Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Formy Green, Stripes, Malaya...
pilates
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24 Mar 2015, 09:43
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa pilates »

Ak sa mi podary spojazdnit dalsiu nadrz, tak budem mat o ne zaujem. Zatial hudba buducnosti. Vdaka

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Jarino24 »

mne babaulti green nosia ale mam pri nich elegansky tak si myslil ze ich rovno aj zeru

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Takze dnes som sa snazil preriedit akva od rastlin i ked bolo velmi pekne zarastene cize krevetky aj elegansky mali super skryse ale musel som to uz ostrihat.Ako som vyberal mach a rastliny dufam ze som nic neurobil s krevetkami,pretoze ako som potom kukal do akva zbadal som malinke babaulti green niektore boli priehladne a niektore take do cervenohneda ako som mal aj dospele je mozne ze niekde este budu zasite lebo samicka uz nema vajicka ale tie elegansky neviem podla mna ich zeru inak by ich uz bolo hodne viac :-( teraz neviem ci dat elegansky prec ked sa uz babaulti mnozia alebo ich skusit chytit a da to do inej nadrze kde nebude zas takyto detrit :-( teto akvarko bolo pekne zabehnute bez ryb a potom som sa nechal ukecat na elegansky :-(.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Milos »

No ja by som radsej dal prec elegansky...ked sa ti uz raz v tomto akva mnozia babaultky, skoda ich davat prec.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Jarino24 »

ved prave len ich bude umenie vychytat lebo malych je tam na mraky a len ci budu aj dalsie babaulti no uvidime ale tak uz ked som videl jednu mladu tak znamena ze asi je to ok

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Milos »

Jarino, ake to mas vlastne podmienky v tom akvariu, kde sa ti mnozia? Hlavne ma zaujima voda: GH/KH/pH...?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Jarino24 »

Vies co tam kde mam babaulti aj red sakury mam ph 7,0 gh som mal 4 a KH som mal vysoke okolo 30 ale cim vacsie KH tym stabilnejsie PH :-) aspon pri neocaridinach ok a babaulti som male videl a asi ich elegansky vyzrali tak som ich dal prec aj keby som im 4krat denne dal zrat tak furt chodili na dno pod mach kde boli mlade.

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

včera som konečne objavil mlade babaulty stripe, som zvedavy kolko ich bude, v akadame sa strašne blbo hladaju
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

takisto sa mi v dalsom akva už vyfarbuju mlade caridina babaulty rainbow, maju farby zelenu, hnedu ružovu a cervenu a našiel som aj namodrale nejake. Uvidime ked poriadne podrastu ako budu v dospelosti vyfarbene
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

Fotky davam vačšinou na fb, ale pochvalim sa aj tu, začinaju sa stale viac ukazovať drobci od babaulti stripe
mlada caridina babaulti stripe
mlada caridina babaulti stripe
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Denis »

Kowwlad ako sa dari tvojim babaultkam? Dorastli dorastli aj stripe aj rainbow?

Peter Št. (CA)
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 20:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Peter Št. (CA) »

Zdravím ešte minulé leto som si zaobstaral babaulti green 10 ks po zhruba mesiaci mi nosila jedna samica, neskôr som ich pustil do iného akvaria, momentálne mám 6ks ešte mi odftedy vôbec nenosili čo som sledoval to vyzerá všetko na samičky so sedielkom nemá ich niekto s okolia Žiliny? Môže byť problém zmena akvária, sú v ňom už cca 2 mesiace, bez úhynu alebo neakých problémov a rybiek.
P1010033.JPG
P1010030.JPG

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa jamro27 »

Ja ich mam z Prahy od Prunera, jedna samicka uz pustila vajicka, krpce maju cca 5mm. Dve teraz nosia ale samca mam dospeleho len jedneho.
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

Peter Št. (CA)
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 11 Jan 2016, 20:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Peter Št. (CA) »

Ja som ich doniesol tiež z ČR od jedného pána zo Prerova. Dá sa okrem sedielka aj inak rozoznať pohlavie, napr. sfarbenie, veľkosť? Dalo by sa do budúcna od Vás par krevetiek zaobstarať? Chodievam sem tam do Trenčína odtiaľ to už není ďaleko :-)

jamro27
Príspevky: 655
Dátum registrácie: 23 Jan 2015, 12:46
Bydlisko: nove mesto n/v
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa jamro27 »

ked odrastu neni problem
red/black bee, Taiwan bee hyrid, King Kong, Panda, Red Ruby, Blue/Red Bolt, Wine Red,Neo. Blue Velvet a zopar tigrov
http://rybicky.net/nadrze/24444

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

Denis napísal:Kowwlad ako sa dari tvojim babaultkam? Dorastli dorastli aj stripe aj rainbow?

Po akvariu pobehuje kopa krpcov stripe, akvarium však ciastočne chcem pozmeniť aj s krevetkami vo vnutri. Vela krevetiek ale tak ako u greenov sa prisposobuje prostrediu a tak aj niektore samice potom prechadzaju na hnede sfarbenie bez pasov. Čo sa týka Rainbow, tie rušim nakolko to vyzera ako mix neocaridin, žiadna vyrazna farba skor to pripomina red cherry a klasika denticulaty, proste je vidieť že je to prirodna forma a nieje ničim zaujimava. Sfarbenie maju od červenej, čiernej, ružovej hnedej, čiernej modrastej až po zelenu a bezfarebnu. Tento týžden ich rušim a na ich miesto pride dalšia varka blue dreamov a snad sa im tam bude pačiť
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa Milos »

Ved ich mozes chovat spolocne s blue dream, netreba nic rusit.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

to je sice pravda, ale mne osobne sa vobec nepačia a tak som ich zrušil. Do ich akvaria chcem dat ešte jednu osadku z caridina babaulti stripe z vedlajšieho akvaria, a dufam že sa im bude dariť aj v tomto. Stripe su zaujimave a do tohto akvaria pojde pomixovana akadama s glassgarten substratom a som zvedavy ako sa budu vyfarbovať na tmnavsom podloži kedže ten glasgarten je tmavy a bude na vrchu
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

Moje stripe
Prílohy
str.jpg
sdtr.jpg
astr.jpg
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

kowwlad
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 20 Jan 2015, 19:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cf. babaulti: Podmienky k odchovu.

Príspevok od používateľa kowwlad »

samica babaulti stripe
Prílohy
2016-04-02 16.06.05.jpg
Caridina Japonica, Neocaridina Davidi Schoko Sakura, Neocaridina Davidi Red Rilli, Neocaridina Davidi Bloody Mary, Neocaridina Davidi Blueblack sakura, Neocaridina Davidi Red Sakura, Caridina Babaulti Stripe, Neocaridina davidi yellow

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní