Chow taiwanov bez hybridov.

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa zozo »

Myslím, že sa to týka hlavne citlivých druhov Caridin. Neocaridiny sú odolnejšie...

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa zozo »

Spravil som tie sľúbené testy. Takže:
Ph - 8,1
Kh - 5
Gh - ? (minul sa mi test)
285 m/sm
No2-ku a No3-ku zmeriam ak to niekto bude chcieť, ale myslím, že to budú nemerateľné hodnoty.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa Milos »

Sa ti mnozia taiwnay pri pH 8.1, tiez pekne :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa Milos »

none napísal:Tá väčšia komunita je prospešná pre Taiwany, alebo sa to pravidlo dá priradiť ku každému druhu?
Taiwany si najcitlivejsie ,takze najviac na tom zalezi. Ale podla mna to plati ako vseobecne pravidlo. Ma to asi viacej dovodov. Krevetky sa lepsie citia, ked ich je viacej, ked ich primalo je strasne lahke ich prekrmit plus sa lepsie "chyti/nakopne" ekosystem, ked tam je trocha zivota.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa none »

Tak jasné, čím viac, tým lepšie. Ale pri takých neo/caridinach by stačilo aj 10 ks k nakopnutiu populácie? Teda keby sme to prirovnali 10 neo ku 20 Taiwanom = rovnaká populácia

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa Milos »

none napísal:Tak jasné, čím viac, tým lepšie. Ale pri takých neo/caridinach by stačilo aj 10 ks k nakopnutiu populácie? Teda keby sme to prirovnali 10 neo ku 20 Taiwanom = rovnaká populácia
ano
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa seic »

zozo napísal:Spravil som tie sľúbené testy. Takže:
Ph - 8,1
Kh - 5
Gh - ? (minul sa mi test)
285 m/sm
No2-ku a No3-ku zmeriam ak to niekto bude chcieť, ale myslím, že to budú nemerateľné hodnoty.
zozo tak to klobouk dolu, delat TB pri ph8 a kH5... to snad musi mit Denis nejakou dobrou linii ;)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa Denis »

Seic to nebude dobrou liniou, momentalne sa trapim s TB. Skor by som povedal, ze to bude chovatelom ;)

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa zozo »

Ja za to nemôžem, nepreháňajte...Mal som šťastie, že som pred rokmi navštívil významného chovateľa a super chalana v Ružomberku...a od neho som mal perfektný kmeň. (Deni ďakujem.) Ale nič netrvá večne a rátam s tým že aj môj chov možno zostarne a unavý sa...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa Milos »

....chovy nestarnu a neunavuju sa. maximalne sa moze stat nejaka blba nahoda, alebo sa unavi a zostarne chovatel :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa zozo »

Miloš mal som na mysli skôr genofond. Mal som tam dať úvodzovky... :lol: A chlapi nestarnú, len dozrievajú... :lol:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa Milos »

...ja viem, ze si mal na mysli genofond. a na to je moja reakcia stale rovnaka. predpoklad, ze po nejakej dobe zacne populacia krevetiek trpiet tym, ze nema "novu krv", je mytus. ale to uz je asi na novu temu :)
PS: chpami troska aj starnu, popri dozrievania :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa macadlo »

Zozo o tej tvojej viacstupnovej filtracii by si man vedel nieco viac napisat? A aj ake druhy praskovych krmiv pouzivas? Ja momentalne davam Genchem Biozyme, Polytase a Glasgarten Bacter AE ale rad by som tuto zbierku rozsiril o nieco kvalitne a vyskusane.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa zozo »

Áno, rád sa podelím..nemyslel som ale nič špeciálne a zložité. A síce že uprednosňujem viac druhov filtrácie v jednom krevetáriu. Je pravda, že v podstate stačí aj jeden lepší bublifuk napr. SERA L300, ale ja pri Taiwanoch používam dve L300-vky + Tetra ex 800 plus + AZOO mignon 1000 s rôznymi náplňami... Možno si niekto povie, že je to v 55 litrovom krevetárku príliš ale ja mám na to iný názor a viem si ho obhájiť. Napr. v Sulaweskom krevetárku (130) mám Hamburský filter s plochou 40×40cm + Tetra ex 800 plus + Eheim skim 350 + Aquae hang-on versamax fzn 2.
Ešte prikladám foto práškových krmív ktoré používam v Sulaweskom a niektoré aj v Taiwan krevetárku...
0_20170211_121652.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:09, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa zozo »

Ak si všimnete v spodnom rade v strede dve malé balenia, tak to asi nepoznáte a sú to super krmivá od Petra Ladena z Nemecka. Kto nepozná, vrelo odporúčam! Tu je link: http://www.peters-laden.com/?tpl=mobile

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa Milos »

Wow to je dobra zbierka...asi to aj nieco stalo! :)
Zozo musim povedat, ze davno ma v chove krevetiek nikto neinspiroval tak, ako ty s tvojim pure-taiwan chovom. Vlastne som si myslel, ze to je nemozne.
Teraz ked pozeram na tvoj chov (porovnavam to s mojimi taiwanmi) a zaroven pozeram na tvoju zbierku krmiv, tak mozno aj prehodnotim moj postoj voci krmeniu ako takemu. Ja som totiz bol vzdy dost skepticky voci extra financnym vydavkom. Krevetky krmim len obycanym krmivom od Serra, Tetra a spol. v spojeni s najrozmanitejsimi rastlinami, co natrhma cez sezonu v prirode a nasusim. A pre prosperujuce (od)chovy neokaridin a CRS to aj bohato staci, len tie taiwany stale nejak pomalinky rastli....mozno tie speciane krmiva naozaj vedia prospiet. Okrem toho aj tie teoreticke clanky z akvakultur "gastronomickych krevetiek" napovedaju, ze nejake tie doplnky asi budu mat efekt.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa zozo »

Tie krmivá je len tretina, ostatné sú buď plátky, alebo granule.... Ja som mal tiež kedysi poskromnejšie krmív a naivne som sa domnieval že je to až až. Dokonca, keď som kedysi pred rokmi začínal s CRS-kami tak som mal len jedno krmivo od Shirakury.
Samozrejme som to vtedy nechápal až do vtedy, keď mi jedna veľmi blízka osoba skončila na metabolickej jednotke v podstate na podvýživu....
Keď chcú krevetky prosperovať, musia mať vyváženú a rozmanitú stravu....a pravidelne. Nesmú nič postrádať... Vtedy sú správne nastavené na rozmnožovanie a prosperitu...Je mi úplne jasné, že to ide do peňazí....Ale pokiaľ nemáš kvantum krevetieķ, tak pri striedaní vydržia krmivá naozaj veľmi dlho a dokupuješ len sporadicky...Rád by som ale naozaj upozornil, že sa neoplatí kupovať krmivá od výrobcou ktorý sa nevenujú výlučne chovu kreviet... Mám na to svoje dôvody. Ak to niekomu pomôže, tak zajtra môžem poslať foto krmív ktoré používam už dlhšie a mám ich overené. Samozrejme sa to nedá brať ako platforma..! A nikomu svoje skúsenosti nevnucujem... Ešte by som rád upozornil na kúpu rôznych No Name zázračných vodičiek a práškov, ktoré s úspechom predáva jeden nemenovaný Bisnisman na SK. Podla mňa sú to vyhodené peniaze. Opäť ale upozorňujem, že sa jedná o môj názor a nikomu ho nevnucujem...!

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa zozo »

Mám v pláne vyselektovať a stabilizovať Taiwany s veľkým podielom bielej, resp. krémovej s tmavo bordovou. Čo ale bude trvať poriadne dlho. Ale je to pre mňa výzva. Uvidím, čo z toho bude... A ďalej King-Kongy s jedným pásom... Niečo takéto...
0_20151031_173149.jpg
0_20170106_122259.jpg
0_20170107_170227.jpg
0_20170210_183043.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:09, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa miro86 »

Rad by som sa pripojil k teme. Niekedy cez leto som bral od zoza asi 12 ks taiwanov do 30l akvarka s rychlozabehom. Filtracia len s rohový filtrom Nano Eckfilter a dno Ebi Gold. Mnozia sa ako dive uz niekolko generacii odhadujem to na 100ks silnych peknych jedincov. Ako prisla zima tak to nejako seklo ale pekne rastu. Mam ich spolu s neocaridinami yellow (chcem sa ich zbavit, trochu degradovala farba ale nechcem ich len splachnut...)
Krmiva: asi vsetky peletky od burguna, dennerle crusta gran, azoo max breed, nejake platky od r. blanara, mosura gravidas, bakterie azoo biopro,
Voda: 128 ppm, 22,3 C, pH 6,1
Momentalne mam ciste taiwany v 30l a hybridy "robim" v 50l.

Myslim, ze hlavne zalezi od kmena a ten od zoza je super.
20170211_215607-1032x581.jpg
20170211_211454-1032x581.jpg
20170211_220116-1032x581.jpg
20170211_220137-1032x581.jpg
20170211_222416-1032x581.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:10, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

miro86
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 07 Feb 2015, 13:06
Kontaktovať používateľa:

Re: Chow taiwanov bez hybridov.

Príspevok od používateľa miro86 »

Boj o morušove peletky
20170211_223710-1032x581.jpg
20170211_223720-1032x581.jpg
20170211_223316-1032x581.jpg
20170211_224735-1032x581.jpg
20170211_224712-1032x581.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 16 Júl 2017, 22:11, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných