Mini recenzia na nano filter.

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Marshall »

Hladal som odpoved na otazku, aky filter objednat do mojich akvarii. Podmienky boli, aby bol co najjednoduchsi, s velkou filtracnou plochou pre krevetky a minimalna hlucnost. Na Ali exprese som nasiel tento filter, ktory splna vsetko, co som chcel. Vyraba sa v dvoch velkostiach, ja som zobral ten vacsi. Ma dva kusy 16,7 cm vysokych spongii, 3W pumpu a je absolutne tichy. Mam ho asi pol roka a funguje bezchybne. Cize ak hladate filter, ktory vyzera ako bublifuk a prekaza vam hlucnost, vrelo odporucam.Obrázok

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Milos »

Vypada to dobre, hodilo by sa nejake info, podla ktoreho by si ho ludia na AliExpress mohli najst.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa macadlo »

Vyzera fajn hlavne ta cierna farba keby mal este kontajner na nejake dalsie filtracne medium ta ako Quanvee bolo by to super hlavne ked ma clovek malo akvarii.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Marshall »

Tu je link:
http://s.aliexpress.com/qiAn2aAR

Objednaval som 4 kusy a vsetky idu excelentne. Mensia nevyhoda je cena, kde vacsi stoji okolo 15€, ale ak to spocitate dokopy, kolko vyjde vyroba napr. hamburskeho filtra s hlavou a spongiami, vyjde to o par eur naviac a bez namahy.



Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

zaujímalo by ma, aký má ten filter prietok? dá sa regulovať? podobne to mám aj ja klasická dvojica Aquael PAT mini hlavica a k tomu aquanova ncf 200l bublifuk funguje to spolahlivo je to regulovatelné a prietok môže byť až 400l/h :)
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Marshall »

Prietok ako taky sa regulovat neda. Je nastavitelna dlzka vytokovej trubice. Ak chcem zvysit cirkulaciu vody v akvariu, trubicu skratim, inak mi ceri len hladinu, co krevetkam vyhovuje viac. Aquael pat mini ma sice regulovatelny vykon, ale filtracna plocha biomolitanu je absolutny vtip. Ak je pusteny naplno, tazko mi je uverit, ze dokaze biologicky filtrovat akva.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

veď o tom je reč :D ja som nepovedal že PAT mini používam samotný to čo je k nemu pridané je na smiech preto mám naň napojený klasický bublifuk Aquanova ako som popísal a je to veľmi podobné s tým čo si tu pridal preto by som to rád porovnal aj z cenovej stránky ten bublifuk je za nejakých 3,50e + som mal Pat mini za 8e fungel nový čo je vlastne lacnejšie ako toto čo si pridal...preto to chcem porovnať výhody/nevýhody a podobne...
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Marshall »

Skladane filtre mam tiez v dalsich akvariach, ale vzdy som musel riesit to, ze bud nie uplne pasovali prisavky, alebo velkost plastovej trubky. Ked som zakladal nove akvaria, chcel som sa tomuto vyhnut a tie 2€ naviac by som ochotne zaplatil este raz. To je asi najvacsia vyhoda okrem tych, co som spominal na zaciatku.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Milos »

Inak k tomuto: Ja som si naozaj nie isty tym, ci existuje spojitost medzi prietokom a biologickou filtraciou. Mnoho ludi tvrdi, ze ano. Ja osobne nevidim dovod, preco by biologicka filtracia nemala fungovat aj pri vysokom prietoku...s tym, ze isty som si svojim nazorom neni.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Marshall »

Narazil som na studiu, ktora porovnavala externe filtre Fluval fx5 a Eheim 2080.

Specifikacie filtrov:

Fluval fx5:
Pre akvaria do 1500 litrov
Vykon:2300 litrov/hod
Objem filtracnych naplni: 5,9 litra

Eheim 2080 pro3:
Pre akvaria do 1200 litrov
Vykon: 1700 litrov/hod
Objem filtracnych naplni: 12 litrov + 1.5 litra pre-filter


Porovnanie prebiehalo v dvoch identickych akvariach o objeme 700 litrov s urovnou amoniaku 4ppm. Jasnym vitazom sa stal Eheim, ktoremu trval zabeh ( NH3/4 na NO3) 11 dni. Fluval to dokazal za 13 dni napriek vyssiemu vykonu, ale s ovela nizsim objemom filtracnych naplni. Tento rozdiel je dost vyrazny a vyssi, ako sme ocakavali.

Prebrate z: www.discusforums.com

Okrem vykonu zalezi aj od kvality (poreznosti) filtracnych medii a tym padom mnozstva nitrifikacnych bakterii. Ich mnozstvo taktiez zalezi od hodnoty amoniaku a no2 v akvariu.



Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

Používateľov profilový obrázok
Marshall
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 05 Nov 2017, 21:28
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Marshall »

Rusil som jedno akvarium a konecne sa mi podarilo odfotit spominany filter spolu s Aquael pat mini. Velkost filtracnych medii je podstatne vacsia.Obrázok

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk

holbom
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 29 Mar 2019, 22:45
Bydlisko: Trenčín / Beroun (CZ)
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa holbom »

Ja používam toto https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... trni-filtr
+ toto https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/ ... e-nsf-200l

len sa nacvakne a prívod pre vzduch stačí nahriať a scvaknuť
https://www.youtube.com/watch?v=yPw7lt_M-GY
Produkty Shrimp Nature - www.shrimpworld.cz

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

tak pre krevetky asi málokto používa pôvodné médium na PAT mini lebo je fakt malé a dosť riedke
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

tak pre krevetky asi málokto používa pôvodné médium na PAT mini lebo je fakt malé a dosť riedke
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Mini recenzia na nano filter.

Príspevok od používateľa Milos »

Hej hej, kupit PAT mini a nasadit tam nejake velke vacsie medium s mensimi porami je jedno z rieseni, ktore pouzivam aj ja.
Ale mam aj ten filter na ktory tu je recenzia. Kupil som ho pred par mesiacmi a zatial ide dobre.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných