Tigre vseobecne

Blue Tiger, Black Tiger, Red Tiger, Tibee...
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Milos »

Myslím, že to pôjde smerom k wild.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa viridis »

Toto si netrúfam ani odhadnúť. ;) (Ako tak pozorujem u neocaridin, ked som dal dokopy blue jelly a red cherry, potomstvo je napodiv nie smerom k wild ale povacsine cervene, potom strakate a v F2 generacii je teraz par kuskov blue jelly. Wild sfarbenie nie je, zatial su vsetky viac alebo menej farebne)

Je vsak pravda, ze v akvarku, kde som mal Tigre - Wild jedince + par OEBT, BT v nizkych gradoch, tak tych par vyslednych mladych, co prezilo, boli vsetky vyzorovo ako Wild. Bola to vsak uplne mala vzorka, teda celkom nevypovedna.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Lenze tigre sa dofarbuju postupne ako dospievaju. Na ziaciatku mlade niektore vyzerali aj ako red u mna, a potom z nich boli super tiger, modre, aj black.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Kde su tie casy, ked mi takto behali po akva male tigriky

Obrázok

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Dnes som videl jedneho maleho 1cm tigrika, ale viac ani nohu.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Viridis reagujem na tvoj post v sekcii burza k tigrom :)
Ano trochu sa mi zacalo s nimi darit, naratal som okolo 60ks takych nad 1cm a viac, a este nejakych 10ks sa tam mrnavych hemzi. Ale co ma dost zaskocilo a nepaci sa mi to, ze mi tam vychadzaju cierne tigre sfarbenim ako rilli, v strede bez sfarbenia, transparentne priesvitne. A to ma netesi. Ale tych je len 5-6ks a asi ich vyradim z chovu. Ak bude cas, tak ich cvaknem.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Nedavno som vyradoval z chovu tie "rili" tigre, spravil som fotku len v plastovej nadobe, snad daco z nej vidiet ako vyzeraju tie cierne rili tigre. dal som ich do 12 litrovej nadrze, zatial tam zije vsetkych 6ks. Zaujimalo by ma co z nich moze vyjst, ake sfarbenie. Opat len rili, ci aj nieco ine? Pre lepsi nahlad kliknite na foto.
tiger_rili.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Milos »

Mozno by sa dali vyslachtit podobne, ako carbon rilli u Neos, cize dostat z nich obdobu Blue Velvet. Oni pochadzaju s linie modrych tigrov?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Denis »

Tieto tigre, teda ich predchodcov som kupil ako beznych tigrov pred cca 3 rokmi. Z nich mi vysli casom aj modre aj cierne s oranzovymi ocami, a aj klasicke tiger ci super tiger. Cize ano aj z modrych tigrov, aj taki boli predkovia. Asi ich teda necham a nejake mensie akva im vyhradim na santenie :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Tigre vseobecne

Príspevok od používateľa Milos »

Posanti. Selektuj. Na zaciatok sa nezaoberaj ciernou, len modrym nadychom nechavaj tie najintenzivnejsie do modra. Ak to je cesta, co moze niekam viest, casom ti zacne populacia tmavnut (to moze byt spojene aj s vacsim podielom ciernej, ale nemusi). Ked uz to bude ako tak modre, zacni odstranovat ciernu.
Je to rovnako ako u Neos? Ze cierna je viditelna akoby na povrchu pancieru, modra zafarbuje skor hlbsie vrstvy tela?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných