Atyopsis moluccensis

Atyopsis moluccensis, Atya gabonensis...
Napísať odpoveď
Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Atyopsis moluccensis

Príspevok od používateľa IringPalo »

Milí priatelia, 12.5.2015 som prostredníctvom manželky po 3,70€ kúpil tri krásne Atyopsisy do svojho krevetkáriá ako spoločníkov ku Atyám gabonským. Krevetky sú rôzneho sfarbenia o veľkosti 5 cm, 7 cm a 7,5 cm. Po aklimatizácii v sáčku som ich rukou prelovil do akvária. Boli všetky tri v na sebe prichytené ako v objatí - pán Libus mi o nich hovoril, že sú spoločenské, čo sa tu asi ukázalo. Mimo vody boli pokojné, podobne ako Atye, nehádzali sa ako malé krevetky alebo ryba na suchu. Po vypustení do akvária sa ukázalo ich odlišné správanie od Atye, z ktorých sa jedna v momente schovala pod list a druhá po chvíli zaliezla tiež a tri týždne ich nebolo vidieť. Atyopsisy ostali tam, kam som ich položil a asi po hodine hneď začali filtrovať, pričom išli presne na to miesto, ktoré som pracne budoval pre Atye. Atye sú zalezené vo svojich skrýšach pod kameňmi a vychádzajú keď kŕmim, pričom Atyopsiy sa postavili proti prúdu a nejaké úkryty neriešili. Čo ma prekvapilo, nastali aj nejaké potyčky, keď sa Atyopsis priblížil skrýši Atye, ktorá dala dosť najavo, že toto miesto je už obsadené. Moja domnienka, že filtrujúca kreveta ako kreveta je mylná. Majú spoločný spôsob stravovania, ale za deň čo ich mám, sa zdá, že sú správaním rozdieľne.
V sáčiku
V sáčiku
v akváriu dva najväčšie kusy
v akváriu dva najväčšie kusy
5 cm kus na mojej ruke
5 cm kus na mojej ruke
na obrázku sú dva Atyopsisy a dve Atye - dobré maskovanie čo?
na obrázku sú dva Atyopsisy a dve Atye - dobré maskovanie čo?
Naposledy upravil/-a prasan v 17 Júl 2017, 23:11, upravené celkom 2 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Atyopsis moluccensis

Príspevok od používateľa IringPalo »

Dnes ráno ma čakalo nemilé prekvapenie v podobe uhynutého najväčišieho Atyopsisa. Včera sa správal celkom normálne, ale manželka ma upozornila niekoľkokrát, že lovenie v akvaristike prebiehalo obzvlášť surovo. Všimol som si, že na hlave pri tykadlách mu odstáva nejaká časť tela, ktorá je vidno na priložených fotkách, ale čakal som, že sa to pri ďalšom zvleku dá do poriadku. Ostáva mi veriť, že je to následok enormného stresu, keďže veľké kusy ho prežívajú viac ako mladé.
Atyop1.JPG
Atyop2.JPG
Atyop3.JPG
Atyop4.JPG
Atyop5.JPG
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Atyopsis moluccensis

Príspevok od používateľa IringPalo »

Atyop6.JPG
Atyop7.JPG
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Atyopsis moluccensis

Príspevok od používateľa Denis »

Palo tak to je mrzute :(. Ked vidim aka je velka ta krevetka, ved to uz je ako domaci milacik, ako clen rodiny, podobne ako psik :) Ked skape mala krevetka neokaridina to urcite tak nemrzi...

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Atyopsis moluccensis

Príspevok od používateľa Hryzo »

Normálne si ma navnadil a rozmýšľam, či si jednu nezadovážim, aké veľké akva ja na nich vhodné? (Min veľkosť ... dočítal som sa 50 litrov) ...

Myslíte, že mnou plánované tetry krvavé sú pre nich zlý spoločníci? Viem, že potrebujú kkludnych spolubyvajucich a krvavé moc kľudne niesu
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Atyopsis moluccensis

Príspevok od používateľa IringPalo »

Ony neplavaju, lozia a moc sa nehybu. Neda sa to pocitat ako rybky. Pan Libus mi hovoril predvcerom ze ich mava na sto litrov asi padesiat. Ale to nie je spolocenske akvarium ale chovna. Ked budes kupovat tak mysli na to ze su spolocenske, to mi tiez radil pan Libus, ale nezabudni ze musis zabezpecit zranicu. O tom ako krmim som pisal v inej teme krmenie filtrujucich kreviet a je to dost pracne. Videl som na videu atyopsisy so stvorzubcami ktore si ich nevsimali, takze rybky by problemy robit nemali.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Atyopsis moluccensis

Príspevok od používateľa IringPalo »

Takze po piatich dnoch zdochla druha, tentoraz mala kreveta. Je to s nimi zvlastne, lebo sfarbenie vobec nestratila, akurat posledny den moc nezrala a akosi odisla z miesta kde rada sedela a zomrela ako keby na starobu jednoducho sedela na jednom mieste a len ju prekotilo. Ocakavam ze pojde aj posledna, aj ked dnes si nasla krasne miesto a poriadne som ju nakrmil, zozrala toho fakt vela, tak hadam sa vschopi.
Umrtie prvej som pripisoval poraneniu, stresu alebo priliz kratkej aklimatizacii v sacku - cca pol hodinu. Tym ze zdochla druha by som vylucil poranenie a tym ze zdochla po piatich dnoch by som to videl mozno aj na tu kratku aklimatizaciu.
Krevetu som schvalne nechal vo vode mrtvu skoro den zo zvedavosti ci sa sfarbi do cervena ako male krevety a sfarbila sa. Tym padom nie je vidno ako bola krasne sfarbena. V strede tela z obidvoch stran mala biely kruzok, vyzeralo to ako oko. Skoda jej. RIP
Atyop9.JPG
Atyop8.JPG
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Atyopsis moluccensis

Príspevok od používateľa kowwlad »

mal som tieto krevetky asi 4 roky jeden par, su to super krevetky, samička pravidelne nosila vajička a dokonca sme niekolko krat videli aj larvy po vypusteni ako sa snažili isť za svetlom. Na priloženom linku je video kde si samec zrejme pomylil kus melona zo samicou :D https://www.youtube.com/watch?v=_Wp6dWhvmdM
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní