Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Ak by samicka taiwan mala potomstvo so samcekom hybridom, polovica mladych by bola ciste taiwan a polovica zarucene hybridy. Urcite ziadne CRS, takze ako vravis, mozno by som ich oddeloval.
Krevetka je samcek, avsak neskutocne, neskutocne, straaaaasne pomaly rastie. Cital som, ze taiwany rastu pomalsie, napriek tomu mam podozrenie, ze tento konkretny je nejaky vadny a nechcem ho preto nechavat ako jedineho samceka v chove.
Medzitym 3 samicky hybrid uz nosia, takze uvidime...Nejake mlade boli uz pred par tyzdnami, ale vsetky pokapaly. V akvariu s CRS vedla nich, zariadenom uplne rovnako, sa samozrejme vsetkym naramne dari! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Milos aj mne moje ciste TB rastli velmi velmi pomaly, casom sa nejak chytili zrat a razom bolo vidiet ako podskocili vo velkosti. Ale to aj vdaka tomu, ze som zacal krmit 2x denne.

Mam taku dilemu... spekulujem prelozit vsetky hybridy do ineho akva a v tomto kde su spolocne ciste tb a hybridy by ostali len ciste TB, viacej foriem. No z toho druheho akva by som vzdy dolozil do tohto akva s cistymi TB len samicku hybrid, ktora by sa sla parit, podla toho ze by som jej videl sedielko. Tie samicky hybridy by som chcel dat naparit cistym tb, aby som mal viac cistych tb. Ma to takto vyznam? Mam sa niecoho obavat?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

ma to vyznam. a ma to rovno dve vyhody: na jednej strane budes mat viacej TB. ale zaroven si u hybridov ktori takto vzniknu budes isty, ze skutocne maju TB gen.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

jaaaj rozdrapi ma. chcel som si pripravit akvarko na definitivny prelov hybridov a kurna prehrabnem substrat a plno hadat z toho vyliezlo a vlnilo sa po akvariu. presun hybridov sa teda odklada na neurcito.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Okej, v akva pre samcekov hybridov som este 27.3. odkalil substrat, s plno hadatmi. Kedze to nie su skodcovia, len sa zivia detritom a potravou z dna, tak som dnes po tyzdni poprekladal samcekov hybridov. Urcite sa este par samiciek medzi nimi ukaze, no ked som nevedel na 100% urcit ci ide o samicku, tak som ju radsej dal ku samcekom hybridom. Ked bude mat sedielko prelovim ju naspat k cistym tb. Cize suma sumarum v chovnom TB akva je teraz cistych 32ks TB (26 panda, 6 red ruby) + 16ks hybrid (vsetko samicky so sedielkom). Tak uz len pockat, ked sa zacnu parit a odchovaju mlade, co je cca tak dva mesiace cakania :roll:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Musim sa vam pochvalit, teda takto... Rano som nasiel skapatu jednu wine red krevetku, si hovorim to je teda zaciatok dna. Aspon ze mi robia samicky hybridy radost, 10ks samiciek nosi vajicka, vsetko cistymi taiwanmi naparene. A teraz vecer som este kukal do akva, ze co su niektore krevetky pozaliezane a co nevidim. Nosiace ciste taiwany :) Najskor som si vsimol nosiacu pandu, potom wine red a nakoniec este red ruby. Jaj len aby sa nieco neprihodilo... (klop klop, urcite sa prihodi)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Dnes opat hospodarsky den, tak som skusil aj pofotit, ale dnes sa mi nedarilo. Ratal som nosiace hybridy samicky, tak som naratal uz 15ks.
Cize podla starej znamej schemy, by mali dat samicky hybridy az 50% mladych cistych TB. Len to by som musel mat urcite samicky hybridy, co nie je iste. To bude az u mladych v tychto vrhoch...
Taiwan-Bee---Panda1.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Vie mi niekto vysvetlit preco su niektore ciste TB, takejto cervenej farby a niektore su este viac krvavejsie? Nemyslim tym, ze cervenej je viac, ale to, ze ta cervena je intenzivnejsia.
Taiwan-Bee---Red-Wine1.jpg
Taiwan-Bee---Red-Wine1.jpg (71.83 KiB) 10684 zobrazení

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Nie je to normalna variabilita. Pri CRS to tiez funguje tak, ze nie je cervena, ako cervena. Pri wine red a red rubby to bude asi obdobne, aj cele posunute niekam inam koli taiwan genu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Dik za odpoved Milos, su to este neprebadane z mojej strany tieto Taiwan Bee krevetky. Velmi ma lakaju lebo maju neskutocne farby, a su same prekvapenie. Vcera som opat videl dalsiu nosiacu samicku TB, uz 4ks ciste TB nosia vajicka. Drzte palce.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Od vcera uz 5ks cistych TB samiciek nosi vajicka ;-)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Opat dalsia nosiaca panda samicka, cize 4ks panda + 2ks red wine/ruby.
Najblizsi vikend by mali pustit dva hybridy samicky mlade, budem informovat ci sa pritrafili aj nejake ciste taiwan bee.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Takze jedna samicka hybrid uz pustila mlade ako som predpokladal. Moc som mladych nenaratal, ale videl som ja cisteho TB, panda to vyzerala byt. Co som si vsak vsimol na tej samicke co pustila mlade a tiez na samicke co pusti cca zajtra, tak je to taka zaujimavost, ze uz vo vajickach tesne pred vyliahnutim je rozdiel vo farbe vajicok. Jedny su hnede ako bezne u caridin a ine boli uplne cierne, to zrejme tie pandy.

A zacala dnes nosit samicka Red Wine Hinomaru, potesila :)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Presne tento rozdel vo farbe red wine som mal na mysli, ked som pisal na predchadzajucej strane, ze nie je cervena ako cervena.
Cize prva Red Wine a tu druha na foto, ina cervena farba:
Taiwan-Bee---Red-Wine2.jpg
inak kuknite na tu suprovu bielu farbu u Taiwan Bee krevetiek, kontretne u tejto hinomaru samicky nosiacej vajicka (na foto vajicka nevidiet).
Taiwan-Bee---Red-Wine3.jpg
Taiwan-Bee---Red-Wine3.jpg (74.06 KiB) 10704 zobrazení

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

A tu su dvojdnove mlade, panda a red wine. Fotka bieda...
mlade_tb.jpg
mlade_tb.jpg (66.32 KiB) 10702 zobrazení

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Dnes som opat pocital mlade taiwan bee krevetky, maju od par dni do troch tyzdnov. Len panda/shadow panda som naratal 80ks, potesi nie? :). Red wine sa nedaju ratat, este su male na to aby sa dal rozpoznat rozdiel od hybridov crs. Videl som vsak aj tri blue bolty a jedneho red bolta ;).

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Tieto tvoje posty nemam rad, zalieva ma zavist! :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Milos ved ti stale hovorim prid ma kuknut, poukazujem ti ako sa chovaju krevetky :-D To bol for, ved je to aj tvoja zasluha, ze mam tolko TB. Ty si mi radil nakrizit, pooddelovat... Vdaka za rady ;-)

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa zozo »

Denis veľká gratulácia!!! Nechce sa mi ani veriť. Len tak ďalej. Mimochodom to druhé foto Red Wine-ky je neskutočné. Má fakt veľkú cenu. To si dal...nech rastú...!

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Jozko dakujem :-) Ta samicka red wine hinomaru stale nosi vajacka. Poznacil som si, ze porod mame naplanovany na 3.6. :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných