Hora 30

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Hora »

Možno Vám to bude smiešne,lebo tie Red cherry sa kotia ľahko ale máme radosť,že máme malé asi 3mm krevetky :) a je ich dosť na machu.
Neviem,či to sú potomkovia tých prvých alebo tých dokúpených minulý týždeň.
Už prišlo lepidlo na machy,v blízkej budúcnosti chcem postrihať a nalepiť na ďalšie drievka.
Benibachi kameň=vyhodené evri,totálne nańho kašlú všetci,ale test na čpavok od Seachemu sa mi páči jednoduchosťou.
inú ako žltú dúfam neukáže nikdy
inú ako žltú dúfam neukáže nikdy

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Maros »

Čau Hora,ja si myslím, že ťa radosť je na mieste. Ja som sa tiež vždy takto tešil a dokonca aj teraz sa teším keď vidím kopec malých.Aktuálne sa teším z mini račikov diminutus, teda aspoň jedného malého krpca ( 0,5cm)ktorého som videl a tiež by to nemal byť problém odchovat. Ale poteší..
Čo sa tyka toho kameňa, mne po ňom krevetky lozia,aj na ňom niečo " oberajú ",ale to robia všade, takže neviem. Ak teraz netrepem, ono by sa malo z neho aj niečo uvolnovat do vody.Prášok z neho som použil aj pri zakladany,podľa videí, ktoré som videl..No na škodu určite neni.. Nech sa darí..

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Hora »

Machy sa rozrástli veľmi,keď som mal predtým len machové akvárium a podporoval CO2jkou nerástol Jávsky ako teraz + ďalšie tri druhy machu.Svetlo som dal na 5+2+5.
NO3 5mg,pH 7,8 asi dvíha sépiová kosť a Benibachi minerál.
Okrem krevetiek(cca 50ks malých) pribudli malé helenky a oranžové kotúľky.Hnedé kotúľky postupne denne odsávam pri litrových výmenách vody,tých je už málo konečne.
Brotia a Thiary sú v poriadku,helenky idú po kotúľkach zatiaľ.Borarasky živé,už sa neboja a hneď prídu ku prednému sklu na krmenie.Jednoducho radosť oproti problémom s veľkým akva.
15.4.2017.jpg
15.4.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 20:57, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Hora »

Milos napísal:Hora, ved tu 200-ku napusti vodou, daj tam trocha machu apar rastlin, nastav osvetlenie, pusti filter a vhod nejake listy. Do toho nejake neocaridiny a do septembra sa toho nemusis pri obcasnom krmeni ani dotknut.
urobil som to ;) po n ovom zábehu,nic extra,co som pobral od kamarata hydrocotilu,hygrophilu,heterantheru,valisneriu,aponogetony som mal v pivnici,z krevetkarka machy.....akurat som kupil microsorum,uz to bolo dennodenne :oops: pocuvat,ze mam dat do garaze prazdne akva z obyvacky
krevetiek je uz vela v tom malom,tak mozno aj stovku malych som prelozil,asi dam spat aj bojovnicu,iné ryby zatial nie,ked sa ukludni zivotny zhon,teraz naozaj nemam cas na 5dnove vymeny,ked to nebude aponogetonom vyhovovat alebo budu chradnut bohuzial,
pH je v tej 30dke 8,5,boraraskam,pygmejom to myslim nevadi aj ked sa pise inak,asi to robi sepiova kost a benibachi kamen,lebo vstupnu vodu mam 7,4,preto som v 200 postupne nastavil pH na udrzovanie 7,6,pps mi stoji v chladnicke ale kedze by som hnojil velmi nepravidelne,nebudem davat nic,aj svetlo som zo 138w znizil na 60w,na kos filtra jemnozrny molitan nech znizi cirkulaciu a tie male cherry aby necucalo do kanistra

Brotie mi nechali dve ulity na okrasu,skoda nevydrzali dlho,thiary žiju,s tymi oranzovymi kotulkami som neurobil dobre,len ich redukujem,esteze su velke a dobre sa vyberaju,mlade uz nie su tak oranzove ako tie z burzy

Maroš z toho maleho kuska machu mam uz z polovice obrasteny koren,ani neviem aky to je druh.

Maros
Príspevky: 367
Dátum registrácie: 18 Nov 2014, 09:35
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Maros »

Myslíš odo mňa mach?Si už ani presne nepamätám či som ti dával mach. Ak áno, pošlem ti potom názov, štítok mám odložený.

Odoslané z LT30p pomocou Tapatalku

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Hora »

Hoj,po pár mesiacoch: z 15ks Borarasiek žije 11,kde je zbytok vedia asi krevetky,Pancierníky sú všetky,Brotie obe kaput,ostali Thiary a registrujem jednu Helenku.Kotúľky tmavé sústavný problém,oranžové sa množia oveľa pomalšie a v menších počtoch.Žiadne hnojenie,úpravy vody ak nepočítam šišky+listy na čajovú farbu vody. Machom to vyhovuje,pekne sa rozrastajú.Prebytky hádžem do veľkého aj s krevetkami (hlavne sa snažím chytať málo červené) .Teraz akosi sa prestali množiť v tejto nádrži.Nie je vidno malé a nič som nemenil.Teplota sa drží okolo 24 od svetla,ohrievač mám ale nedám,cez leto mali 30*C,denne som obmieňal trochu vody na zníženie o 2 stupne.
Začínam rozmýšľať nad doplnením iných krevetiek,hoci som chcel jednodruhovú nádrž.Asi Sakura,nech neodbíjajú od Cherry.
S filtrom som spokojný ako výkonom,tak tichosťou.
DSCN3112.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 27 Sep 2017, 00:54, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Milos »

Neocaridiny ak im teplota prilis vstupne, tak zhadzuju vajicka. Mozno koli tym 30-kam sa nemnozia.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Hora »

ahoj,pred niekoľkými týždňami som prestrihal machy,lebo už nebolo vidno nič a hlavne nebol priestor na plávanie
tak som to poctivo sfušoval,že sa nedalo pozerať na akva,ale už je ok
jediný problém tmavé kotúľky,každý 3deň odsávam hadičkou,
objednal som originál sitko na sanie,lebo krevetky aj cez molitán nejako dokážu vojsť do filtra,
najviditeľnejšia zmena od septembra,napučnená doska na nábytku pod akváriom
Prílohy
DSCN3227.JPG

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Hora »

Hoj,po deviatich mesiacoch sa není čím chváliť,odkedy som vymenil 9 za 11W žiarovku mám problémy s riasou.Úplne som kvôli nej očesal predtým pekné obrastené korene s machmi,teraz sú to torzá.Na hladinu som dal Ceratophylum aj Pistiu,no stále sa robí na koncoch machov.
Už nemám nervy a kúpim späť 9 woltovku.
Krevetky žijú a darí sa im,rozdávam.Borarasky som dokúpil 25,zo starých ostalo 9,pigmejovia už iba traja.
Jediné plus je zredukovanie kotúliek na minimum,
Prílohy
DSCN3677.JPG

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Hora »

Česť,
za dva dni bude rok,čo som tu písal.
Sem-tam tu nazriem,čo nového alebo pre nejaké info.
Borarasky cca 30,krevetky som na podnet informácii tohto krevetkového fóra ako to tu označujete ,,selektoval" a nechal len tie najčervenšie,takže mi ich ostalo asi 20ks super red.
Priesvitné a slabočervené pošli kamarátom.
V júni som menil dno za Platinum soil powder a zasadil k machom Cryptocorynky nevilli,balansae,parva + iné odrezky z veľkého a Aponogeton longiplumulosus .
Práve jeho listy na fotke prechádzajú do jesennej hnedej farby.
Môj sústavný kotuľkový problém vyriešil Imro.
Nikdy som nedával rybám mená ako to je často zvykom,len tohto malého trpasličieho štvorzubca mám neskutočne rád,čo dokázal pinďúr jeden.
Behom pár týždňov akva bez jedinej kotúľky a za odmenu dostal apartmán v 200l akvárium.
No asi všetko.
Prílohy
DSCN5066.JPG
DSCN5092.JPG
DSCN5030.JPG

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Hora 30

Príspevok od používateľa Hora »

Desktop.jpg
Ahoj po dlhých mesiacoch,
akvárium pred mesiacom dočasne zrušené.
Neviem prečo,ale nejakou chybou mi odišli všetky krevetky,ostalo úbohých 5ks.
Borarasky bez ujmy,hoci už len 12 ks,ale zredukoval ich vek.
Netuším dôvod,žiadne zásahy,žiadne dusitany,pH ako vždy.
V marci som použil NDX a krevetky sa množili odvtedy.
Machy sa ťahali von z vody,rastliny prosperovali,ryby zdravé,no odolné Red cherry to neprežili.
Všetko živé som prehodil do veľkého akva.
Až nastane chuť a čas,tak ho opäť oživím.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní