Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Blue Tiger, Black Tiger, Red Tiger, Tibee...
Napísať odpoveď
snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa snajprik »

Ok nechám to tak. Do akvária som pred mesiacom kúpil 5 tigre uvidím ako to dopadne. Nechám ich ešte mesiac na skúšku. Voda bola celkom v pohode pred 2 týždňami PH cca 7,5 GH 10 KH 6, takéto parametre si držala s tím dnom vyše mesiaca. Lenže pred dvomi týždňami som chcel trosku PH skresať na cca 7, trosku som dal rašelinní do filtra a CO2. Nech mi trosku rastlinky nárastu. Včera som len tak na skúšku dal prúžok či náhodou to PH som nezrazil príliš nízko, ale keď som videl, že PH sa ani nehlo, ale tvrdosť vyskočila o 50% nebolo mi všetko jedno. Okamžite som odstavil CO2 a vyhodil rašelinu. Čo som sa dočítal, tak ten vápnik sa začína rozpúšťať keď PH klesne pod 7,6, s toho vyplýva, že sa nemám snažiť to PH zraziť, lebo tvrdosť vody porastie do nebies, takto možno bude všetko OK. Poznám studničku pri chate, ktorá ma vodu s PH 7,8, GH 8, KH 4, ta by mala byť ideal.
Som i ja zvedaví ako to dopadne :)

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa snajprik »

Niečo o tigroch na vápencovej drti. Po dvoch dňoch, po zistení hodnôt som urobil 30% výmenu vody, tým som tu tvrdosť trošku zrazil, ale stále je to 12GH, mam pripravene 60L vody s PH 7 GH 8 a KH 4 keby niečo. Dnes ráno som zistil že s tých 5 tigrov je len jedna samička a to tak, že ráno mi 4 tigre behali po akvarku jak zbesnete a skákali na každú krevetku na ktorú narazili. Len jedna si kľudne sedela na filtri a chrustala v kľude riasu. Takto keď sa mi správajú japonica krevetky do týždňa už samička nosí. Som zvedaví či za týždeň bude tiež nosiť vajíčka.
V rastlinnom s rybami mi samička ráčika tiež začala nosiť vajíčka, uvažujem nad tým, že ju prelovím do 120L ráčiky tvrdú do GH18 vodu s PH 7,5-8,5 radi.
Stále sa pohrávam, nad myšlienkou, že napustím 50L akva vodou s 120L prehodím zopár veľkých kameňov, plávajúce rastlinky, mach, filter i krevetky a 120L nanovo založím. Ešte sa uvidí.

snajprik
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 02 Mar 2016, 20:56
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa snajprik »

Par dni som chodil kolo akvária, ako s prestrelenou nohou. Napokon som to v nedeľu večer nevydržal a odstránil vápencoví štrk s akva. Pred odstránením štrku som znížil hladinu akva na 50%. Časť rastlin s dvojpenou presunul do 30L akva.Pridal ešte závesní filter, s nim filtračný prietok bol cca 1000L/h cca raz za 3 min prečerpanie obsahu akvária. Vybagroval som dno a malé zvyšky ešte odsal hadicou (odkalil). Po 30 min som dolial 60L vody. Čakal som väčší úhyn, ale našťastie filtre zvírení detrit (externí vata uhlie zeolit) odsali skoro okamžite. Úhyn 2 krevetky neocaridina asi som ich niekde pritlačil. Teraz majú PH 7,4 GH10, UH 5, vyzerajú spokojnejšie. Rozmýšľam, aký substrát dať na miesto vápencovej drti. Ílovitý Manado, rašelinoví Denerle active soil, alebo štrk či piesok. Rozmýšľal som či to nenechám bez dna (len s ostrovčekom) , ale krevetky sa nejak po tom skle šmýkajú.
5 min pred http://www.imgup.cz/image/LrGD
5 min po http://www.imgup.cz/image/LrGo
30 min po http://www.imgup.cz/image/LrGu

PS: Takú kravinu ako ja nikto nerobte!!!

Peter033
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Jún 2017, 10:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa Peter033 »

Ahojte chcel by som sa informovať o dostupnosti krevetiek tigrov neďaleko NR a NZ po prípade ak by ich niekto posielal .... Dufam sa nájde niekto kto má pár kusov na predaj .... Ďakujem

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Ahojte, chová tu niekto Tigre na aktívnom substráte? videl som ich na YT vo videách už aj na aktívnom aj na inertnom tak ma napadlo sa opýtať či to tu niekto tak chová prípadne na čo dávať pozor pri aklimatizácii ak by som bral tigre z inertného dna a chcel ich dať do akvária s aktívnym substrátom :) ďakujem :) chovu Zdar!
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní