Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Blue Tiger, Black Tiger, Red Tiger, Tibee...
Napísať odpoveď
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat, atd.

Príspevok od používateľa Milos »

Osobne nemam skusenosti s chovom tigrov. Podla toho co som cital, potrebuju vraj o nieco vyssie pH a GH, ako ich sesternice crystal. Ako ich chovate vy? Pouzivate aktivne dno, alebo normalny strk? Ake mate parametre a zdroj vody? A ako sa vam dari?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

ja ich mam chovam pri 240-280mikroS a pH som mal dlho zle pod 7 a krevetkam sa moc nedarilo. aj ked samicky odnosili vajicka a aj mlade sa vyliahli tak z celej varky mladych ostavalo do 5ks krevetiek. potom som sa zacal hrat s pH a zdvihol som ho na 7,2 a na oko mam pocit ze sa mladym dari lepsie. aj ked som videl na dnes vyvalenu pardnovu krevetku nedavno. urcite ich viac preziva, ale stale to nie je ono. asi by som sa mal pokusit este o vyssie pH, mozno tak do 7,4

pH dviham sodou bikarbonou, zdvihne mi aj vodivost a preto nedavam do RO vody mineraly, len sodu. takto vodu pripravim na cca 250mikroS a pH nad 7
ako dno tam mam daky jemny piesok, prikladam foto samicky s vajickami co som nasiel v pc, uz je to stara fotka aspon rok.
Caridina_cantonensis_sp._Tiger.jpg
Caridina_cantonensis_sp._Tiger.jpg (43.73 KiB) 14011 zobrazení
teraz ma napadlo.. ked som si tigre doniesol, tak som ich dal do vody podobnych hodnot, ale miesanej RO + VV a vtedy som odchoval najviac tigrov, aj som sa par zbavil vymenou. asi by som sa mal vratit spat k tejto metode...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

Hej, k tejto metode miesania RO a vodovodnej vody by si sa skutocne vratit mal. Jednym dovodom je, ze to mas odskusane a funguje to a druhym, ze mat doma vo vodovode tvrdu a zasaditu vodu a pomahat si sodou bikarbonou mi troska pripada - pri vsetkej ucte -, ako skrabat si lave ucho pravou rukou :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Vyzera to tak, ze tie tigre prestahujem do noveho akva, kde spravim uplne nanovo vodu a vlastne aj cele akva. Len si lamem hlavu so substratom, co mam doma nejake neutralne, tak maju velku frakciu. Viete o nejakom substrate vhodnom pre tigre?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

Normalny kremicity strk skusit nechces?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Ano, ale nejaky jemny vhodny pre krevetky. A nie ostry, vies poradit?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

No ja osobne by som skusil hociaky, teda najdrobnejsi co zozeniem v beznej akvaristike.
Ale ak by sa ti chcelo investovat:
http://www.garnelen-guemmer.de/Dekorati ... 7f313e405f
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Milos dik za radu, radsej pohladam doma najskor :) ceny som ani nekukal zatial :mrgreen:
Este aby som upresnil preco som zacal pouzivat sodu bikarbonu... nie pre to, ze by som si chcel robit starosti, ale preto ze pH mi samo zacalo v akva zbiehat na 6,5 a pri tejto hodnote novovyliahnute tigre nepreziju. tak preto teraz pouzivam tu SB a uz nejaky mesiac dva mam stabilne pH nad 7.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

Co sposobilo to klesanie pH? Mas tam aktivne dno?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Nasiel som jedno video o prirodnom prostredi tigrov, myslim si ale ze vacsina ho uz videla
http://m.youtube.com/watch?v=GBDnmsjN8nM

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Milos napísal:Co sposobilo to klesanie pH? Mas tam aktivne dno?
netusim preco klesa pH, substrat nemam aktivny. len nejaky obycajny neutralny, pisalo na obale, ze nemeni hodnoty pH. proste pride cas kedy mi samo od seba zacne klesat pH a musim spravit restart nadrze.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

Ok Denis,
mne osobne su zname len tri sposoby, ako moze pH klesat v badatelnej miere (nepocitam listy a samorasty, minimalne podla mojich skusenosti nikdy nesposobili vyraznejsi pokles):
1.) aktivne dno
2.) raselina
3.) prilis vela rozkladajuceho sa organickeho materialu (vseobecne vzate, detrir a filtrat).
Ak sme vylucili prve dve, zostava tretia moznost...(???)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Milos asi to naozaj bude tym detritom v krevetkariu. Nech ratam ako ratam, tak akva je zariadene 1 a 3/4 roka, a v zivote nikdy som neodkaloval dno. substrat je 2mm frakcie a to sa ani neda, je velmi lahky. len odsat substrat a premyt ho mimo akva v kybliku. akva ma cca 40 litrov.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa viridis »

Pre Tigre uvadza stranka http://shrimpery.com/blog/item/1-shrimp-herding-101 nasledovne hodnoty:

Temp pH TDS KH GH
C. Cantonensis "Tiger" 64-74F 7.0-7.4 80-220 4-8 6-10

Suhlasite s tym ?
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Parametre neviem potvrdit z vlastnej skusenosti, ale v podstate ano, vsade na nete sa udavaju tie hodnoty vody co si poslal.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa viridis »

Skusil som orientacne upravit pH vodovodnej vody. Mam teraz len nejake lakmusove papieriky merajuce hrubu skalu od 0 po 12.
Avsak orientacne mi to vychadza, ze ak mam vstupnu vodu pH cca 6 a pridam na 10l vody zarovnanu kavovu lyzicku sody bikarbony ziskam vodu s pH mierne nad 7.
Ako to vychadza u Vas ? (kto skusal teda :))
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Milos »

Ja som skusal naopak, raselinu na znizenie. A tym som sa pridal k zastupom akvaristov tvrdiacich, ze taketo umele upravy pH nikam nevedu :D
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Hryzo »

takze, chcel by som zhrnut, ci si mozem trufnut chovat tigre u seba doma ...

mam malo info ktore vam mozem dat ale dufam, ze hruby odhad sa z toho da :)

voda bratislavska mestka http://www.bvsas.sk/sk/kvalita-pitnej-v ... berId=3311, red cherry v nej behaju bez problemov, tak isto aj tetry aj zivorodky (tetry maju radsej makku, zivorodky tvrdu vodu), ph mi vzdy papieriky ukazali cca 7,2. celkovu tvrdost okolo 15 (tazke z vacsieho zaberu 10-20 :)), internet hovori toto za rok 2013:
Bratislava, Petržalka - Lúky, Antolská 11, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda, bufet Stupeň tvrdosti [mmol/l] 2,10 Stupeň tvrdosti [ °dH ] stupeň nemecký 11,7

co som cital tak tigre sa nachadzaju akurat v takychto hodnotach ... moj zaver - mozem ich skusit ... vas nazor?
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa Denis »

Podla skrimpkeeping odporucane hodnoty pre Tiger shrimp

PH: 7.0 – 7.4
KH: 4 – 8
GH: 6 – 10
TDS: 100 – 180
Water temp: 18 – 23

PH mas ideal. Cize len GH podla netu vyssie 1,7 by nemusel byt az taky problem, treba vyskusat ved o tom je akvaristika. Tigre ti urcite skor pojdu v tvojej vode oproti crs/cbs.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Chovne podmienky pre Tigre: voda, jej vymena, substrat,

Príspevok od používateľa IringPalo »

Hryzo, moja rada je ze si daj celu vodu RO a do nej pridaj chemikalie na upravu GH a KH a mas istotu cistej vody.
Moj vypocet: http://akvarijni-hnojivo.cz/index.php?C ... ount=count

Potrebujes len dve chemikalie na to a je to priblizne v strede odporucanych hodnot.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných