Topaz Blue

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
Relaxo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12 Mar 2017, 16:00
Kontaktovať používateľa:

Topaz Blue

Príspevok od používateľa Relaxo »

Dobry. Som viacmenej zaciatocnik co sa tyka krevetiek. Forum som studoval dlhsie a az teraz som sa odvazil napisat kedze som nenasiel co som hladal. Doma uz mam zopar krevetiek red cherry ale to su take ,, bezudrzbove" idu si svoje v spolocensksom akva jedia to co aj rybky (sem tam tam aj rybky jedia ich mlade) plus davam uhorku, salat alebo zihlavu. Rastu si mnozia sa mam z nich radost. Mam este jedno akva s endlerkami a tam by som chcel krevetky topaz blue (su trocha drahsie za ks) preto sa chcem opytat ci su pre mna ako zaciatocnika vhodne a cim ich krmit, myslim tym ci je pre nich dolezite aj nieco ine, nieco naviac ako pre tie red cherry. Prestudovane o nich mam ale predsa rada od neakeho chovatela je ovela lepsia. Ak tu nieco o tych krevetkach je a som to nenasiel tak sa ospravedlnujem za spam.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Topaz Blue

Príspevok od používateľa viridis »

Pozri si tému Blue Velvet. http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=7&t=43
Blue Topaz vychádzajú z tejto formy.
Kŕmiť ich môžeš rovnako, ako si zvyknutý u Red cherry.
Nároky majú podobné, avšak podľa mojich dojmov sú trocha náchylnejšie na choroby. Resp. povedané naopak majú o čosi väčšie nárok na hygienu v akváriu.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Topaz Blue

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim. Na uvod tolko, ze sice sa tu snazime dodrziavat pravidla fora a hlavne asi teda ja aj obcas ludi napomeniem, ak sa odchadza od temy. Ale to je vsetko vzdy myslene len ako priatelske napomenutia, my tu nie sme ziadni psychopati :) Takze ak niekto niekde "porusi pravidla", zasa nic takeho strasneho sa nedeje. Prosim, piste a pytajte sa kolko len chcete.
Okrem toho, vadi hlavne nedodrziavanie temy, co sa deje hlavne v sekcii "Vase krevetkaria", kde sa ludia maju tendenciu rozpisovat a diskutovat o vsetkom moznom. Tym potom trpia fora, ktore su specialne vyhradene na tu ktoru temu. Ako napriklad ked som ja dnes v jednom "Vasom krevetkariu" pisal o krizeni roznych variet neokaridin, na ktore tu mame extra priestor inde :)
Duplicita, pytanie sa na veci, ktore uz zodpovedane boli, na tomto fore neprekaza. Opakovanie matka mudrosti.

Ale k veci:
1.) Krevetky Blue Topaz nevyzaduju ziadnu inu starostlivost, ako ktorekolvek ine neokaridiny.
2.) Krevetky Blue Topaz su vyselektovane z Blue Dream, je to vlastne najvyssia kvalita Blue Dream. Vztah Blue Dream a Blue Topaz je analogicky k Red Cherry a Sakura. A analogia bohuzial pokracuje aj k marketingu a sice, dnes uz kazda len trocha lepsia Red Cherry sa predava pod obchodnym oznacenim "sakura", pricom sakurou nie je, jednoducho nema este taku kvalitu. Na to teda trocha pozor.
Ako by mala vypadat Blue Topaz: Na rozdiel od Blue Dream, modra dospelych jedincov je uniformna. Normalna populacia Blue Dream ma modru, ktora u roznych jedincov prechadza cez bledo modru (sfarbenie ako Blue Jelly) do sedasto-modrej, zeleno modrej, cez sfarbenie topaz, az po tmavu namornicku modru. Blue Topaz by sa mali vsetky pohybovat okolo toho stredu, takze modra je syta, avsak nie prilis tmava, nemala by sa javit ako cierna ani pri nacervenalom osvetleni, alebo tmavom dne.
Dalsia velmi dolezita vec: V populacii i u jedincov by nemal pretrvavat rilli gen ich predchodcu (Blue Carbon Rilli). Takze krevetky by urcite nemali mat ziadne cierne skvrny na povrchu tela (ani na koncatinach) a samotna modra by nemala vytvarat vzorovanie na povrchu. Modra by mala byt podpovrchova (efekt, akoby krevetka bola odliata z modreho skla).
Je troska tazsie ich zohnat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Topaz Blue

Príspevok od používateľa none »

ja mám topaz blue a väčšinou sa mi aj také rodia. Ale už som medzi nimi našiel aj červené či čokoládové. Na udržanie peknej farebnej línie je dôležitá selekcia. potom ak sa nepodchytí včas, tak je to dosť ťažke na rozoznanie. aspoň pre mňa :D

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Topaz Blue

Príspevok od používateľa none »

toto pridal Jarino24 v téme Stabilita sfarbenia neokaridin a selekcia

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Topaz Blue

Príspevok od používateľa none »

sorry teraz aj s obrázkom. je tam vidieť ako sa druhy vyvýjajú a čo ti môže z nich vzniknúť.
tabela.jpg

Relaxo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 12 Mar 2017, 16:00
Kontaktovať používateľa:

Re: Topaz Blue

Príspevok od používateľa Relaxo »

ok vdaka za odpovede.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Topaz Blue

Príspevok od používateľa none »

Chcel som odfotiť filtrujúcu krevetu, ale táto potvorka sa mi strčila :D
Prílohy
IMG-20201223-WA0019.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných