Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

Moja RO JBL pri vyrobeni 50 litrov odpusti do odpadu 200 litrov. Cize z jedneho kubika spravim 200 litrov RO vody.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa mosfet »

Milos napísal:mosfet: na vodovodnej vode mas aj krystalky? mnozia sa?
Mám tam CBS zatiaľ iba krátko ( vďaka Denis ) a zatiaľ sa nerozmnožili, ale tvária sa spokojne. 8-) o zmenách budem informovať.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Daj vediet ako pokracuju. U mna sa na vodovodnej vode nemnozili, ba dokonca ani na vode, ktora bola zmesou destilovanej a vodovodnej a mala len o nieco vyssie parametre, ako je pre ne odporucane. To sice zacali nosit vajicka, ale mlade po par dnoch vsetky pokapali, 100%. Uspechy sa dostavili, az ked som sa zacal hrad s destilovanou vodou a GH + a vodovodnu vodu prestal uplne pouzivat.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa mosfet »

Vodárne udávajú parametre vody :

celk.tvrd. 2,93 mmol/l
NO3- 14,5 mg/l
Fe 0,07 mg/l
Mn 0,007 mg/l
voľný chlór 0,17 mg/l
pH 7,7

Nevyznám sa v tom , tak poradte ako ju vylepšiť ( samozrejme vždy ju nechám odstáť )
Naposledy upravil/-a Denis v 11 Okt 2014, 09:45, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: uprava textu na ziadost uzivatela

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

mosfet tazko ti ja z tohoto poradim. povedat ci je toto ok neviem, ja viem pomerat len GH, KH cez kvapkove meraky v nemeckych stupnoch, nie mmol. druha vec je ta, ze v akva mozes mat uplne ine hodnoty vody ako udavaju vodarne. pretoze substrat, rastlliny, kamen nejaky v akva mozu posobit na hodnoty vody. a pH ani nevrarim, to je trapenie samo o sebe, kolkokrat upravim jeden den na pozadovane hodnoty a vrati sa naspat. nikdy som ale nemeral NO3, Fe a pod.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Mosfet, podla mojich osobnych skusenosti k CRS treba bud RO, alebo destilku a k tomu GH + mineraly a aktivne dno. A to nie som clovek, ktory by trpel nejakou komercnou maniou a rad robil veci nakladne, ked sa daju lacno :) Krmim len potravou z prirody (nasej, ziaden dovoz z Indonezie :) ) a normalnymi lacnymi pokrmmi pre rastlinozrave ryby, filter a osvetlenie mam tiez uplne obycanje, ale RO (destilku), GH + a aktivne dno pokladam za nutnost. Pozitivne je, ze ak tieto tri veci mas, budu sa mnozit takmer ako neocaridiny. Akekolvek experimenty s vodovodnou vodou u mna uspech nemali. Ale su ludia, ktori maju uplne ine skusenosti. Tiez samozrejme kazdy zdroj vodovodnej vody sa moze lisit, ale v nasej casti sveta vseobecne plati, ze voda ma vysoke pH, GH a pufrovaciu kapacitu (KH).
Na druhej strane...da sa skusit to urobit aj s minimalnymi nakladmi a uspokojit sa s pomalsim mnozenim. Mne to ale neslo, tiez som to na zaciatku skusal...
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Naozaj je to aktivne dno tak dolezite? Tak to by som mal zacat rozmyslat ako ho vymenit. Co tym dnom dosiahnem? Ze sa znizi tvrdost RO vody? A ze bude ph stabilnejsie? Koli stabilnemu ph tam mam listy a sisky.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Dik za upozornenie, asi som sa troska zle vyjadril, takze oprava:
1.) RO (destilka) a GH + su (PODLA MOJHO NAZORU!) nutnost
2.) aktivne dno je dobra vec, ale bez neho sa to vyriesit da. Minimalne to stoji za pokus. Mikel tebe sa asi mnozit budu, ak sa ti podari vyriesit to KH. Skus zmerat vstupnu vodu, ci je problem v tych mineraloch, alebo niekde v akvariu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Ok tak o tyzden :p alebo... jeden liter sa do nho este zmesti... ;)

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Kym sa vyrobi voda napisem zlozenie mineralov:voda, vapnik, horcik, chlor, sodik. Napadlo mi ze ci nemoze byt to kh vyskoe koli rastlinam a vzduchovaniu cim sa tam dostane co2 a zvisi kh alebo zreagovanim vapniku a co2.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Takze urobil som 2 litre a spravne nalial mineraly a zdvihnutie kh som nezaznamenal ale mozno o trochu ano. Ale istejsi si budem ked urobim viac tej vody a dam tam viac mineralov. Milos ake mas gh?

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Aha ospravedlnujem sa yz to tu vidim mas 7 ze?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Ano GH 7, KH 0, pH nieco pod 6. Skusaj riesit to KH, bezne sa udava rozpatie od 0 do 2, tvoje 4 uz je troska vysoke. Mozno sa ukaze, ze im to nevadi. Ale ak mas moznost s tym nieco urobit, mal by si ju vyuzit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Denis nevies ze co presne bolo dovodom ze tomu poliakovi novinovi pafdi krevetky? Co moze taky substrat pokazit?

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

Pisal ze prvych 3-5 mesiacov bolo vsetko okej, ale potom mlade krevetky prestali rast a dospele kapali. ale dodal, ze vodu mal z vodovodu (tym som pochopil, ze nepouzival RO). a tak presiel na ada amazonia I.

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Aha, uz chapem, takze ak mam RO tak sa nemam coho bat ani pri shirakura.

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Používate/používali ste niekto aj demikolónu na úpravu vody? Ak hej aké s ňou máte skúsenosti? Ja moju používam skoro rok(demi+minerál) ale mám pocit že krevetám sa tak nedarí ako keď som miešal RO+vodovodnú. Možno to je spôsobené inými faktormi ako iný substrát, veľkosť akva, kmeň CRS atď... V súvislosti s úpravou ma napadla ešte jedna vec ak do vody GH 0, KH 0, mikroS 0 pridám minerál na zvýšenie GH dajme tomu na hodnotu 8, mikroS mi stúpne na hodnotu cca 120. Mám ešte pridávať minerál aby som mal tých 200 mikroS alebo to nechať tak?
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Milos »

Nas GH 8 by som urcite nesiel.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa Denis »

Devil hm divne, nemerias nahodou TDS? Sorry, ze sa to pytam, ale uz som kadeco zazil... totizto tds je polovica z vodivosti podla mojho meraka a mojich merani. a 240 mikroS je cca 8 GH. viem, ze sa to takto neda a nema urcovat, ze to nie je konstantne, ale co som meral u seba v akva, tak to priblizne sedelo.

demilinku mam odlozenu v chovni, raz ju snad aj spojazdnim, no teraz pouzivam RO. ty ju mas kupenu, ci robenu? akym vsetkym krevetkam cez nu robis vodu? to ze sa nedari az tak krevetkam ako predtym na RO, by som najskor videl kmenom krevetiek ako pises. ja mam pocit, ze dokonca taiwany a ich hybridy mi idu momentalne najlepsie, kdezto red bee sa az tak nedari poslednou dobou...

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Voda u CRS: zdroje vody, mineraly, parametre...

Príspevok od používateľa mosfet »

chlapi poradte mi kde kupujete mineráli GH+ alebo si ich miešate ?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných