Uhyny mladat

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Uhyny mladat

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim, mozno nastal cas trocha to tu po uhorkovej sezone znova ozivit. Takze vitajte z dovoleniek a prazdnin a takto z ostra:
Stretol ste sa niekto s problemom, ze u N.davidi neprezivaju mladata? Dospelym sa pomerne dobre dari, mlade vsak po par dnoch odchadzaju. Mne sa tato pliaga nejakym sposobom dostala medzi moje modre Blue Dream a po narocnom boji to vzdavam a budem sa venovat len odchovom C.cantonensis/serrata. Mozno s vynimkou jeneho akvaria, v ktorom to snad nie je, ale isty som si bohuzial neni.
Moje podozrenie je, ze sa jedna o nejaku infekciu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa macadlo »

U mna raz zacali miznut mlade red bee a tiez som nechapal preco dospele v pohode samice stale nosili a vzdy bolo vidiet ked sa mlade vyliahli ze tam aj behaju ale potom vzdy vymizli. Dlho mi to neslo do hlavy az potom som raz v noci svietil do akvarka baterkou a zbadal som na zadnej stene zopar uplne priehladnych nezmarov a ked som to potom sledoval cez den tak ked mlada brnklo do nezmara tak ten ho sice nechytil a nezozral ale mlada behom chvilky prestalo javit znamky zivota. Skus si to skontrolovat v noci baterkou. Cez den boli nezmary skoro neviditelny.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa svicen »

macadlo napísal:U mna raz zacali miznut mlade red bee a tiez som nechapal preco dospele v pohode samice stale nosili a vzdy bolo vidiet ked sa mlade vyliahli ze tam aj behaju ale potom vzdy vymizli. Dlho mi to neslo do hlavy az potom som raz v noci svietil do akvarka baterkou a zbadal som na zadnej stene zopar uplne priehladnych nezmarov a ked som to potom sledoval cez den tak ked mlada brnklo do nezmara tak ten ho sice nechytil a nezozral ale mlada behom chvilky prestalo javit znamky zivota. Skus si to skontrolovat v noci baterkou. Cez den boli nezmary skoro neviditelny.
a ako sa ti podarilo zbavit tych nezmarov?

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa macadlo »

Velmi dobre na nich zabrala no planaria od genchemu a stacila mala koncentracia. Okamžite potom nastala populačná explózia red bee
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa Milos »

bohuzial ziadne nezmary som si nikdy nevsimol a myslim, ze pozorujem dost dosledne. mozno az prilis :) obavam sa, ze to bude nejaky mikrob. v akvakulturach jedlych krevetiek existuje bakteria sposobujuca prave uhyn mladych, vola sa to tak prijemne "acute hepatopancreatic syndrom".
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Konrad
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 19:47
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa Konrad »

Upresnil by som, že ten názov je názov ochorrnia. Príčinná baktéria je vibrio parahaemolyticus a tá sa vyskytuje v slanej vode.
Takže by som povedal, že ono konkrétne to nebude (aj keď to môže byť niečo iné)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa macadlo »

Ok ak bakterka tak co s tym dalej? Ja osobne by som asi skusil UV lampu alebo twinstar (alebo jeho lacnejsiu variantu chihiros doctor II pripadne homemade verziu ak si zrucny)
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Konrad
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 18 Apr 2017, 19:47
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa Konrad »

Twinstar na to funguje? Dnes som nasiel v jednom akva scutariellu tak v pondelok otestujem co to dokaze.

Inak moj nazor je ze ak je to bakteria tak neviem ci nieco pomoze. 1.musela by byt citliva na pouzite liecivo 2.krevety by museli byt odolne voci danemu liecivu 3.aj tak to vybije vsetky bakterie vo filtri a skaza je dokonana.

Za mna skusit tu noplanariu a dufat ze to su nezmari na nejakych neviditelnych miestach a ak to nepomoze tak cakat kedy si krevety vytvoria rezistenciu na danu bakteriu aj ked to na nejaky cas zdecimuje (mozno vyhladi) celu populaciu.
Ale ja nie som moc karcinolog, skor to odvijam z mediciny..

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa Denis »

Na bakterialnu infekciu u krevetiek sa odporuca slaby par parcentny peroxid vodika v kombinacii s uv lampou. Niekne na fore sme to aj presne pisali kolko percent ma mat. Daval som ku taiwanom kapajucim rok dva dozadu a tazko povedat ci to zabralo, a ci vobec som mal bakteriu, pretoze az ked som prerobil nanovo akva, tak sa im zacalo darit klop klop. Jednalo sa ale o dospele a dospievajuce krevetky. Na uhyny mladych ako pise Milos sam nepoznam odpoved.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Uhyny mladat

Príspevok od používateľa Milos »

obavam sa ze jedina odpoved na tuto pliagu je komplet vserko vyhodit, akvarium a techniku vysterilizovat a dat tam caridiny. bud su voci tomu odolne ony, alebo ta bakteria neprospieva v nizkom pH a GH. jedno z toho, alebo oboje. kazdopadne som rad, ze jedno akva s Blue Dream sa zda byt nedotknute.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných