Tesseract

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Tesseract

Príspevok od používateľa Marshall »

Ahojte krevetkari.
Hardware tvori setove akvarium Aquael shrimp set 30. Substrat bude kombinacia JBL Manado a ADA Africana (na ktoru este cakam). Hardscape sa sklada z kopky korenov poskladanych a pospajanych dokopy. Akva pojde v lowtech rezime, len so setovym 6W svetlom. Tym padom sa vyber rastlin znizil na Microsorium, Anubiasy, zopar druhov machov a pravdepodobne Hydrocolyte. Layout som prerabal asi na 5krat. Podorys akvaria je vcelku nevelka kocka, preto som sa snazil urobit co najviac preliezok. Kym pride zasielka, mozno este nieco pozmenim.
Prílohy
hardscape.jpg

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesseract

Príspevok od používateľa macadlo »

V takomto malom by ti mozno aj Bucephalandri pekne isli. Inak velmi pekny zaciatok
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesseract

Príspevok od používateľa Marshall »

@macadlo vdaka :) stale bojujem s hardscapeom a ulozenim rastlin. Nie som ziadny aquascaper, ale chcem, aby sa mi to pacilo. Zoznam sa zatial ustalil na: Anubias barteri var. nana, Anubias petite, Bolbitis heudelotii, zopar malych kuskov Microsoria, Fissidens fontanus, Riccardia chamedryfolia, Monosolenium tenerum, Bucephalandra super mini, Bucephalandra mini coin a moj oblubeny Christmas moss. Mozno este nieco pribudne. Dam tomu este tyzden, mozno ma kopne muza [emoji23]

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesseract

Príspevok od používateľa Marshall »

Namerane parametre vody minuly tyzden ma presvedcili o tom, ze krevetky mozu ist dnu. Objednanych bolo 20 topasov plus 3 gratis. Pri aklimatizovani som zistil, ze je ich presne 30. Su vsak dost male, vacsina tak 0,5 cm, ale velmi aktivne.
Velmi sa z nich tesim. Skusenym krevetkarom to bude asi pripadat vtipne, ale pre mna je to ten pocit, ked sa clovek o nieco snazi, obetuje cas a energiu a potom pride vysledok. O to krajsie to bude, ked tam uvidim veslovat ich potomstvo [emoji3].

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesseract

Príspevok od používateľa Milos »

dorastu velmi rychlo :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesseract

Príspevok od používateľa Marshall »

Zabudol som este spomenut. Pred krevetkami som tam pridal 6 kusov kardinalok vietnamskych, velmi shrimp-friendly rybky. Pri pridavani krevetiek som ich musel odlovit, lebo boli prilis zvedave a dobkali do krevetiek. Nasledujuci den po odloveni som objavil zhruba 30-40 malych rybiciek. Momentalne osadenstvo teda tvori 30 Topas a cca do 40 kardinalok [emoji16]

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Tesseract

Príspevok od používateľa Marshall »

Kardinalky podrastli a isli do ineho akva. Pribudli CBS. Topasy sa nedavno zacali krasne mnozit. Pobehuje tam okolo 30 mladych. Mozno viac.
CBS tiez prekvapili a pred par dnami som objavil prvu malicku a zacina sa ich objavovat coraz viac. Dufam, ze preziju tie kriticke prve dva tyzdne. Fotky su stale nic moc..ObrázokObrázok

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: MaryannWrigo, ukqizijojo, unihicuki a 23 neregistrovaných