Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Formy Green, Stripes, Malaya...
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Milos »

Chova/choval niekto tieto krevetky? Ja som sa o to pokusal perd niekolkymi rokmi v varietou "Green". Rozmnozit sa mi ich neporadilo, pravdepodobne koli nedostatocne vysokemu GH/KH.
Pri akych parametroch sa zacinaju rozmnozovat, ked aj nasa vodovodna voda je pre ne vacsinou prilis makka?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Miloš akú vodu máš? Mal som ich/možno ešte mám vo vode pri neocaridinách ph okolo 7 nejaké desatinky hore dole, 400mikroS, GH/KH nemeriam neviem povedať. Podstatné pre odchov mladých je mať akva s pieskovým dnom a vrstvou detritu kde sa hneď po vyliahnutí živia. Mal som ich prvýkrat ešte v mojich začiatkoch na obyčajnom štrkopiesku a aj tam sa ako tak množili. Teraz ich mám na substráte JBL Sansibar black a vidím pribúdať nové kusy. Vytláčajú mi ich však orange sakury, kt. sa pravidelne množia narozdiel od babaultiek. Tie nosia akoby v intervaloch jednoducho raz za čas nosí skoro každá samička a potom dlho nič ani jedna. Navyše napriek väčšiemu množstvu vajíčok mladých prežíva podstatne menšie množstvo.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Milos »

Vies co ja som ich choval roky dozadu. Vodu si nepamatam, pH mohlo byt nieco pod 8, GH okolo 18 mozno, ale fakt len strielam. O tom piesku som nevedel. Vedel som, ze potrebuju mat dobru vrstvu detritu, ale mal som ich na obycajnom kremicitom strku.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa D.D. »

Ja ich chovám vo vzduchovanej nádrži PH 7,4 DH 12 ostatné hodnoty nemeriam.Dno používam liapor cca 1cm vrstvu.Dentrit neodsávam.Množia sa oveľa pomalšie ako Neocaridina davidi a majú o dosť menej potomstva.Súhlasím s DevilsNR množia sa skôr po etapách pri vyšej teplote nad 23C a viac.Nespozoroval som aby pod 20C mali nejaký problém(v niektorých publikáciach sa uvádza teplota chovu nad 20C).

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Milos »

DH je ine oznacenie pre GH? Teda celkovu tvrdost? cize GH=12° Myslel som, ze to je pre ne prilis makka voda?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa D.D. »

Sorry myslel som GH.Na viacerých fórach som čítal ,že môže byť aj nižšie.Skôr mám dojem´že majú problém sa adaptovať na nové podmienky.Kúpil som 40ks a ostalo mi z nich 20.Momentálne sa mi v nádrži už pekne ,,zelená".Ale na množenie môže mať vplyv aj to ,že používam studňovú vodu.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Denis »

Aj ja som sa docital, ze tych 12 GH je pre ne idelana hodnota. navyse aj GH moze byt vyssie ako pri CRS, tympadom by bolo mozne miesat vodovodnu vodu s RO. Devil a D.D. co sa tyka farebnosti, tak su pekne zelene vsetky? alebo treba selektovat? je to tiez ako pri neocaridinach kde vacsinou samce su menej vyrazne farbou? obaja ste ich brali od toho isteho ceskeho chovatela?

D.D.
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 22 Okt 2014, 15:29
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa D.D. »

Ja ich mám z Hradce Králové cez nejakého pána z BA.Farebne sú stabilnejšie ako neocaridiny ale až také zelené nie su ako na niektorých fotkách.Takže selektovať u mna ich netreba.Čo sa týka GH tak sa píše od 5 da 18.Podľa mňa je skôr na odchov potrebná poriadne zabehnutá nádrž s veľkým množstvom dentritu keďže majú nepriamy vývoj(larválne štádium).
Samce aj samice majú rovnakú farbu.A majú radšej menej vysvietené nádrže.Inak krásne im žiaria oči.

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Tak ja mám z viacerých zdrojov od 1. ako D.D. 2. od M.Prunera a 3.J.Budai. Farebne sú si všetky podobné. Zelená je skôr priesvitná. Pokúsim sa sem dať fotky ale nejedná sa o žiadnu kvalitu, vzhľadom na ich farbu mal fotoaparát problém s ich zaostrením. K správaniu môžem potvrdiť radšej žijú utiahnuto a v akva ich ťažko pozorovať, pri kŕmení však hromadne povyliezajú. Nepozoroval som ani žiadne mikrosúboje o kúsky potravy ako pri iných krevetkách. Inak najkrajšie a farebne najbližšie ku na internete popisovanej forme neon green som videl u clarkiho-M.Libala. Keď som sa ho na ne ale naposledy pýtal povedal že ich už nemá, zo dňa na deň mu odišli všetky čo mal.
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

DevilsNR
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 06:42
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa DevilsNR »

Tak aspoň niečo z mojich
babaulti2.jpg
babaulti1.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 28 Okt 2014, 00:05, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: úprava fotografií,vložené za sebou
Chov: CRS,CBS,Tibee, Taiwan,Sakura red, orange, schoko, black, yellow, Black&Blue, white pearl,blue dream, blood mary, c.japonica, c.gracilirostris

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Denis »

Devil pekna samicka so sedielkom. Veru skoda, ze nie su trosku vyraznejsej zelenej farby, ale musim povedat ze sa mi pacia tieto babaultky. Mozno raz ich skusim...

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa IringPalo »

Nema niekto na predaj? Pan z Ba co ich doviezol z Hradca Kralove som ja :D
Akcia Hradec!
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Hillstream
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 23:19
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Hillstream »

Denis napísal:Devil pekna samicka so sedielkom. Veru skoda, ze nie su trosku vyraznejsej zelenej farby, ale musim povedat ze sa mi pacia tieto babaultky. Mozno raz ich skusim...
Samicka so sedielkom? Podla toho sa da urcit pohlavie? Ja mam teda doma len 10 neocaridin ale vobec neviem akeho pohlavia. Viete mi poradit ako to zistim?

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Hryzo »

ta fotka na konci ... to zlte za hlavou je sedielko - tam sa jej vytvaraju vajicka ak som spravne pochopil ... + su zavalitejsie samicky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Hillstream
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 20 Dec 2014, 23:19
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Hillstream »

fuha, tak moje vsetky aspom co vidim v akva su rovnako zavalite a maju sedielko. asi odpadnem ked mam vsetko samice. :( ale jedna mala aj vajicka ked som ich kupil tak snad sa mi z tych mladat vytvori par samcov.

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

Zdravim kedysi som choval caridina babaulty green a aj indian zebra. Chcel by som sa k týmto druhom vratit, nema ich niekto z vas na predaj? ďakujem
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa IringPalo »

co som doniesol chalanom tak nema tusim uz ani jeden. tiez som zhanal, ale chce to teplu vodu a to sa mi nechce :D
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

Tak to zrejme ostanem pri mojich neocaridinach a možno do jedneho zoženiem caridina babaulty rainbow
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Denis »

Je to zvlastne, ze vzhladovo nic moc tieto babaultky a aj tak su s nimi hodne problemy s odchovom. Cim dalej viac ma zacinaju lakat :-P

Palo co som hladam po nete informacie k teplote vody pre Caridina babaulti "Green" tak pisu, ze im staci aj 20°C. Co sa tyka Caridina babaulti "Malaya" tak som nasiel 23°C minimum.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa IringPalo »

Neviem uz. skus aj v takej vode. vtedy ked som ich chcel som niekde cital ze maju rady teplejsiu vodu, neviem uz ale kde. mozno je to kacica.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných