Taiwan BEE

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa mosfet »

Čo sa divíš - asi tiež sedovala ten hokej a porazilo ju :mrgreen:
Teraz vážne - to určite nepoteší :cry: no ako ťa poznám tak tie zvyšné vajíčka odchováš
Držím palce

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

1.) Denis sucitim s tebou a dodavam - mozno to pomoz vediet, ze nie si v tom sam -, ze je len jedna vec horsia, ako ked odide samicka s vajickami, zo vzacnejsej variety. Ked odide samicka s vajickami z variety, ktora nie len ze je vzacnejsia, ale zaroven aj nova a este s nou nemas moc skusenosti a nevies presne, co cakat a ci jedno uhynutie je len jednym uhynutim, alebo predzvestou katastrofy. Mne takto vcera posla samicka C.dennerli, plne nalozen vajickami. Nic moc. Zatial ostatne su OK, snad to tak zostane.

2.) Ale rychlo nazad k teme: Som si k dnesnemu dnu uz prakticky isty, ze ked som pred nejakym rokom a pol zakladal moje akvarium s hybridami, medzi hybridami boli aj jedince bez taiwan genu. Percento taiwanov v tej populacii som mal vzdy prilis nizke na to, aby to bolo inak. Takze som sa rozhodol, ze moje akvarium s dlho slachtenou populaciou CRS (red bee) pojde do vypredaju. Prekonal som nostalgiu a vsetky pojdu prec, do uvolneneho akvaria prelovim vsetky taiwany co mam v akvariu s hybridami plus par samicky s normalnym fenotypom tak, aby boli s taiwanmi v pomete zhruba 1:1.

3.) Denis, teoreticka otazka na teba: Internetom sa siria intormacie (myty?) o tom, ze ak sa krizi taiwan X taiwan, percento prezivcich mladych je velmi nizke. Pozoroval si nieco take?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Milos co mozem porovnat za dva roky ozajstneho (nie len ako v zaciatkoch pokusy) mnozenia taiwan bee, tak urcite ked su same ciste TB, tak ich nedokazem tolko namnozit a odchovat. Ked dam k cistym TB uz aj samicky hybridy tak je to hodne lepsie. Zajedno samicky TB maju mensie vajicka, tym padom slabsie mlade. Za druhe hybridy samicky castejsie nosia vajicka ako ciste TB samicky. A co je mozno aj trochu prekvapujuce, ked su mlade aj hybridy aj ciste TB v jednom akva, tak akoby tie mlade tb sa lepsie chytili zrat/rast popri hybridoch. Ale toto je len moj nazor, tak sa mi to javilo, mozno len zhoda nahod. Napriklad teraz vobec nevidim zaliezat mlade TB do substratu za krmivom. A nemam pocit, ze by som teraz viacej krmil, skor naopak.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa macadlo »

Len taka rychla otazoka na susenych - co je lepsie ked chcem namnozit prvych hybridov - dat naparit samicku CRS samcom TB alebo opacne? Z toho co pise Denis mi vyplyva ze je lepsie ked nosi vajicka samicka CRS lebo su vacsie a mlade z nich silnejsie ale aky je finalny rozdiel medzi dospelym hybridom ktoreho odnosila samicka CRS a hybridom ktoreho odnosila samicka TB? U mna sa teraz udial pripad kde som zabudol jednu samicku TB Red Wine v karantennej nadrzi a do tej som pustil privezene PRL Benibachi a o pra dni na to sa samicka TB zvliekla a naparil ju samcek PRL. Dnes zacala pustat mlade a som dost zvedavy na vysledok.
20160604_120150_______.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:07, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Macadlo to je asi jedno v tomto pripade, ked chces dosiahnut len hybridy, ak to dobre chapem. Ak mas TB a crs/cbs. Cize ja by som ich nechal spolu. Samozrejme najlepsie by bolo mat oddelene samicky od samcekov, keby to chces fakt cielene. Cize chces dostat TB Hybrid, co najviac. Tak by som spravil tak, ze do jedneho akva samceky TB x samicky crs/cbs. Druhe akva naopak samicky TB x samceky crs/cbs. Ja by som to spravil takto: samicky cbs/cbs, samicky TB x samcekovia TB. Cize len samcekov crs/cbs odstran z akva. Na fotke vidim maleho prcka, pri tej red wine. Ak by vyzeral ako klasicka crs a vies ze je od crs samicky, a si si isty, ze ju naparil tb samcek, tak je to hybrid.

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa macadlo »

Denis dik za info. Ten prcek je hybrid ktoreho mi porodila TB samicka na fotke ktoru naparil samcek PRL cize CRS. Skusim to tak jak pises zalozim akva kde dam 2 TB samicky co mam a pripustim k nim PRL samca natrvalo. Opacne to moc skusat nechcem ale to uz asi patri inde.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

dotaz do fora na zkusenejsi: pokud z "asi" TBH samicky vypadl ruzny mix - neco vypada jako CRS, CBS klasika pruhy, ale jsou tam i ruzna prtata do cervena, do bila (zatim se nedaji ve velikosti 2-3 rozumne vyfotit)... da se rici, ze tyhle divne zbarveni prcci maji na 100% TB gen? nebo timhle ruznym krizenim CRS/TBH/TB muze vzniknout Caridina cantonensis var. "mismas" bez TB genu vubec ani vzdalene nepripominajici CRS/CBS? ptam se na zaklade zkoumani zde uverejnenych info a obrazku, kde z krizeni mohou padat ciste CRS/CBS, CRS/CBS s genem TB a pak uz jen Mischlinge s genem TB...samo mohou jeste padat cisti TB :D

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Podľa mňa nie, nič čo ani vzdialene nepripomína CRS/CBS nemôže vzniknúť. Z kríženia CRS/TBH/TB ako píšeš môže vzniknúť jedine čistokrvná CRS/CBS, hybrid vyzerajúci ako CRS/CBS a TB. Samozrejme treba rátať s rôznymi grade od najhorších po najlepšie. Najhoršie čo mne padajú sú niečo medzi škaredou snow white a blue boltom a potom ako v mojej téme posledná foto najväčšia krevetka - hlava chvost biele stred priesvitný do hneda. Čierne TB od CBS rozoznám bez problémov po pár dňoch červené TB od CRS je už väčší problém aspoň pre mňa ale podľa opisu by to mohli byť TB
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

Seic, gen taiwan sa neda rozoznat na krevetke, ktora ho ma len v jednej kopii (teda je hybridom, nositelom genu). Krevetka CRS/CBS/snow white bude vypadat uplne rovnako, ci nesie taiwan gen, alebo nie. Rozmanitost medzi nimi bude urcovana pomocou inych genov, teda pomocou tych, co zodpovedaju za tzv. "grade". Takze tie do cervena mozno budu nejake zle sfabene snow white.
V popuaciach hybridov sa vyskytuju castejsie, plus celkovo maju tieto populacie vacsiu rozmanitost, pretoze na rozdiel od cistych CRS/CBS linii, populacie zamerane na produkciu taiwanov chovatelia vacsinou nijak zvlast neselektuju.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

tak ono ted po odrostu to vypada na klasika CBS, CRS pruhy a nejake ty Mosurky... ta 1-2 vypadaji opravdu na nejake dive vybarvene Snow White...

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa macadlo »

Caute vedeli by ste mi niekto povedat aky je rozdiel medzi TB pinto zebra a TB pinto multistripe? Domnievam sa ze je to nieco ako rozdiel medzi TB red ruby a TB red wine -skratka ze zebra ma kvalitnejsie a vyrznejsie oddelene pruhovanie (tensie biele pruhovanie ktore sa v ziadnom mieste nezlieva dohromady) nez multystripe ktore moze mat pruhy v extremnom pripade az komplet zliate dohromady. Inak nezasluzili by si krevetky pinto vlastnu temu? Viem ze viaceri vratane mna sa na ne chystaju alebo ich uz chovaju.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

zdarec, dotaz do fora... jak je to s dedicnosti kdyz to reknu blbe "shadow" ;) je to vlastne modra barva blue bolta, ktera se objevuje nahodne u Shadow Pandy, Shadow KK, Black/Red Shadow?

priloha
aWP_20160925_08_31_58_Pro.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

neviem, ci to niekto vie. myslel som si, ze to je taiwan gen kombinovany so zlou genetikou bielej (takze podra taiwan lepsie presvita)...ale je mozne, ze to je nieco uplne ine, resp. zlozitejsie :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

vrtalo mi to hlavou, kdyz jsem videl tohodle prvniho Shadow prcka... v archivu Shrimpnow jsem nejakou rozumnou odpoved nenasel, resp. to nikdo neresil = vsichni samo resili, jak co nejrychleji dostat co nejvice BB :-) zkusil jsem se tedy zeptat na jinem ENG foru ... ;)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa macadlo »

Pre spestrenie temy - nova nadrz pre Taiwany a hybridy:
20161129_202811.jpg
20161129_202840.jpg
20161129_202918.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

seic napísal:vrtalo mi to hlavou, kdyz jsem videl tohodle prvniho Shadow prcka... v archivu Shrimpnow jsem nejakou rozumnou odpoved nenasel, resp. to nikdo neresil = vsichni samo resili, jak co nejrychleji dostat co nejvice BB :-) zkusil jsem se tedy zeptat na jinem ENG foru ... ;)
kdyz uz je oziveno tema - na muj dotaz na ENG foru moc odpovedi nebylo - nicmene dva "advanced" uzivatele se nejak shodli, ze ta modra barva u BB ma neco docineni se Snow White ... zajimava je teorie, ze prvni Pandy byly krizeny s CBS a CBS byly krizeny se Snow pro zvyseni gradu... a nekoho tim padem napadlo zkusit zkrizit TB se Snow = vysledek byl Blue Bolt ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

seic nejaku logiku to ma:
zober si shadow pandu a odmysli si ciernu. vide ti z toho blue bolt. a teraz si odmysli taiwan gen a vide ti z toho snow white.
ibaze podla tej istej logiky by napr. king kongy mali byt super black + taiwan. lenze kin kong ti moze vychadzat aj s normalnych CBS so spustou bielej.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa macadlo »

Trosku pre ozivenie - jeden z mojich 5 krpcov skoda ze ich nieje viac:
20161213_180839.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

macadio: koukam i s draztsim aktivnim substratem je to boj, ale aspon neco ... me na Akadame neprezilo nic... ma to nekdo stesti jako Denis, ktery vali TB na Akadame hodne slusne ;)

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa macadlo »

Seic toto je Ebi gold a hodnotim ho asi najlepsie zo substratov co mam. S Taiwanmi je to u mna boj. Mam tam jedneho dospeleho samca a pri mom jednu samicu cistu TB a asi 10 TB hybrid samic a vobec ich ten parchant nechce naparit. Sedielka maju vsetky a ked sa zvliekaju tak samec nic. Ani ho nehne. Nechapem. Cakam kym mi dospeje nejaky samec z tych TB co som doniesol z vystavy. Snad sa to pohne. Ale inak oproti CRS rastu strasne pomaly. Neviem ci robim chybu niekde alebo to tak je.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných