Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Príspevok od používateľa ZDRI »

Před měsícem jsem založil krevetárium, připravené vyloženě jen na Sulawesi krevetky, rohová nádrž 60/10 x 60/10, výška 40 cm, cca 100 l.
Dno lávová drť 3-5 mm (+terramol pod Valisnerie), kameny a kořeny (kroucená vrba), rohový HMF 40x25x5 cm (uvnitř navíc aktivní uhlí).
Voda - základ vodovodní, pH 7.5, dH 5°, NO3 5 mg/l, vodivost 205 uS/cm, upravená Dennerle Sulawesi solí na pH 7.8, vodivost 300 uS/cm.
Rostliny - Valisnerie, mechy, kapradiny, Malokvětka.
Topení 28°C, čerpadlo AquaEl max 500 l/hod + rozstřikovací rampa, aktuálně nastaven průtok cca 250 l/hod.
Žádná další chemie ani hnojení, hodně světla (LED Chihiros 33 W) aby rostly řasy.

V plánu jsou postupně:
- Blue Leg Poso (Caridina caerulea)
- Kardinálky (Caridina dennerli)
- Sulawesi White Orchid nebo Red Line (C.striata) - ale uvidíme jak to půjde
První krevety (BLP) bych chtěl dát nejdříve koncem roku, už teď mám na okně pětilitrovky s dalšími kameny, na kterých pěstuji řasy na krmení.

Aktuálně se nádrž hezky zabíhá, voda čirá, NO2/čpavek nula, NO3 se drží pod 5 mg/l, kytky s vodou nemají problémy, rostou.
Na záběh jsem dal 30 okružáků, teď už jsou pryč, aby nežrali řasy.

Předem děkuji za případné rady a doporučení :-).
Prílohy
Sulawesi1.jpg
Sulawesi2.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Príspevok od používateľa Milos »

Zdravim. Asi si uz postrehol, ale ak by nahodou nie:
http://krevetkari.sk/viewforum.php?f=10
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Príspevok od používateľa ZDRI »

Ano, než jsem začal, přečetl jsem vše, co se dalo o Sulawesi krevetkách v CZ/SK najít, i na tomto fóru.

Uvidím, jestli budou dlouhodobě prosperovat i v naší vodovodní vodě, obohacené o Dennerle Sulawesi sůl. Většina chovatelů s tím nemá dobré zkušenosti, ale u nás teče z vodovodu skoro ideální voda, navíc mám ve filtru trvale hodně aktivního uhlí (které pravidelně měním). Chci tam mít i hodně rostlin (udržení dlouhodobé rovnováhy a stability nádrže).

Pro začátek tam přijdou Blue Leg Poso , které nejsou tak náročné, potom se uvidí.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Príspevok od používateľa Milos »

ok,
napis potom do tych for o sulawesi prosim, sme zvedavi :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Príspevok od používateľa ZDRI »

Včera konečně nasazeno 16 ks Blue Leg Poso. Zatím to vypadá dobře, nevidím žádné úhyny, pasou se, jsou vidět.
Den před nasazením výměna 1/2 vody, aktuální parametry jsou pH 7.8, vodivost 312 uS/cm, NO3 pod 10 mg/l.
Jak už jsem psal - použita naše měkká čistá vodovodní voda + malý přídavek Sulawesi Salt od Dennerle.
Když se v akvárku nic nestane, příští týden znovu poprosím kolegy z Rožumberoku, aby mi dovezli Caridina ensifera od Denise (měl jsem chřipku, nebyla síla něco dělat).

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Príspevok od používateľa ZDRI »

V akvárku už plavou i Caridina ensifera (od Denise). Aklimatizovali se bez ztrát, několik samiček už nosí vajíčka, nádhera :-)
Přibyly i dvě Tylomelánie, jsou moc zajímavé, ale zatím žerou jen řasy, kopřiv ani zeleniny si nevšímají.

Dále jedu systém měkká, čistá vodovodní voda + 1/3 doporučené dávky Dennerle Sulawesi Salt, výměny 20 l vody 1-2x týdně. Vodivost držím pod 300 uS/cm, pH kolem 7,8. Nádrž funguje bezvadně, krevety evidentně spokojené. Takže během dubna chci nasadit i náročnější Caridina dennerli.

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

na to som veľmi zvedavý ako sa bude toto akva vyvíjať aj na tie kardinálky :) (Y) potom sem šupni foto
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

ZDRI
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 20 Sep 2018, 10:54
Kontaktovať používateľa:

Re: Jihočeské rohové 100l Sulawesi

Príspevok od používateľa ZDRI »

Rohové 29.12.2019 malá.JPG
Rohové Sulawesi po kompletní předělávce. Osazenstvo totálně zdecimovaly lasturnatky, z několika přeživších se v malé (54 l), narychlo zajeté nádrži podařilo obnovit chov BLP, kterých je už více než 100 ks. Hezky se množí i Tylomelanie. Ensifery bohužel nepřežily, zůstala jediná, která už také odešla. Přežilo i pár Kardinálek, které se ale zatím nemnoží. Až se nová velká nádrž zajede, postupně sem přestěhuji většinu osazenstva.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 4 neregistrovaní