Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Blue Tiger, Black Tiger, Red Tiger, Tibee...
Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Hryzo »

narychlo som napocital 47 ... pekne kusky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa viridis »

Podľa mňa dokonca 48 ;) Pekný húfik. Škoda tých úmrtí, to naštve. Nevidím tam oranžovooké, či to len fotka skresľuje ?
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa viridis »

Tuto trocha vidno, aký kremičitý štrk mám pri tigroch. Zároveň vpravo dve mladé odchované v tomto akváriu.
Obrázok

( Pár ďalších dnešných fotiek > http://frantisek.rudik.sk/?p=1533 )
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Feri pekne, nech sa nadalej dari. Nemeral si nahodou ph vody? Ja mam ph az 8 a neviem ci to nemoze byt problem, co povies?

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa viridis »

pH som meral len dosť nahrubo lakmusovými papierikmi odstupňovanými po 1 stupni. Odhadom mám nejak 7 alebo tesne pod 7.
Tigre by mali znášať mierne zásaditejšie prostredie. Ale čo som tak na webe pozeral, aj keď sa zdroje dosť rôznia, tak optimum sa uvádza okolo 7 (6,5 - 7,2(7,5)).
8 už môže byť asi fakt na hrane. No, ale to je len teória. Rozumovať budem môcť, keď udržím tento húfik tigrov dlhodobejšie aj s odchovom. :)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

Denis: Ak mas kopec akvarii s CRS, preco si pomocou odpadovej vody z nich a vodovodnej nenamiesas pre tigre presne taku, ako potrebjes. Podla mna s NO3 by problem nemal byt, ved u CRS vymienas dost casto.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Milos nechcel som robit presne taku istu vodu ako maju crs, lebo v takej mi ostavalo len pat mladych. Preto som chcel skusit namiesat v pomere 2 diely RO a 1 diel VV. Pokial sa nevyskytnu ziadne uhyny v povodnom akva, tak uz ani nejdem spekulovat s vodou dovtedy kym samicky nezacnu nosit vajicka. A to je este daleko, prvotne je dolezite aby nekapali. Idem ich kuknut, lebo dnes som este nebol dole v chovnicke...

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa viridis »

Tuto zaujimave vlakno s textom a obrazkami chovatela, co uspesne odchovava blue tigre:
http://www.shrimpspot.com/index.php?/to ... /?hl=tiger
Stoji za pozretie.

Jeho parametre vody:
ph7.4 kh3-4 gh6 tds220 temp 68-70F (20-21C)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa viridis »

Tak som si chvíľu čítal o tigroch od dvoch dlhodobo úspešných chovateľov blue tigrov.
Stručne som to zatiaľ zhrnul tuto (časť nároky):
http://wiki.goodplace.eu/index.php?titl ... var._Tiger

Väčšina mi bola známa. Dve nové veci som si dnes výraznejši nové všimol. Odchovávajú pri teplote do 21 st. C. Vyššie s teplotou nejdú, lebo vraj potom hrozia bakteriálne infekcie.
Ázijské odchovy sú vraj odchovávané v rovnakej vode ako Bee, to znamená nízke pH, 0 KH.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Viridis ako pises s tym nizkym KH, asi sa vratim k nemu. Po skusenostiach a miesani RO s VV mi po case zacali tigre kapat ako uz vies. Aj v novej nadrzi sa im nedarilo, kde som mal tiez RO s VV. Tak som vymenil polovicu vody za RO, vcera opat dalsia vymena 10% a krevetky uz od tej vacsej vymeny vody nedochnu. Nemam ako pomerat GH a KH, no skusim teraz menit vodu ako to robim CRS. Cize len RO a mineraly. Teplotu ale neovplyvnim, akva je na vrchu stojana, je tam najteplejsie, cca 23-24°C.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa viridis »

Hm, tá teplota je už asi pre ne na hrane. Začínam mať z tigrov dojem, že sú studenomilné. Aj keď, čo som pozeral, tak poliak z garnella.pl píše že odchováva pri 20-23.
Ja idem skúsiť udržať čistejšiu vodu, to znamená, že tých mojich pár kúskov budem striedmejšie kŕmiť a doplním ešte závesný filtrík. Jeden z tých úspešných množiteľov ich má v 200l akváriu z predimenzovaným filtrovaním.
(U mňa je to zatiaľ skôr poddimenzované. :) Tie podmienky ešte nemám celkom ok. Teplotu mám okolo 21, GH, KH okolo 6, pH 6,5-7. To by mohlo byť ok. Rezervy vidím vo filtrácii a asi aj režim kŕmenia.
Z prvého "vrhu" od jednej samice prežili asi 4 mladé. Druhý krát nasadili vajíčka 3 samice začiatkom apríla, avšak väčšinu aj stratili, myslím, že z nich už nosí iba jedna, aj to len pár kúskov. Pár dní však nosia ďalšie dve samice, tak som zvedavý, či teraz z toho niečo bude.)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

Hej viridis znie to tak, ze zamerat sa na cistotu vody by mohlo byt uspesnym pokusom.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa Denis »

U mna tigre velka bieda. V marci som ich mal 47ks, vcera som ich 13ks naratal. Poviem pravdu hodnoty vody som nemeral 3 mesiace a az som sa zhrozil, ked som vcera nameral ph 5,0 :shock:. Vodu som prestal miesat RO + VV, a to je dosledok to nizke ph. Asi sa naspat vratim k tomu miesaniu, lebo teraz som daval do RO mineraly pre crs. Celkovo to vidim tak, ze tigrom skusim spravit nove akva, prelozim do neho len zabehnuty substrat a filter. Dovod preco nove akva je ten, ze toto je hore na vrchu stojana a asi teploty okolo 24°C tigrom neprospievaju ako pisal Viridis.

Stale mam dilemu v akom pomere miesat vodu RO s VV, a na kolko GH, ked nepoznam KH vodovodnej vody? RO ma GH aj KH 0. VV ma GH 18.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa viridis »

U mna momentalne zostalo z cca 15 kusov asi 3-4. Dve z toho su samice nosiace vajicka, jeden je samec. Teoreticky by to mohli byt i jedince, ktore sa mi podarilo odchovat. Som velmi zvedavy, ci samice donosia vajicka a ci z toho budu mlade. To by bolo velmi pozitivne.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa seic »

take jsem zkousel tigers... dostal jsem se k noseni, pak postupne vsichni z AQ "zmizely"...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ja by som mozno skusil toto: http://www.garnelaxia.at/epages/es10563 ... ts/ATRE004
(ak by ste niekto mal zaujem, napiste mi ss)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa Denis »

Mikel to mi teraz ukazujes, vcera sme odtial robili objednavku :(

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa MikelCRS »

S kym si objednaval? Preco o tom neviem :D Keby som to vedel, ze odtial objednavate mozno tam ani nejdem :D Ale nie, idem tam kvoli substratu, to by bolo drahe postovne.

Bohuzial si sa az teraz ozval s tigrami :D

Sent from my XT1032 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa viridis »

Zaujimave su tam (refugium tigersaltz) pre mna dve veci. Jednak hodnoty vody, ku ktorym sa chcu priblizit:

Vodivost:.....................285 μS/c
pH:.....................7,5
GH:.............6,0
KH:...........2,5

a jednak pridavok vitaminu C.
Trocha som googlil, vitamin C sa pre korovce dost odporuca.
Ma niekto odskusane davkovanie?
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa Denis »

Nuz chlapi dnes mi dosiel REFUGIUM Spezial ReMineral Tigersalz pH 7,5
Idem hned namiesat vodu a vymenit 3/4 objemu. Alebo aj viac?
Teraz je ph 6,5 a malo by byt 7,5 co som velmi zvedavy ci to tak aj bude, lebo z ro mi ide 6,0
Cize zaujima ma ake bude ph po namiesani vody a po zmiesani vody v akva.
A co ma zaujima najviac ako ten skok ph zvladnu tigre.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných