa?) zmakcujes vodu? Alebo davas BB VV?

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Barro 666
Áno,pridávam aj RO vodu.
Mením 1l vody( odmerka) A dávam 25-30% RO vody(od oka)
Neriešim ani GH, KH ani PH nič..
Krevetky majú vraj pôvod v Nemecku,ale podrobnosti neviem.To vie Miloš,alebo barro, ale podľa mňa sú iný zdroj..


Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

Ešte k tej vode (asi to sem nepatrí,ale inde to nebude dávať význam)
Sásová ma dosť tvrdú vodu, takže,máme dáky magnetický " filter" ktorý, "zráža" dáke kovy,alebo niečo také,potom ďalší na vápnik( dáke gulicky sú to,včera som ich menil)A potom dáky na drobné nečistoty (piesok a dáke čiastočky čo "vyzráža"ten magnetický filter a nečistoty s potrubia)
Takže VV,by mala byť aj tak na tom lepšie,ako u suseda čo to nemá..Ja to vidím na rýchlovarnej kanviči,že to je podstatne lepšie ako pred tým.. Mal som ju aj zmeranú,ale už neviem..Ale vodný kameň, dáko extra nemám ( hádam vôbec) na akva s Blue Dream.

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

S Denisom totiz riesime, ze na tvrdsej vode idu len tak nejako nepresvedcivo. Ja pre ne pojdem zakladat nove akvarium, kde chcem mat vodu podobnu, ako pre tigre. Taku vodu maju aj v prirode. Makku, s pH okolo 7.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

PS: Moje krevetky Blue Dream maju povod v Polsku.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Maros napísal:Viem co myslíš, s tou čiernou..
Je škoda,že sa nedá stretnúť a názorne ukázať, lebo cez fotky a príspevky je to nie bohvie čo.( ale tak má to pomôcť všetkým) Aj keď už mám predstavu..
No krevetiek tam už nezostalo veľa( 2-6 mm,nerátam) ,za 2 mes.som dal preč do 80 ks.
Ale ešte včera tam bolo viac ako 6 samic dospelých, takže nevidím problém odstranit aj všetky nie vhodné samce,už keď som sa na to dal.Samice nemajú problém donosit, ale horšie bude, keby vznikli problémy a začali kapat, mohol by som na to doplatiť.Blíži sa leto,ďalšie problémy..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku
Aj mna to selektovanie zaujima, ale uz ked si to pridaval bud si mal davat fotiek menej, alebo si mal fotky znacit v popise poznamkou aby bolo jasne o ktorej sa presne hovorí.

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jozef_L »

Milos napísal:Samice by som nechal uplne vsetky, s tym si netreba robit starosti. Ale samcov neviem ci selektujes dobre. Ti s ciernym povrchovym sfarbenim by mali ist prec a zostat ti, co to cierne - rill sfarbenie nemaju. Aj ak nie su uplne syto modri. Napr. toho nalavo by som tam nechal a skor vyhodil niektorych rilli.
Ak to správne chápem, tak pri zaciatocnom selektovaní radsej nechat tmavsie kusi aj ked s ciernou farbou ako tie "páskové"?

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Maros »

S tými fotkami: tá prvá "séria",sú samce čo išli preč.
Druhá " séria " sú krevetky čo zostali v akva + tam vidno pri samiciach jedného tmavého samca,čo mal byť na ukážku farby.
Tretia séria, tam je svetlejší samec( ktorý vyzerá farbou tak akurát, ale neni ešte dospelí )Na tej minerálnej skale, je tmavý samec..
Ďalšie fotky sú z MINI 3 a ukážka páru, pri vode pre CRS, (GH 4,KH 0,TDS do 140, PH pod 6,5
Tam samica ešte nenosila,len čakám. Je dosť veľká patrí k najväčším čo mám a už som si myslel, že je po nej,lebo som ju 3-4 nevedel nájsť.A ukázala sa zas vajec..
PS: Som rád,že krevetky majú iný pôvod Miloš. No prijal by som na výmenu zo 2 samce s tvojich..No veľa ľudí tu na SK,musí mať pôvod aj čo sa týka krevetiek od Barra,lebo to on ich mal koľko veľa..

Odoslané z E2303 pomocou Tapatalku

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Nie som si isty, ale je dost mozne, ze povod maju vsetky rovnaky. Barro ich tusim tiez bral odomna. Ja sam byvam v Nemecku, takze odtial to nedorozumenie. Ale s istotou neviem povedat.
Jozef: Neviem ci to chapes spravne. Tmavo modra moze byt u kusov bez ciernej i s ciernou a to iste plati aj pre svetle modre kusy.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných