Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Denis napísal:Milos potrebujem tvoju radu, opat :) A sice ohladom tychto mojich hybridov. Samicka odnosila mlade v spolocnom akva s cistymi taiwanmi. Ziadna mlada nie je cisty TB. Ma vyznam ich nechavat v akva s hybridmi a tb? Maju tieto mlade gen tb?
Ta samicka:
1.) Bola hybrid
2.) Bola cista CRS
3.) Nevieme

Otec bol predpokladam neznamy a tiez to mohlo byt cokolvek. Taiwan, hybrid, CRS?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Ta samicka bola hybrid - vyzorom crs, nevieme vsak ci bola nositelom genu tb, alebo len cista crs.
Ano otec neznamy, presne ako pises tb, hybrid, alebo crs to mohol byt.
Co teda?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Denis, podľa toho čo píšeš to budú určite krevetky :lol: no a aké? Podľa popisu to môže byť všeličo.
No a či ich dať von z akva? To je na tebe, no ak ich budeš vyhadzovať tak skús mieriť na moje akva :mrgreen:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

terminologicka poznamka na uvod: Ak nema gen TB, tak to nie je hybrid.

no je tu nezanedbatelna pravdepodobnost, ze su to 100% CRS. radsej by som ich dal inam, nech ti prilis neriedia TB genofond.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Dik za odpoved. Ok, mam zabehnute 18 litrove akva, pojdu tam.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Inak k tomu "otcovi neznamemu": Ked uz ich budes premiestnovat, na tvojom mieste by som zvazil vychytat spolu s nimi aj vsetkych samcov s obycajnym fenotypom (vyzorom :) ). A nechaj si tam len samcov TB.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Aha vidis, toto ma nenapadlo. Okej ked uvidim, ze sa ide nejaka samicka parit, ked je najlepsie rozpoznat samcekov, vtedy ich poodlovujem. Obcas je ich fakt dost tazke odlisit od samiciek, ktore este nenosili.

Je logicke, ze pojdu prec. Ved ak by dani samcekovia nemali TB gen, tak nech len cisty samcekovia TB naparia samicky, ci uz ciste TB alebo hybridy. Takto dosiahnem vacsiu cast mladych TB. Vdaka za radu Milos ;)

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Ako vidíš na smičke taiwana že sa ide páriť ??? :shock:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Mosfet vseobecne pri krevetkach je to tak, ze sa zvlecie samicka pred parenim. Samicka sa musi zvliect preto, aby sa samcek dostal pohlavnym organom do nej a oplodnit ju. No a prave pred/pri/po zvleceni zrejme vylucuje nieco, cim samcekovia vedia, ze sa ide parit. A samozrejme to citia samcekovia v celom akvariu a idu sa zblaznit. Plavaju zo strany na stranu a vtedy vies lahsie urcite ktori su samcekovia a ktora samicka sa ide parit, kedze sa snazi pred nimi utiect. Preto je vtedy najlespie urcite pohlavie, hlavne u Caridin. Pri Neocaridinach je z mojho pohladu samcek podstatne tensi od samicky, tam je to jednoduchsie.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Dík, ďalšia pre mňa ( a možno aj pre ostatných ) zaujímavá informácia. Už len sledovať.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa mosfet »

Ešte ma napadla jedna otázka: Zhruba od akej veľkosti (veku) dokáže samička nosiť vajíčka (je plodná) ?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Denis, kedze sme sa k tomuto tak pekne dostali, myslim ze nic nepatri do tohoto fora viacej, ako mensia statistika krizenia, takze:

1.) TB + TB = 100% TB (avsak udajne s nizkou uspesnostou odchovu, vraj vysoka umrtnost...osobne mam troska podozrenie, ze sa jedna o internetom recyklovany mytus, aj ked vylucit sa to uplne neda. bolo by dobre to otestovat)

2.) Hybrid + Hybrid = 25% TB + 50% Hybrid + 25% crystal

3.) Hybrid + TB = 50% Hybrid + 50% TB

4.) CRS + TB = 100% Hybrid

5.) Hybrid + CRS = 50% Hybrid + 50% CRS

Z toho je lahke vydedukovat, ze samcov s obycajnym fenotypom sa oplati radsej odlovit. Aj v pripade, ze by bola pravdiva poznamka z bodu 1.), sumarne sa stale odchov taiwanov zlepsi.

PS: Jedna sa samozrejme o teoreticke rozdelenia. Kedze biologia nie je matematika, treba tieto pomery brat len ako priblizne, pokial ide o kvantitativnu stranku veci. Kvalitativne ale platia docela dobre. A sice, napr. pri krizeni hybrid + hybrid by sa v znaske (ak prezilo dostatocne mnozstvo) nejaky ten taiwan mal vzdy objavit a naopak napr. krizenie CRS + Taiwan da vzdy len hybridy, nic ineho.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Milos myslim, ze sa budem uberat tym smerom ako si mi navrhol. Cize samcekov s vyzorom CRS/CBS (jedno ci hybridy alebo ciste crs/cbs) budem vyberat z akva. Hodne sa ale bojim toho, ako vyselektujem tych samcekov od ostatku osadky. Aj po par rokoch chovu krevetiek si priznam, ze to nie je ziadna hracka. Samozrejme podla danej statistiky by som najradesj bol za 1 a 3 moznost :)
MikelCRS napísal:Denis, čom si myslíš že to je, že ti to neide?
Miso neviem :( Nerozumiem tomu preco mi teraz celkovo nenosia ziadne Caridina krevetky, vlastne 1 samicka prave nosi... Z 10 akvarii fakt bieda. No uz necely mesiac krmim novymi krmivami, tak sa to snad rozbehne opat.
mosfet napísal:A kedy ( ak to máš odsledované ) idú najlepšie? Závisí to od ročných období?
Martin podla toho ako spatne citam tuto temu, tak prve TB sa naparili uz v decembri 2013. Potom v marci, a daj tie z marca sa na jesen uz parili. Ale od vtedy nic, snad len daka prestavka. Inak ale zacinam mat podozrenie na reverzku, dava mi vodu uz s vodivostou az 33-35 mikroS.
mosfet napísal:Ešte ma napadla jedna otázka: Zhruba od akej veľkosti (veku) dokáže samička nosiť vajíčka (je plodná) ?
Co pise literatura, tak krevetky dospievaju v stvrtom mesiaci ak si dobre spominam. Cize u od stvrteho mesiaca moze nosit samicka vajicka. Otazne je v akych podmienkach, a ci aj tie podmienky maju v nasich akva, mam na mysli Caridiny. Ak ak si dobre pamatam, tak po 5 mesiacoch mi uz niektore CRS nosili vajicka. Tu riesime TB a hybridy a poviem pravdu, tie mi aj hodne pomalsie rastu, hlavne na cistych taiwanoch to vidiet.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Dnes som skusal fotit taiwan bee krevetky ako potomkov krizenia TB/RB/CBS a jedna foto sa mi celkom podarila, na to ze som fotil fotakom za par supiek :)
Prikladam foto krevetky TB Panda, ma tam naznak modrej, ale asi to nie je Shadow Panda.
Taiwan_Bee_-_Panda_-_Denis_Madar.jpg

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Este dve fotky krevetiek, ktore vysli z krizenia...
Taiwan_Bee_-_Shadow_Panda_-_Denis_Madar.jpg
Taiwan_Bee_-_King_Kong_-_Denis_Madar.jpg

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ta posledna je zaujimava, taku som este nevidel. Teda kingkonga som videl ale nie takeho ako je tu.

Ale vsetky su pekne.

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa jamro27 »

Na predaj su neni?
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Skeptici, tuna mate rukolapny dokaz toho, ze z hybridov vychadzaju plnokrvne taiwany! :)

Denis, k tej shadow farbe: Moja panda (zatial jedina, ako par milimetrove baby mi ju omylom vlovili a predali spolu s dospelymi hybridmi) bola nedavno cisto shadow. Vyrazna modra. Potom sa vzliekla a je zasa cisto biela. Takze asi tak, nezda sa to byt moc staly znak! :) Vseobecne by som ti radil, ze ak chces silou mocou shadow pandy, pouzivaj na produkciu tie hybridy (CRS), ktore maju co najhorsiu bielu, idealne uplne priehladnu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Milos ano mas pravdu k tym Shadow Pandam, aj u mna ked boli mensie boli vyraznejsej modrej farby, postupne akoby modra ubudala. Vidim to hlavne na tej SS krevetke vyssie na foto. Momentalne vsetky moje TB aj ich hybridy maju pauzu v mnozeni, i ked na cca 2-3ks hybridoch samickach uz vidim sedielka. Rad by som vsak pooddeloval vsetkych hybridov samcekov, aby som dosahoval co najviac teraz cistych TB krevetiek.

Miso dakujem za pochvalu ;)

Jamro nemam na predaj TB krevetky, momentalne ani hybridy. Cistych TB mam cca 30ks, z toho vacsina 25ks panda a 5ks red ruby/red wine a to su vsetko uz moje odchovy, tak by som si ich chcel vsetky nechat do chovu zatial.

Inak taka pikoska... tu z RK som jednej babe predal hybridy, posledne mi pisala, ze jej aj zo dva skapali, ale ze jej uz aj nosia 3-4 samicky vajicka. Takze sam som zvedavy, ake krevetky jej povychadzaju. A co musim povedat, su to jej prve krevetky a ked dokaze odchovat jedny z nazlozitejsich krevetiek, tak asi zacneme k nej chodit na prednasky :lol:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Milos napadla ma otazka v suvislosti s tvojou zatulanou cistou TB krevetkou. Predpokladam, ze ak to bude samcek, tak vsetkych ostatnych hybridov samcekov asi das prec z akvaria, aby nenaparili samicky hybridy. A ked to bude samicka? Co potom, ked niektory hybrid napari cistu samicku TB? Oddelis nejak osobitne mlade aby si mal istotu, ze v ich najblizsie potomstvo uz bude aj ciste TB?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných