CRS a PRL Nenosia

Nebojte sa spýtať
Napísať odpoveď
Labelo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Mar 2018, 19:56
Kontaktovať používateľa:

CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Labelo »

Zdravim majstri..vie mi niekto z vas poradit co by som mal skontrolovat ked mi krevetky nenosia uz cca pol az 3/4roka? Pocet asi 120 ks pohlavie nerozoznam..dakujem za poznatky a odpovede.

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa romanek »

hlavne parametre vody ako gh, kh, ph, tds a potom podla toho
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Labelo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Mar 2018, 19:56
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Labelo »

Digitalny ph meter ukazuje 5.4
Pasiky tetra 6v1...NO3-25
NO2-0
GH-7
KH-3
CL-0
Voda z RO spolu z gh+.....dno ebi gold...objem 126l

Labelo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Mar 2018, 19:56
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Labelo »

TDS 140

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

skús pridať foto nádrže až na to mierne zvýšené KH to nieje až tak hrozné...akú máš teplotu ? mne sa množili prl dokonca pri PH 7 len mladých prežívalo málo z každého vrhu...nie sú až tak náročné, ako často meníš vodu a koľko? niekedy sa dá vyprovokovať párenie že dáš chladnejšiu vodu do nádrže
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Labelo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Mar 2018, 19:56
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Labelo »

Vies co s tou vodou je to vseliako...menim 10l kazdy mesiac...niekedy aj raz za mesiac a pol....ako nevediem si nejaky dennik co kedy treba.menim sporadicky ako chyba na aute;)...teplota 22.obrazok skusim nahrat

Labelo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Mar 2018, 19:56
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Labelo »

Subor je prilis velky....a to aj po orezani...kaslem na to....mne skapali 2 kusi zatial ale inak nica to uz davno.vidis ty si mal ph 7 a pohodicka.ako zdochlo mi hned prvych 10ks behom tyzdna ale to bolo 25l akva a nezabehnute...ina npesnicka.....neviem skusim ich vyhladovat alebo co uz mam robit neviem.

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

daj im len lístie a nekrm...následne po týždni vymeň aspoň 20% vody a uvidíš...
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Labelo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Mar 2018, 19:56
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Labelo »

Skusim...zatial dakujem....ph nevies cim by som zvisil? Z 5.4 aspon na 6

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Milos »

CRS niekedy mozu prestat s mnozenim, ak je nardz (cize dno a vsetko v nom) uz prilis stara. troska by tomu napovedalo aj pomerne vysoke NO3 (vysoke s ohladom na to, ze menis 10 L mesacne). cize mozno mas v dne uz prilis organickych latok, ktore im nevonaju. takze ako stare to je? nejde len o cas, ale aj o "bioload" (kolko tam toho kedy zilo).
v tychto pripadoch mozes tiez zaregistrovat, ze zatial co vsetko vypada OK, vzdy najdes par kusov prilis pasivne posedavat za filtrom, na skle, atd.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Labelo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 10 Mar 2018, 19:56
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Labelo »

Akva je stare cca 2 roki...dno nebolo nikdy kalene ale to vyskusam...kotulky mi zacali dochnut ale inak vyzera vsetko v pohode...dal som si teraz z burzy v BA doniest 6 slimakou...tych co sa radi vrtaju v substrate tusim od denisa.ale to kalenie asi bude potrebne

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: CRS a PRL Nenosia

Príspevok od používateľa Milos »

ano, 2 roky je uz dost, ak mas hustejsiu osadku. odporucil by som komplet nove dno, nie len odkalit. na kratsiu dobu by mohlo pomoct aj odkalit to kompletne. teda premyt: odsaj dno do syta a poriadne ho premy z detritu. potom ho vsad naspat. potom mozno zacnu nosit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní