Halocaridina rubra

Havajská červená krevetka
Napísať odpoveď
MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa MikelCRS »

O tejto krevetke som sa nedavno dozvedel ze sa dava do akvarii s nazvom "ecosphere". Žije v brakickej az slanej vode. Kedze sa dava do ecoshphere predpokladam ze bude velmi nenarocna lebo ecosphere je kompletne uzavrete akvrium do ktoreho nemozete nic dat. Zivotnost ecosphere sa udava max 4 roky. Chova niekto tuto krevetku? Alebo ma niekto ecosphere?
halocaridina rubra v ecosphere
halocaridina rubra v ecosphere
ecosphere
ecosphere
ecosphere.jpg (52.19 KiB) 21828 zobrazení
halocaridina rubra
halocaridina rubra

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa Milos »

Podla toho co som sa docital, sa im v ekosferach prilis nedari. V najlepsom pripade tam len prezivaju. Ale ano, jedna sa pravdepodobne o velmi nenarocnu krevetku (uz len to, ze v tej mini muciarni dokaze prezit).
Nikomu by som neodporucal ju takto chovat. Vyhovuje jej vraj brakicka voda, v ktorej sa dokaze bez problemov mnozit. Oproti beznym krevetkam ma niektore specifika:
1.) Larvy sa zivia z vodneho stlpca, plavajucimi ciastockami. Je preto dobre dokrmovat ich napr. spirulina praskom.
2.) Nie je vsezravcom. Prijima takmer vyhradne rastlinnu potravu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa Milos »

Niekolko dalsich zaujimavosti:
1.) Doziva sa udajne az 20 rokov
2.) Je schopna vydrzat dlho bez potravy, v extremnych pripadoch sa dokaze zmensovat. Po zvleceni stareho pancieru sa pod nim objavi novy, mensi.
3.) Pochadza z Havaju, kde zije v malych pobreznych jazierkach s brakickou vodou.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa MikelCRS »

http://www.eco-sphere.com/care.html tu je pohyblivy obrazok ako funguje ecosphere. Ale milos ma pravdu urcite je to pre nu utrpenie byvat v takej malej skatulke a ktorej nikto jej tak nemoze niak pomoct.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa Denis »

Co ma zaujalo pri tejto krevetke, je ta malinka velkost v dospelosti len do 1,5cm.
Domaci havajcania tuto krevetku volaju "opae ula" v preklade cervena krevetka.

Ako ste uz spominali je ta odolnost na zivotne podmienky je uzasna, hlavne co sa tyka salinity. Tato krevetka sa musela velmi prisposobit zivotnym podmienkam v prirode, ked v prirode dokaze zniest hodnoty salinity na urovniach od 1,004 do 1,034g/cm. Pokial sa spravne pamatam z cias ked som mal morske akva, tak idealne podmienky pre morske zivocichy a koraly je salinita pri 20°C = 1,023g/cm a pri 25°C = 1,025g/cm. Cize jej prisposobitelnost siaha od braktickej vody a prekracuje idealnu salinitu v ocenane este hodne navyse. Vacsina prispevkov od chovatelov co som cital, tak tuto krevetku chovaju pri salinite 1,015g/cm.

Mikel ta posledna fotka co si pridal je hodne natiahnuta na vysku, najskor som si myslel, ze ide o ukazku ako mozu dopadnut krevetky chovane v tej otrasnej guli. pekne fotky tychto krevetiek najdete na fore tu: http://www.pbclub.fr/forum/viewtopic.php?f=44&t=11661

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Teraz som pridaval cez pocitac a vsetko je stiahnute.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa Denis »

ano pridal si ju dobre tak ako sa ma, ze si ju stiahol do pc najskor. ale uz predtym na nete bola natiahnuta do vysky ta fotka. ved nevidis, ze ta krevetka vyzera ako zmutovana kotna s nadorom na kocke? sorry za vyraz...

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Aha myslis ta posledna. Ved helocaridina vyzera ako zmutovana so zvacsenou hlavou. Teda inu tak podrobnu fotku som nevidel

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa Denis »

Zabudol som prilozit link na clanok od ceskeho chovatela uz z roku 2006, krevetky uz sice nechova ale citat sa to stale da :) http://www.akvakrevetky.wz.cz/rubra.htm
Tejto krevetke nahradne krmiva velmi nechutia, je skor na prirodne riasy a fytoplankton. Bud teda osvetlenie na akva alebo akva blizko okna :)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa Denis »

Pekny clanok o H. rubra je v poslednom cisle casopisu Akvarium c.28

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa kowwlad »

Na caridinashow ich mal v ponuke Jirka Libus, zaujimave krevetky po 3 eura kus
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa seic »

Jirka Libus z Brna krevetky H.rubra mnozi a prodava ... ;) jeho stranka - http://www.krevetkus.cz/

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa seic »

kontakt na druheho CZE chovatele - http://akvahomolka.cz/index.php , clanek z e-kvarium je dilo obou vyse uvedenych chovatelu...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Halocaridina rubra

Príspevok od používateľa Milos »

super, dik moc za info
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní