Úhyn krevetek

Všetky krevetky rodu Neocaridina (Sakura, Chocolate, Bloody Mary a iné)
Napísať odpoveď
Tina
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26 Máj 2017, 19:01
Kontaktovať používateľa:

Úhyn krevetek

Príspevok od používateľa Tina »

Ahoj všem,

měla bych na vás prosbu. Poslední cca dva měsíce mám problém s krevetkami Red cherry. Z nějakého důvodu mi začaly umírat,denně 1-2 kusy. Měla jsem k nim ještě 3 molucké a z těch mi zůstala také už jen jedna :cry:

Akvárium 54 l,založené od dubna 2017
Obyvatelé: Red cherry, molucké, 5ks Otíci,šneci Clea Helena
Filtr: Aquael turbo 500
Teplota vody: 25 °C
V akváriu dále: Chihiros Doctor III,kořen,mech,pár rostlin,olšové šišky,list mandlovníku
Parametry vody měřeny pouze papírovým testem,ale podle něj v pořádku.

Na vodárnu jsem psala a provedené změny v poslední době jsou,že místo chlóru začali používat oxid chloričitý. Vodu používám minimálně týden odstátou. Měním cca 1x za týden až 14 dní 1/3 nádrže.

Co by ještě mohl být problém je příliš vysoké dno písku o velikosti 1-2mm. Drží se v něm celkem bordel. Zakládat akvárium teď, dám mnohem menší vrstvu,bohužel začátečnická chyba. A v písku se také drží bílý červíci,takové bílé čárky...vypadá to na hlístice..ty by ale měly být neškodné,co jsem se dočetla.

Občas přidávám minerály Ca a Mg od Dennerle.

Předem děkuji za každou radu a přeji krásný den.

Používateľov profilový obrázok
Spid3r
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30 Dec 2017, 23:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Úhyn krevetek

Príspevok od používateľa Spid3r »

Aké sú tie parametre vody? Na CRS potrebuješ TDS 140-180, pH 5,8-6,5, kH 0- 2 a teplotu 21-23.

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Úhyn krevetek

Príspevok od používateľa macadlo »

Ahoj Tina no problém by kľudne môže byť aj v tých Moluckých krevetách tie môžu byť nositeľmi patogénov keďže sa jedná o importované krevety.
Takisto môže byť problémom aj to dno. Nejdu ti z neho bublinky? Prípadne keď ho trochu rozvíriš nesmrdí?

@ Spid3r - v nádrži sú Red cherry nie CRS.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Úhyn krevetek

Príspevok od používateľa Milos »

Cav, asi nic nepokazis tymto:
1.) Ak je teplota 25*C udrziavana termostatom, pokojne ho vypni (v pripade, ze sa jedna o bakterialnu infekciu, nizsia teplota by mohla pomoct).
2.) Prestan krmit aspon na tyzden, potom zacni krmit cisto rastlinnou potravou (susene listy, zihlava, atd.: http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=15&t=22) v skromnych davkach. To by mohlo pomoct proti bakreriam, rovnako ako inym dovodom uhynov.
3.) To dno jednoducho precisti. Nechaj si odstat dost vody a ked budes mat cas, vyber co najvacsiu cast dna von z akvaria, poriadne ju preplachni vodou (odstran co najviac detritu) a daj ho naspat.

Ak toto nepomoze, daj vediet...ale..ak toto nepomoze, uz to mozno bude troska horsi problem.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Tina
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 26 Máj 2017, 19:01
Kontaktovať používateľa:

Re: Úhyn krevetek

Príspevok od používateľa Tina »

Molucký jsem měla půl roku a problém nebyl,až teď v poslední době. Ze dna bublinky nejdou a neřekla bych ani,že nějak neobvykle smrdí.

Ještě mě napadá,že když jsem byla v říjnu dva týdny na dovolené,tak mi krmila krevetky mamka a ta jim dopřávala a dost překrmovala a od té doby jsou tam ty hlístice. Pak asi dva týdny na to změnila vodárna tu úpravu vody..a problém s úhynem začal.

Dno bych nejraději ubrala,ale nechci do toho radši moc rýpat,aby se nezvedlo NO3 a nerozhodilo to celkově parametry...

Používateľov profilový obrázok
Spid3r
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 30 Dec 2017, 23:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Úhyn krevetek

Príspevok od používateľa Spid3r »

@macadlo sorry nevidim pre oči

@tina ak by to malo byt chlorom pomohol by uhlikovy filter

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných