Taiwan BEE

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

myslim, ze akym sposobom (a ci vobec) sa dedi trieda u taiwanov je troska zahada. takze kludne to moze byt aj normalne :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

louskacek
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19 Jan 2018, 20:49
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa louskacek »

takze abych se opet dostal na vyssi tridu musim parovat jen a pouze vyssi tridu a nebo je to ve vysledku jedno?;) Diky

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

odpoved nepoznam a osobne by som si tipol, ze ju nepozna nikto :) jedine co viem, ze v momente ako je krevetka taiwan, tak to s farebnymi vzormi dost zamiesa. ako presne, akym sposobom, ako to ovplyvnit, to neviem. jedina prakticka rada co poznam je ist na to cez mnozstva: co najviac ich mnozit a snad sa ti potom objavia aj take, ake chces :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Ahojte, mám doma akvárko čisto len pre blue bolty a medzi mladými sa mi ukázal aj red bolt, takže BB sú nositelmi aj red bolt génu alebo predkovia tých mojich mali v nádrži nejakých red boltov a mohlo sa to preniesť do ďalšej generácie ktorú mám už ja? dal by som foto ale zatial mám starý mobil a to by vidno nebolo :) :D
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

Blue bolt sfarbenie je okrem inych genov sposobene aj presne tym istym "ciernym" genom ako CBS, panda, king kong.
Red bolt sfarbenie je okrem vsetkych inych genov sposobene "cervenym" genom ako ma CRS, red rubby.
Cize red bolt sa od blue bolt lisi prave tym, ci ma "cerveny", alebo "cierny" gen.
A kedze cierny gen je voci cervenemu dominantny, tak moze sa stat, ze cervene geny mozu byt u cisto modrej populacie schovane a prejavia sa v nasledujucich generaciach.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

presne tak som si to myslel len som čakal od genetika odsúhlasenie :) :) ďakujem
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

Rado sa stalo :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

luko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25 Jún 2021, 14:02
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa luko »

Zdravím :) prosím Vás ak by ste mi mohli niekto poradit ohladne jednej samičky Taiwan BEE, neviem ci z fotky to bude dobre rozpoznatelne,
je hlavohrud tejto samičky v poriadku, alebo sa jedne o neaku deformáciu?
Prílohy
1.JPG

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

ahoj, podla mna je v poriadku. zafarbenie za hlavohrudou myli, ze sa jedna o nejaku deformaciu. nenosi samicka vajicka nahodou? povedal by som, ze pretriasa vajicka na foto prave.

luko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25 Jún 2021, 14:02
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa luko »

ano par vajicok ma :) mam akurat 3samičky čo nosia , čo po roku chovu konecne vypada na prvý uspech - len nechcem zakríknuť , vdaka za nazor ohladne výzoru.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Luko v dnesnej dobe su uz taiwany udomacnene v nasich podmienkach, mnozia dobre ako crystalky, takze sa nemusis obavat :)

luko
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25 Jún 2021, 14:02
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa luko »

no dufam že po tom co som si snimi preskakal už teda dobre bude :) su to užasné stvorenia, este premysliet na jar vymenu substratu ,ale to asi bude chciet erarne akvarium kde ich na čas ubytujem.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 3 neregistrovaní