Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

King Kong, Panda, Blue Bolt, Red Bolt, Wine Red, Red Ruby a ich hybridy
Napísať odpoveď
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Koncom decembra 2013 naparil panda samcek samicku red bee SS. samicka nosila vajicka 1-2 dni vyse mesiaca. vsetko vyzeralo byt okej, ale po skusenostiach s cistymi pandami som aj tak tomu velku sancu nedaval. vtedy mi totizto vsetky mlade popadali. tentokrat sa to vyvijalo o kusok lepsie, ale aj napriek tomu mi ziadne malinke pandy neostali. prezilo len 7 kusov krevetiek, tri hnedobiele a styri kusy cervenobiele. su to vacsinou trieda S, ale dve hnede mi vysli pekne hadam aj SS. prikladam foto. na obrazku su odfoteni rodicia s malymi hnedymi co sa mi najviac pacia.
panda_x_redbee.jpg
panda_x_redbee.jpg (96.08 KiB) 18283 zobrazení
V marci 2014 samicka red bee SS opat nosi vajicka, opat naparena samcekom panda. a tentokrat sa mi uz podarilo odchovat aj par malych pand. co je vsak este lepsie z prvych F1 krizencov, ktore vidite na fotkach su samicky a vychadzaju z nich aj male pandy, dokonca jedneho king konga som tam videl, spolu okolo 25ks pand. okrem nich je tam aj cca 5ks red ruby krevetiek. polovica z nich nema ani 1cm. teraz je krasne vidiet aka je akvaristika casovo narocna, po 10 mesiacoch mam len okolo 30ks taiwan bee odchovanych krevetiek. dost zle sa mi fotia v 50l akva, hlavne ked tam je este dalsich cca 70 hybridov krevetiek. niekedy skusim spravit par fotiek.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Pokial tomu dobre rozumiem, tak druha generacia je krizenim F1 naspat s rodicmi taiwan?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Denis, pokial samicka ktora priviedla na svet F1 sama nebola krizencom s taiwan (co nepredpokladam), tak ziadne mlade taiwany z toho vist nemohli. Jedine krizence, ktore mozu mat taiwany v dalsej generacii, F2 (kedy su tieto mlade krizene medzi sebou navzajom), alebo P1 (spatne krizene s rodicom taiwan).
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Ach jaj, tato genetika moja oblubena :)
Milos podla toho co pises, tak tie jej F1 mlade musel naparit panda samec, inak by som nemal v akva pandy. Chapem to spravne? Preco mi potom vysli aj Red Ruby?
Druha vec je aj ta, ze aj samicka panda mala a odnosila mlade (iny samec ako panda tam nebol vtedy), cize par cistych pand by tam malo byt. Ale ktore su to, to sa uz nik nedozvie...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Pisem, ze ak krizis samca panda so samickou CRS, tak:
1.) bude je samicka CRS hybridom a vidu z toho aj taiwany, alebo
2.) je samicka CRS cista, nema taiwan gen a v prvej generacii z toho taiwany nebudu
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

aha okej, cize v druhom pripade uz z od F1 samicky moze vyjst aj taiwan, tak?
cize je jasne, ze mi nevysli taiwany prvykrat, ako vidiet na foto. ale z nich (tych F1) uz vysli taiwany, ved to tam aj pisem :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

OK, tak je vsetko v poriadku, teoria funguje. Len som si to chel overit :D
Taiwan krevetky su taiwanmi koli jednej mutacii v jendom gene a ta je "recesivna". Takze ak zdedia jednu kopiu genu mutovanu (tvoj taiwan samec) a jednu nemutovanu (cista CRS samicka), vsetky mlade mudu vypadat ako CRS a CBS. Recesivna mutacia sa neprejavi, kedze kazde mlade bude mat po matke jeden gen nemutovany.
V dalsej generacii uz existuje moznost, ze sa spoja spermia a vajicko, ktore maju oba mutovany gen a daju vzniknut taiwanu.
Ci bude taiwan red rubby, alebo panda zalezi od ineho genu, presne od toho isteho, ktory rozhoduje o CRS/CBS.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

A co takato moznost: budem mat v krevetkariu ciste pandy, ale aj pandy, kde je biela nahradena modrou ako pri bluebolt, myslim ze sa im hovori SHADOW panda. je moznost, ze mi z nich vyjdu ciste bluebolty?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

To neviem. Podla mna blue bolty sa daju dostat vnasanim taiwan genu do populacie Snow White, ale za to by som ruku do ohna nedal.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Okej tak o to sa nebudem pokusat. Chcel by som dat dokopy vsetky Taiwan Bee. Moje odchovy pandy a red ruby + este mam po 1ks kupene redbolt a bluebolt. Pripravujem pre mne akva, uz sa zabieha cez dva mesiace. Mam ale obavy ci sa im bude v novom akva darit, a ci nebodaj nepokapu. Asi by bolo lepsie poprekladat hybridy do noveho akva a taiwany nechat v tomto. Nuz ale poprekladat 70ks vacsina o velkosti pod 1cm bude celkom fuska v tom akva, kde je hodne machov. Ked budu poprekladane spravim fotku cistych taiwanov ;)

Milos ked budem mat taiwany same v akva, asi mi z nich nebude spociatku vychadzat len ciste taiwany, ale aj hybridy ze?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Zas a znova ta genetika prekvapi, ale krizenim dvoch taiwanov navzajom mozu vzniknut vzdy len taiwany, nic ine. Niekde som cital, ze takyto postup sa vsak neodporuca, pretoze udajne maju taketo ciste linie vysoku umrtnost.
Vraj na produkciu taiwanov je lepsie krizit hybridy medzi sebou, alebo hybridy s taiwanmi. Co je na tom pravdy neviem.
Tie taiwany by som ale urcite nepremiestnoval, skor by som si dal tu pracu s odlovenim (casti) hybridov, ono 70 kusov zase nie je az taka hroza.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa MikelCRS »

Neviem ci to patri sem, ale novu temu nebydem zakladat. Chcem sa spytat ci existuje nieco ako shadow wine red, teda cervena shadow panda(striedanie modrych a cervenych pasikov)nikde o tom nic neviem najst. Ak nie pokusal sa o to vobec niekto? Z coho vysla sgadow panda? Z pandy a blue bolt? Dala by sa skrizit wine red a blue bolt a vysla by shadow wine red(alebo ako sa to vola)?

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Neviem o tom, ze by nieco take ako shadow whine red existovalo.
Shadow Panda nie je krizencom s Blue Bolt, v oboch pripadoch sa jedna o nositela mutacie taiwan, v jendom u krevetky s genetikou CBS, v druhom Snow White. Inak: Shadow Panda budu spontanne vznikat v kazdej populacii, v ktorej sa vyskytuje gen taiwan a gen CBS. Blue Bolt bude spontanne vznikat v kazdej populacii, v ktorej sa vyskytuju Snow White a gen taiwan.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Urcite uz vacsina z vas videla tento obrazok zo stranky http://www.garnelenblog.de, kde je znazorna dedicnost krevetiek Red Bee (Crystal Red) x Black Bee (Crystal Black) x Taiwan Bee. Opakovanie je matka mudrosti, urcite zaujme aj Milosa, ktory je v tomto doma. Samemu sa mi uspesne potrvrdilo, ze tento obrazok plati. Pre zvacsenie obrazka kliknite nan.
dedicnost_krevetiek.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Haha Debis, dakujem teda za pochvalu :D
Obrazok je dobry, len mozno troska nestastne zvolili rovnaku ciernu farbu na ilustraciu dominantnej formy genu pre cierne sfarbenie, aj pre crystal formu. Jedna sa samozrejme o rozdielne geny, preto sa mozu volne kombinovat a dat tak vznik taiwanom ciernym i cervenym.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Pridavam foto krevetky taiwan bee z mojho chovu hybridov. V pravo hore vidiet hybrida crystal black. Chcel som pofotit viacej, ale nejdem spravit dobru fotku v tom akva, kedze je tam machu vela, aj skla su zariasene...
Taiwan-Bee---Shadow-Panda.jpg
Taiwan-Bee---Shadow-Panda.jpg (61.66 KiB) 17736 zobrazení

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Prave som nasiel skapatu Red Bolt... 10e v prd... skoda, ze som si ju aspon neodfotil zivu na pamiatku :roll:

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Skusim troska aktualizovat temu, pre priklad posielam foto Taiwan Bee - Red Wine Hinomaru. Fotky strasne prepalene v bielej, nedokazem lepsie odfotit tu krevetku, je ako besna, lieta v kuse po krevetkariu. Na rendoshrimp takato krevetka stoji 89.99e respektive v lepsiej bielej 109.99e :shock:

Pre lepsi nahlad kliknite na foto. Mam este pofotit ine krevetky ci to nik nekuka a kaslat na to? :)
Taiwan-Bee---Red-Wine-Hinomaru.jpg

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Milos »

Len fot :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Kríženie Taiwan Bee – Panda s Red Bee SS

Príspevok od používateľa Denis »

Oka :)

Blue Bolt
Taiwan-Bee---Blue-Bolt.jpg
Taiwan-Bee---Blue-Bolt.jpg (101.56 KiB) 17604 zobrazení
Panda
Taiwan-Bee---Panda.jpg
Taiwan-Bee---Panda.jpg (70.35 KiB) 17604 zobrazení

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní