Rastlinna potrava

Čím a ako často kŕmiť krevetky
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa seic »

Hryzo: souhlas ... ;) btw ja aktualne ustupuji od vsech ruznych kulicek, valecku a dalsich serepeticek, co jsou samozrejme vyrobci doporuceny jako vybaveni AQ... :-) soustredim se uz jen na kvalitni krmeni + aditiva...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

V prirode maju hlavne neobmedzeny prisun ich najoblubenejsej potravy, ktorou su bakterie, riasy, rozkladajuce sa organizmy. V akvariu sa takto neda krmit za podmienky dodrzania cistoty vody.
Ja osobne sa snazim krmit co najpestrejsie a co najlacnejsie. Takze rozne druhy rastlin plus uplne bezne akva krmivo. Ale mam aj zopar praskovych (udajne) specialnych pre mladata.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

nasa zihlavova farma na zahrade ... + mam este dalsie 2 miesta na zahrade, kde je dalsia zihlava, ta je viac v tieni a je vacsia ...
na porovnanie ten pes, co tam lezi, je 45kg nemecka doga, ktora ked sa da na zadne nohy, mam jej laby za usami (a to meriam 192cm) - aby ste si vedeli predstavit velkost zarastenej plochy :)
IMG_20160412_183838.jpg
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Jozef_L »

:D zihlavu mozes aj vyvážať

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa seic »

- ted na jare tesne pred pucenim listu jsem na posledni chvili sbiral dubove listi z noveho zdroje
- bud je to jiny druh, mlady strom, nebo to od podzimu radne premrzlo ... ale listi ma mnohem jemnejsi strukturu, svetlejsi barvu nez vsechny predchozi sbery
- krevetky to futruji defacto hned po vhozeni do AQ... a hlavne jim to sakra chutna ... :)
xDSCN0514.jpg

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hryzo »

mne zase ta zihlava medzicasom "trosku" povyrastla a uz ju mozem kosit kosou .... mam ju cca po pas :D
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa IringPalo »

caute. mam kolegu v novej praci, ktory vie dodavat bio produkty roznych rastlin, je farmar. Ide hlavne o orechy, zihlavu. Da to za velmi rozumnu cenu. V ramci zasob na zimu, kto nema urobene. Ja tiez idem od neho brat orechy. Kto ma zaujem dajte vediet.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

jozef I.
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 14 Feb 2016, 22:47
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa jozef I. »

Ahojte. Chcel by som sa opýtať aký máte názor na použitie škrupín z vlašských orechov v krevetkáriu. Ja výluh z týchto škrupín používam v mojom blackwaterku a tak ma napadlo, či by sa dali použiť v akva s krevetkami. mohli by poslúžiť ako skryša keď sa dajú niekde do rohu na menšiu kopu a tiež ako potrava. Ako potrava hlavne asi tie vnútorné mäkšie časti a tiež by sa na nich usadzovali baktérie ktorými sa krevetky krmia.
ďakujem. :)

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa seic »

jozef: lepsi budou primo listy z oresaku kralovskeho... ty krevetky sezerou do mrte podobne jako napr. dubove listi... ;) ale muzes to zkusit, zacal bych opatrne s mensim mnozstvim a pred vlozenim do AQ sparit... kdyz tak dej pak vedet, jaky zajem o to kreveteky projevily...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Jozef. Skarupiny z vlazskeho orechu by mohli byt v krevetkariu ok, ale pozor. Huminive kyseliny im sice pomahaju, ale nemoze ich byt privela (blackwater je uz asi moc :) ). Takze ako vravi seic, skusil by som len mensie mnozstvo, pripade dopredu vyluhovane, vyvarene skarupiny .
A tiez pozor, aby ti tam nic nehnilo, nekvasilo, neplesnivelo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hora »

Skusal som zmrazit zihlavove listy na zimne krmenie,no po rozmrazeni to bolo blato.Na ceskej stranke som nasiel navod nalozit listky do obalu na lad,zaliat vodou a zmrazit.Toto je lepsie riesenie,list nebol mazlavy,hodim kocku do pohara a po roztopeni vlejem krevetkam.Hned boli na nom.Cez zimu obcas spestrenie potravy.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Milos »

Hora napísal:Skusal som zmrazit zihlavove listy na zimne krmenie,no po rozmrazeni to bolo blato.Na ceskej stranke som nasiel navod nalozit listky do obalu na lad,zaliat vodou a zmrazit.Toto je lepsie riesenie,list nebol mazlavy,hodim kocku do pohara a po roztopeni vlejem krevetkam.Hned boli na nom.Cez zimu obcas spestrenie potravy.

potom len troska opatrne s davkovanim. mrazene krmivo, i rastlinne, sa vo vode najrychlejsie rozklada. vsetky bunkove steny su popraskane, cele je to mokre, takze bakterie sa rychlo dostanu k svojej potrave.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Hora
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 30 Dec 2016, 12:31
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa Hora »

Narezal som do tých vaničiek po málo žihľavy+voda,výhoda je,že po zmrazení preložím do misky a zmrazujem ďalšiu dávku.Naozaj to beriem ako občasnú zmenu v zime,nie pravidelné kŕmenie,aj keď nejakých 50ks už mám.Mokré je vo vode všetko :) hej a chutí im.Stále zhadzujú malé obleky,no nejako nevidno prírastky.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa seic »

ja jsem koprivu snad uz pred rokem nasusil, ze ji nekdy v zime zkusim... prozatim je cas, cerstva bude az do prvnich mraziku...

Používateľov profilový obrázok
pmasarik
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 08 Mar 2017, 18:17
Bydlisko: Nové Mesto n/V
Kontaktovať používateľa:

Re: Rastlinna potrava

Príspevok od používateľa pmasarik »

Včera som sa konečne rozhodol kúpiť hokaido a hľadal som návod, ako ho usušiť v sušičke.
Nič som ale nenašiel, tak som to urobil sám

Hokaido dužinu som nakrájal na malé cca 10x20x2mm plátky
Nakrájané hokaido v sušičke
Nakrájané hokaido v sušičke
Sušičku som dal na 50 C a sušil som to cca 8 hodín.
Usušené hokaido v sušičke
Usušené hokaido v sušičke
Usušené som schoval do pohára, aby to nenaberalo vzdušnú vlhkosť.
Uložené hokaido v pohári
Uložené hokaido v pohári
Krevetkám som to dnes hodil v tom usušenom stave... idú sa pozabíjať... hokaido vo vode "napučalo".
Druhý krát ho skúsim ešte pred podaním spariť a budem sledovať čo sa deje.

Ak to tu už niekde je a ja som len zle hľadal, tak sa omlúvam...
Môj youtube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCxlF9e ... erA/videos
Reverzná osmóza: https://www.youtube.com/watch?v=qSF5saWrmB0
Ako pripraviť vodu pre krevetky: https://www.youtube.com/watch?v=CH8WNaC3hVk
Založenie akvária pre krevetky rodu Caridina: https://www.youtube.com/watch?v=VishkTWQi1k

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných