Problemy so zvliekanim

Ani krevetkám sa choroby nevyhýbajú
Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Milos »

Prasan pripomenul, ze o fyziologii rakov sa vie viacej, ako o fyziologii krevetiek :) Ale je rozumne predpokladat, ze to bude hodne analogicke.
Krevetky sa po zvleku nezvacsuju tak vyrazne, ako to dokazu raky, ale v principe u nich rast prebieha rovnako, po zvleku. Novy pancier je tiez makky a musi sa mineralizovat. Je to cele zlozity proces a funguje len vtedy, kedy je krevetka v dobrej kondicii a dobre zivena. Mozem len podciarknut to, co velmi prakticky pripomenul prasan: PESTRA STRAVA, NEZABUDAT NA VLAKNINU, DREVNU ZLOZKU.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa IringPalo »

s drevnou zlozkou by mohol byt problem. ako som spominal , myslel som si ze islo o tvrdu vodu ale teraz ked dochnu mlade tak neviem. pozeral som ze napriklad poliaci chovaju neocaridiny pri 500 ms. co je fest vela. pritom GH ostava pomerne nizke 10-12, comu celkom nerozumiem. Szopen shrimps aj ukazuje ako vodu zaraba. voda ma okolo 180 ppa a on tam nadavkuje nejake mineraly a ma to 500 ms. Takze tou tvrdostou to asi nebude.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa prasan »

Takto.Napríklad výluh ti bude dávať hore vodivosť.Pri rakoch som sa neraz v nádrži dostal i na 2000us/ no výluh neovplyvní celkovú tvrdosť len pH.Ktoré sa bude snažiť vďaka pufračnej schopnosti vody dostať späť na pôvodnú hodnotu.Neznamená keď je vysoké pH,že je to tvrdá voda.Kľudne i pri vysokom pH môžeme mať mäkkú vodu.Zoberiem príklad cichlíd.Niekde celkovú tvrdosť neurčuje vápnik a horčík ale naopak sírany.Pri krevetkách na vlákninu musíš mať správne krmivo(sak/tropical green algae waffers/Tetra waffer mix - tie používam ja), pri rakoch som si neraz pomohol vŕbou.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa IringPalo »

Prasan ale ja odkedy chovam krevety, co su skoro dva roky, mam stale a to iste jedno a to same balenie dennerle granuliek a nikdy som to nevidel iba teraz. Je mozne, ze pri tak vysokom PH sa nejaky mineral nedokaze ukladat do tela, resp do panciera alebo co. Pri rastlinach toto pravidlo plati, rozne prvky su z vody pristupne pre rastlinu len do isteho rozsahu PH.
To ze sa kreveta nevie na hlave zvliect moze byt tym ze je pancier tvrdy, resp krevetke je v nom prilis tesno a nevie sa vytiahnut ale rozmyslal som aj nad tym ci nie je ten pacnier prave naopak moc makky a na krevetu je vlastne prilepeny. zaujimave ze im robi problem prave hlava.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa prasan »

No a nemajú dáku po rokoch vrodenú deformáciu ktorá by zvlek na hlave komplikovala? Už som sa s podobnou vecou stretol.Rovnako majú krevety problém s koordináciou pohybu,ak sú chované v príliš čistej nádrži,bez dekorácii - substrátu.V takom prípade ide často o deformácie končatín.Nemám vedomosť o blokovaní dákeho prvku pri vysokom pH,takže ti neporadím.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Milos »

Keď ta tak čítam Prašan tak ma napadá, že začnem čítať literatúru o rakoch, aj keď žiadne nechovám :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
prasan
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 06 Okt 2014, 14:59
Bydlisko: Spišská Belá
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa prasan »

Pre raky bolo vydaná rozsiahla publikácia fakultou rybárstva a ochrany vôd vo Vodňanoch.Plus čítam niekoľko dalších publikácií čo mám doma.No a kopec materiálu v PDF na nete - hlavne zahraničné.(uložené v mojom noťase).

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Teoreticky...nepomohol by jod? Do mora ho treba pridavat prave koli bezstavovcom. Ked som ho nepridaval tak mali krevety problem. Odkedy ho sem tam pridam tak su zvleky bezproblemove. Dokonca sa da pridanim jodu donutit kreveta k zvleku. Calcinus (krab) na to nereagoval. Ten nahodi zvlek az ked ma novu ulitu, ktora mu je velka

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa BubaGump »

Ahojte,
v poslednej dobe majú moje red bee problém so zvliekaním, nedošlo k žiadnym zmenám v parametroch ani v krmeni , voda je čisto Ro, ph mám stále 6,4 vodivosť 120-140ppm, teplota 24°C, dostávajú denerle caridina sticks a artemia snacks od glas garten, žihľava a samozrejme listy dubu. Už mi zdochli dva samce, jeden ostal akoby v krči, druhý mal odchlípnutý exoskelet na hlavovej časti a dnes odchádza další samec, ktorý je letargický a len sa váľa po machu. Je vhodné im doplniť nádrž o nejaký minerálny kameň? Alebo čo by ste odporučili?
Za pomoc ďakujem.
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa macadlo »

Problem mas vo vode ked tam mas len RO bez mineralov GH+ potom maju problem tvorit novy pancier.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa BubaGump »

To som zabudol dopísať dávam aj gh+. Keď rástli bolo dobre a teraz ked su dospelé tak uz su problémy.
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa BubaGump »

Ahoj, už to vzdávam ale ešte sa posledný krát spýtam na pomoc. Vyše roka všetko šlo ako malo, stabilný chov taiwan bee a hybridov, potom prestali prežívať mladé, tak som restartoval dno (platinum soil) , následne došlo k tomu že mi prakticky každý deň uhynie min. 1 ks, krevetka sa zvlecie nechá pancier a potom buď hneď uhynie alebo žije ale je ako vybluta, je biela, motá sa a padá a netrvá dlho a je mŕtva. Hodnoty vody ph 6,4, kh 0, gh 8, vodivosť 120-140ppm, teplota 22, pestrá rastlinná strava, raz do týždňa artemia.. kúpené minerálne kamene od shirakury - nic nepomáha. Poraďte čím to môže byť? Zdegenerovana populácia? Niečo ine? Pre zaujímavosť 90% uhynov sú samce.
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

ja by som skúsil nekrmiť kludne aj 2 týždne iba lístie nech majú v akváriu a počkaj čo sa bude diať meniť vodu každý týždeň a nejaké minerály im daj 1-2x do týždňa
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Milos »

Odhadol by som to na nejaku bakterialnu infekciu. Pridavam sa: prestat krmit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa BubaGump »

Skúsim, ako tak premýšľam tak neviem či to nezačalo keď som začal kŕmiť peletkami, ktoré som kúpil od slovenského výrobcu. Ďakujem za rady.
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa macadlo »

Kľudne to moze byt bakterialna infekcia. Kreveta ked sa zvlieka je pod velkym stresom a oslabena a preto aj nachylna na vsetko mozne. Dal by som kopec listia mandlovnika nech ma voda kopec antibakterialnych latok a nekrmit nicim inym.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

BubaGump
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 08 Máj 2018, 15:34
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa BubaGump »

Dobre skúsim to. Ďakujem chlapi. Potom napíšem čo je nové.
Krevety jsou plody moře. Můžeš je grilovat, vařit, smažit, píct, pražit, dělaj se jako kebab po kreolsku, krém z krevet, se smetanou, s majonézou, s olejem, krevety s ananasem, s citrónem, kokosem, na pepři, polívky, dušený krevety, saláty, s bramborama, do hamburgerů...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Milos »

Este jedna vec, mozno to nebolo napisane dost jasne: Nekrmit znamena nekrmit dlhodobo. Cele tyzdne.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Michaela
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18 Apr 2021, 14:08
Kontaktovať používateľa:

Re: Problemy so zvliekanim

Príspevok od používateľa Michaela »

prasan napísal:
30 Nov 2015, 17:53
Poslal som ti obrázok cez ss, je to do inej témy.
Môžem takisto poprosiť o obrázok??

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných