Zlepšenie farby u Taiwan bee krížením

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Zlepšenie farby u Taiwan bee krížením

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Ahojte, napadla ma taká otázočka, spravil som akvárium s Red bolt krevetkami ktoré mi padajú ako vedľajší produkt od mojej chovnej skupiny Blue Bolt no a uvažujem nad tým ako by sa dala zlepšiť kvalita ich sfarbenia do červena? pridaním Red Ruby extrem a primiešaním červenej farby? alebo skôr ísť na to cez stravy čiže produkty s astaxantínom betacaroténom napr. Shrimpking Color? :) chovu zdar! :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlepšenie farby u Taiwan bee krížením

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

Prikladám fotku red boltov :)
Prílohy
20190418_095455-768x1580.jpg
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlepšenie farby u Taiwan bee krížením

Príspevok od používateľa Milos »

Stravou sa to da vzdy skusit, ale ziaduce je hlavne geneticke vylepsenie populacie. To pridanim Red Ruby podla mna nedosiahnes. Jedine selekciou.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Zlepšenie farby u Taiwan bee krížením

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

myslel som že keďže má red ruby v sebe najviac červenej tak by nejaký červený pigment mohol primiešať aj na RB :) no nič tak uvidím aké bude z nich potomstvo :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných