Blue Velvet

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Najnovsia z mne znamych odrod Neocaridina davidi. Chovam ich v samostatnom akvariu od jula tohoto roku. Podmienkami na chov a odchov sa nijak nelisia od ostatych krevetiek ich druhu. Nenarocne na parametre vody, bez zvlastnych poziadavok na stravovanie. Dobre zabehnute akvarium s dostatocnou filtraciou, vodovodna voda, bezne akvariove osvetlenie, trocha machu, bezny strk s primesou substratu Ebi Shrimp Gold, akvarium 40 L je vsetko, co potrebuju. K tomu par listov z dubu, obcas zihlava a denne bezne lacne krmivo pre rastlinozrave rybky. Z povodnych 9 kusov (kupil som 11, ale jeden samec posiel hned po par dnoch, mozno na starobu a jednu samicku som z chovu vyradil hned na zaciatku) ich mam v akvariu po 3 mesiacoch nieco nad 200 kusov.
Na rozdiel od starsich modro sfarbenych variet z rodu Neocaridina sp., modra tychto krevetiek je skutocne intenzivna, tmava, sfarbenim pripominaju tigre Caridina cf. cantonensis var. Royal Blue. Nie u vsetkych jedincov v populacii! Tak ako u spominanych tigrov, aj tato varieta sa zda byt geneticky len ciastocne stabilna. Velka cast potomstva v mojej linii je sfarbena ako varieta Carbon - Blue Rill, niektore kusy dokonca ako ciste Carbon, teda cele telo maju kompletne cierne, alebo tmavo hnede. Je to len moja teoria, ale zda sa, ze to vypoveda o ich povode. Ci sa mi Carbon a RIlli gen podari z populacie odselektovat neviem, teoreticky by to vsak malo ist...
Naopak, v potomstve vyssie spomenutej samicky, ktora bola pred prvou znaskou (avsak po oplodneni vajicok) z chovu odstranena (mala vyrazne Rilli cierne konce tela a malo vyraznu modru), sa okrem modrych jedincov vyskytli aj kusy, ktore chovatelia Blue Tiger nazyvaju "Blond". Velmi nevyrazne az ziadne modre sfarbenie na inak transparentne - zltatom tele, casto so zltymi ocami (tie sa objavili aj na niektorych modrych jedincoch).
Tolko na uvod, fotky budu v piatok - sobotu ;)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa kiLLt »

Miloš ahoj nemáš nejaké foto tých tvojích blue velvet? Ja mám pri blue jelly rovnaký problém tam sa krevety vracajú skor do blue rili čiže červené hlavičky a konce chvostov.Inak označenie blue velvet je to iste ako označenie blue jelly s tým rozdielom ,že označenie blue velvet pouzívajú v USA.Mám podozrenie či tie tvoje niesu blue dream pretože práve blue dream,topas blue a black blue sú šlachtené s neocaridina davidi carbon rili. Posielam foto mojich blue jelly
1468767_706439936033251_1970706564_n.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 21:49, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Cav,
musim sa priznat, ze niekedy v tych pomenovaniach stracam prehlad. Ja som zase myslel, ze Blue Velvet je synonimum pre Blue Dream. Ale ano, hovorim o tychto novsie vyslachtenych, tmavo modrych krevetkach.
Fotky sem zavesim asi v sobotu, v tomto momente sa nenachadzam v dozahu akvaria, v ktorom ich mam.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Denis »

Milos to su tie z Nemecka? Ja som si myslel, ze tieto nove farebne variacie sa dost tazko mnozia, aj napriek tomu ze su to Neocaridiny. A vidis, asi si sikovny :)
Tomas som rad, ze je medzi nami dalsi skuseny krevetkar, aj rakar :) Na tvojej fotke vidim aj take do zelena, tie pri crepniku. Tie tiez vysli z Blue Velvet?

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa kiLLt »

Ahojte aj ja som rád ,že vzniklo takéto fórum kde sa možme podelit o svoje skúsenosti a postrehy s chovu kreviet a rakov.
Denis ano tie vypadli tiez s blue jelly treba to trosku selektovat :)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa MikelCRS »

:( do takychto tem sa nebudem moct tak skoro zapajat. Nepisete tu o neocaridinach? Blue jelly je taiwan bee, ci?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Denis »

Miso ved kukaj hore :) Obsah fóra ‹ Krevetky ‹ Krevetky Neocaridina: Red Cherry, Rili, Yellow... Cize Neocaridina
Tomas tie zelene ma velmi zaujali, pekne su, skoda ze to nie je stala farba. Tieto Bleu Velvet si kupil niekde na burze? ci si si dal doviezt?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Vidim ved prave... Blue jelly asi myslel tu velvet... Lebo blue jelly sa vola aj jedna caridina cantonensis taiwan bee. Tak preto ale uz snad rozumiem.

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa kiLLt »

Denis tieto blue jelly mám z Polska mám ich doma presne rok.Inak mám aj green jelly doma ,ale zatial čerstvo tak som zvedavý čo s toho bude padat. Pred troma rokmi sme boli radi aj za red rili a teraz je tolko roznych farebných mutácii neocaridín že aj ja sa pomaly v tom strácam. :D

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa kiLLt »

Mikel aby sme si rozumeli blue velvet a blue jelly je to isté :)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Denis »

Tomas nebodaj si bol osobne u Novinu po ne? :)

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Jarino24 »

som zvedavy na tu fotku blue velvet :-) treba tu dat fotky a spravny nazov lebo ludia pomenuvaju blue jelly blue pearl atd

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa kiLLt »

Nie nie Denis poslal mi to ale mal som bobky ked mi prišli po piatich dnoch ale všetko v poriadku.
:)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Mikel, tvoja otazka ohlaodm Blue Jelly a ci to je Taiwan, alebo Neocaridina je velmi na mieste. Odpoved je bohuzial matuca: Je to aj aj. S nazvoslovim je to troska pomotane, ako vidis...
Podla toho, co viem ja, snad to nezapotam este viacej. Prosim pripadne ma opravte:
1.) Caridina cf. cantonensis var. Blue Jelly vraj skutocne existuje, aj ked na vlastne oci som este nemal tu cest, takze stale existuje moznost, ze existuje len vdaka fotoshopu :) Na druhej strane, pise sa o nej dost z roznych zdrojov, asi to bude pravda...Pravdepodobne sa vsak nebude jednat o ustalenu rasu, skor ojedinele exemplare, co sa obcas objavia v populacii taiwan.

2.) Okrem toho existuje tiez Blue Jelly Neocaridina. Je to starsia rasa, zaradovana pod Neocaridina zhangjiajiensis a pokial viem, spravensie oznacenie je "Blue Pearl"???
(Ano robili sa nejake sachre machre s nazvoslovim druhu, neviem teraz, ci sa nazyva v tomto momente Neocaridina palmata, alebo bola zlucena do jednej jednotky s Neocaridina davidi, kazdopadne historicky bola zaradovana do jedneho druhu s "White Pearl")

3.) No a napokon je tu tato krevetka, ktoru chovam par mesiacov, je to novsia rasa od predoslej sa lisi tym, ze je z linie krevetiek N.davidi a modre sfarbenie je ovela intenzivnejsie. (fotky sa pokusim dnes vecer, v najhorsom pripade zajtra). Ako ich mam nazyvat v tomto momente uz sam neviem :) V polsku su vacsinou predavane ako "Blue Velvet", tuna Tomas vravi, ze lepsie je "Blue Dream" a "Blue Velvet" je synonimum pre "Blue Jelly"...ja zasa tvrdim, ze "Blue Jelly" by sa malo nazyvat "Blue Pearl" a "Blue Velvet" a "Blue Dream" su synonima :D
Moc by som si s tym hlavu zatial nelamal, ono sa to nejak utrasie. Zhodneme sa na tom, ze u rodu Neocaridina sp. existuju dve celkovo modre docela ustalene rasy, jedna skor belasa, druha azurovo modra.

Denis: Nie nemam ich s Nemecka, aj ked tuna v Guemer Garnelle ich tiez predavaju (momentalne po cca 7 euro kus, haha). Moje su od amaterskeho chovatela z Polska, cez portal allegro.pl (nieco ako nas bazos.sk). Vygooglis ich tam ako "krewetki Blue Velvet" a uvedena cena nie je konecna. Jedna sa o tzv. "licitacju", teda drazbu.
Predavaju ich samozrejme aj polski profici z Torunu: https://www.swiatkrewetek.pl/blue-velve ... ml?cPath=2
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Denis,
spomenul si, ze niekde si cital, ze je u nich odchov narocnejsi. No mozno tym bolo myslene prave to, ze ako byva zvikom o modrych ras, nie su natolko ustalene geneticky. Cize na pocet mladych sa ti budu mnozit rovnako dobre, ako stare dobre Red Cherry. Problem je, ze u tych mojich z toho vypadne len cast skutocne modrych jedincov. Vzdy sa tam objavia aj exemplate karbon rilli, dokonca zopar kompletne ciernych (co inak nie je az tak zle, vypadaju dost "cool"), ine maju skor "choko" tmavo hnedy odtien. TIez sa objavi zopar jedincov s olivovo - zelenym nadychom. A teraz najnovsie v jednej znaske aj "blond". A samozrejme aj u tych, ktore su cele cisto modre plati, ze nie vsetky su intenzivne sfarbene a niketore pripominaju skor starsiu odrodu "Blue Pearl/Blue Jelly". Takze docela pestry mix...
Uz sa citim ako tvorcovia Game Of Trones, ktori xxx serii slubovali draky a o drakoch sa stale len rozpravalo: dnes vecer az zajtra rano budu fotky! :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
kiLLt
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 15 Okt 2014, 20:01
Bydlisko: Nemšová
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa kiLLt »

Milos trosku poopravím :D
Neocaridina palmata blue pearls je klasika je to prvá dostupná modrá kreveta taká klasika (osobne mám velmi peknú líniu)
Neocaridina davidi blue jelly je vyšlachtená z blue rili čiže je to blue rili bez červených znakov ktoré sa v chove bežne vyskytujú je na trhu cca 2 roky
Neocaridina blue velvet/blue dream je vyšlachtená s carbon rili preto to vracanie do čiernej táto varianta je na trhu cca 1 rok

Blue pearls nemá s blue jelly nič spoločné viď. palmata a davidi
Neocaridina davidi blue jelly
Neocaridina davidi blue jelly
fotka_tretina (1).jpg (22.33 KiB) 14275 zobrazení
Neocaridina palmata blue pearls
Neocaridina palmata blue pearls
fotka_tretina.jpg (20.91 KiB) 14275 zobrazení
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 21:50, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Ohh ok,
takze ono su to tri rasy nakoniec. Dik za opravu! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Ok, slubovane fotky mojich Blue Velvet:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Denis »

Milos wau, to je teda riadna pecka ta modra farba! Su krasne. Presne ako si pisal na poslednej fotke na pravo vidiet krevetky akoby sli sfarbenim do rili. Normalne sa mi zacinaju Neocaridiny pozdavat :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Blue Velvet

Príspevok od používateľa Milos »

Hej a to sa mi este zda, ze sa mi tu farbu nepodarilo uplne na 100% zachytit, v reale vypadaju este o nieco tmavsie myslim.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných