Taiwan BEE

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

Seic hybridy su casto "pekna divocina". Dovodom toho je, ze rodicia hybrid, ktori maju z pohladu beznych CRS/CBS podivnu genetiku casto produkuju taiwany, ktore su naopak komercne ziadane. Tak napr. cim horsia biela u hybrida, tym vacsia pravdepodobnost, ze potomstvo taiwan bude mat "shadow" namodraly efekt.
Suma sumarum, ak hybrid naozaj nesie gen taiwan (a tuna je skutocny kamen urazu), taiwany budu vzdy pekne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

diky za rychlou odpoved, to s tou souvislostl bila=shadow jsem netusil... zkratka jakykoliv Hybrid je sazka do loterie... a nebo zacit od zacatku a michat CRS/CBS primo s Taiwany a nebo tady zminovane samice hybridy a k nim samce Taiwany...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

Problem nie je v tom, ze by chovatelia cielene zavadzali. Len neviem, ci sa im chce cielene hybridy produkovat.
Vacsina hybridov na trhu su jedince, pochadzajuce z akvaria, kde su hybridy a taiwany spolocne. Ak sa vsak v takomto akvariu spari hybrid s hybridom, v potomstve bude 25% taiwanov, 50% hybridov a 25% CRS/CBS bez genu taiwan. Takze kupou hybridov si v skutocnosti kupujes hybridy a CRS v pomete 2:1.
CO zase na druhu stranu nie je az taka tragedia, s prihliadnutim na ich bezne ceny. U chovatelov, ktori su schopni garantovat 100% hybrida je asi aj vyssia cena, ale musi sa to robit tak, ze sa samicky bud CRS, alebo hybridy naparia samcekami taiwan. Potom co z toho nie je taiwan, je hybrid.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Milos »

...ale inak ano, plati, ze vyzor krevetky nijak nevplyva na to, ci sa o hybrida jedna, alebo nie.
Vztah medzi bielou a shadow je sposobeny tym, ze taiwan dedi po rodicovi samozrejme vsetky geny. Kedze modra u taiwanov je podpigmentom, cim horsiu bude mat rodic bielu, tym viacej modrej bude presvitat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Seic na tej fotke krasne vidiet, ze sa jedna naozaj o hybrida, pretoze na vajickach vidiet ze idu do tmavo cierna mlade, co znamena ze budu panda/king kong. Samozrejme sa to na krevetkach neda rozoznat co to bude, ci hybrid alebo len crs/cbs. Jednoducho ostava verit, ze chovatel predava skutocne tb hybridy. Preto je najlepsie ist ku chvoatelovi a vyberat priamo z akva, kde vidis ze su tam aj ciste TB medzi mladymi krevetkami. I ked ani to nemusi byt zarukou toho.

Tu je vidiet moje tb hybridy, aj mlade tb su medzi nimi: http://www.krevetkari.sk/viewtopic.php? ... t=30#p2158

Keby sa mam pokusit o svoj chov cistych TB, tak to spravim takto:
1, 10ks tb hybrid
2, 3-4ks ciste tb

Nechal by som ich dorast a z tych 10ks hybridov by som si vytriedil len samicky a tie nechal naparit tymi 3-4ks cistymi TB. Samozrejme za predpokladu, ze by tam bol aspon jeden samcek. Je to najrychlejsi sposob ako dochovat co najskor vlastne TB.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Tu na foto mam presne tak ako som pisal vyselektovane, ale iny kmen TB, vyselektovanych len z hybridov. Momentalne mam uz len ciste TB a tri-styri samicky hybrid. Prva pozuje samicka s vajickami :)
Taiwan-Bee---Denis-Madar---4.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Tu su slubene pandy, nejak sa mi zle fotia. Musel som ich na viac kopok krmit, lebo sa potom velmi hybu v zapase o krmivo. A tak aspon mensia kopka, vlavo hore vidiet dalsiu kopku krevetiek. Nejak je to zlta ta fotka, na akadame to vidiet.
Taiwan-Bee-Panda-Denis-Madar-3.jpg

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Denis toto je strašná provokácia
Otázka na kompetentných
Mám skupinu taiwanov(rôzne farby, obe pohlavia) a rovnakú skupinu hybridov(to isté ako taiwany). Ako ich nejako múdro rozdeliť do 3 akva? Podľa farby to zatiaľ zmysel myslím nemá. Resp. môže sa stať ako u CRS s CBS že časom červená bude potlačená? Najlepšie ma napadá 1.akva taiwan M + hybrid F, 2.akva taiwan F + hybrid M a 3.akva podľa prevahy pohlavia taiwanov a doladiť hybridy.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

jen info, premeril jsem vodu od TB hybridu od Viti Bosaka
ph <= 6.4
gH 4-7
kH 0
gH jsem zkusil jste starym kapkovym testem, bylo to nejakych 5-6, zrovna to blbe kapalo :-)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa jamro27 »

Taiwany od Prunera
DSCN0343.JPG
DSCN0313.JPG
DSCN0296.JPG
DSCN0289.JPG
1.jpg
1.jpg (133.58 KiB) 6844 zobrazení
/ked dojde stativ bude lepsie foto/
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:05, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa jamro27 »

DSCN0374.JPG
DSCN0403.JPG
DSCN0416.JPG
DSCN0419.JPG
DSCN0288.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:05, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

ma je pekny... mi vrta hlavou od koho je ma... :-)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ze by tema o rozmnozovani?

Tvrdil mi ze su z CZ, moze to aj byt pravda, lebo ked som dal zihlavu tak sa na nu vrhli. Z dovozu co som mal tie zihlavu nechceli.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

jamro27: me to take psal a mohla by to byt podle te koprivy i pravda :-) uz jsem zjistil, ze TB mnozi jeden tady od Pardubic, ale neprodava je... OT: chtelo by to presunout do fora o rozmnozovani...

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Spravil som kratke video mojich TB Panda, su tam aj par king kong a blue bolt. Video nic moc, nie som ziaden talent na tieto veci. Aspon kuknite, prepnite dole na HD, zhodnotte ci ma vyznam pokracovat v tom :lol:. Je to verejne video, cize aj ludia mimo FB uvidia.

https://www.facebook.com/10000947641892 ... 4/?theater

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Maros »

Krása..

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

Denis: fakt pekny... a pokracuj, staci min litat s tou kamerou, pevnou ruku a zamerit se jen na tu "hromadu" a bude to super ... ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Taiwan Bee - Red Wine, kratucke video:

https://www.facebook.com/10000947641892 ... 710755128/

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa Denis »

Chlapi (devil, jamro, seic) ako sa dari taiwanom z ciech? Drzia sa vam?

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Taiwan BEE

Príspevok od používateľa seic »

Denis: u me donosila teprve prvni TB hybrid samice a 2 mozna 3 tmava vajicka tam ma :-) ted se ukaze, jestli prckove preziji... oni nejaci pestitele TB v Cechach budou, Zdenech Votava z Chrudimi odchovava TB ve 20litrech (neprodava), na FCB jsi videl Dexi Max vali TB dost dobre... ;) Vaclav Pavlicek z Prahy zacina mnozit linii dotazenou tusim z Nemecka...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných