Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Vrátane Red Bee a Black Bee, Pure Red Line
Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaujimava www stranka

Príspevok od používateľa IringPalo »

Denis napísal:Krevetky a meno Fabio Silva v spojitosti asi pozna kazdy, co vsak nepoznam je odpoved na otazku ako je mozne takto namnozit krevetky v jednom akva :)
Svoje umenie si dobre strazi, z videa nie je v podstate nic vidiet, ziadne vychytavky, ani len filtraciu, nic. Len, ze krmi/upravuje/doplna mineraly niecim com, mu zamuti vodu... Vas tam nieco zaujme co my tak nerobime? Jedina vec co je ina u mna, ze osvetlenie sa mi zda slabucke... Kde je ta chyba, ze nam sa takto nedari? :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=HnPv9_xiNMc
https://www.youtube.com/watch?v=zghDdMnCCrk
Denis a v com je problem s tym Fabiom? ved normalne sa mu daria, ci myslel si nieco ine? Aky trik v tom cakas? Prosto ked ma kreveta 30 mladych, tak tych 30 mladych ma uz 900 mladych (ak by boli vsetko samice), ide to geometrickym radom. Myslim, ze keby nepredavas a nechas to premnozit ze sa aj tebe toto udeje.
Naposledy upravil/-a Denis v 22 Jan 2015, 22:48, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Presunuty prispevok do inej temy
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaujimava www stranka

Príspevok od používateľa Denis »

Palo to by sa mi museli mnozit ako Neocaridiny a ziadne nekapat. Ved ja sam nechapem, ako je mozne ze v siestich uplne identickych akvariach sa mi darilo len v styroch a ostatnych dvoch mi len parkrat donosili mlade. A odvtedy opat nic. Vsade robim uplne to iste a aj tak sa im v tych dvoch nikdy nedarilo. Alebo dalsia vec, ktora teraz u mna prebieha. Vobec sa mi nemnozia, ziadne samice mi momentalne nenosia a to mam 9 akvarii s crs/cbs. A vsetko robim ako doposial som robil. To su take veci co nedokazem pochopit...

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Zaujimava www stranka

Príspevok od používateľa IringPalo »

mh to je zaujimave ze nadrze su rovnake a nejdu v nich. jemu tiez nemusia ist vsetky nadrze, ale tie neukazuje. ktovie v com spociva jeho trik. kolko mladych mas od priemernej samice?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Mladych je tak okolo 20-25ks, od samicky co uz mala predtym mlade. Lebo tie co maju prvykrat mlade maju tak do 15ks mladych. Ale povedzme si narovinu, dozije sa z nich o 20% menej, a aj tie obcas dake skapu, cize som rad ked mi ostane do chovu 5-7ks samiciek. Potom mi skape nosiaca samica, o dva dni dalsia nosiaca samica a zase je ich menej. A takto to ide dalej, cize ziadna slava...

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Majino »

Práve aj ja som mal takéto zvláštne kolísania v chove, bud nosili všetky samičky, úspešnosť pomaly 100% alebo aj pár mesiacov ani jedna samička nenosila. Paradox je, že aj napriek tomu bol odchov Crystaliek u mňa jednoduchší ako odchov Neocaridin :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

Zhruba od jesene sa mi CRS vobec nemnozili. Nic!
Teraz uz mam v akvariu znova plno samiciek s vajickami a samci lietaju hore dole prakticky kazdy den.
A dnes som nasiel po dlhej dobe prve cerstvo vyliahnute mladata, teraz uz len aby prezili a vsetko je tak,ako ma byt.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

Z mojho 45 l s CRS a CBS
Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

Obrázok
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Milos pekne mas krevetky, vidiet ze selektovanim dosahujes peknu bielu.

Stala sa mi trosku nezvycajna vec v pocte mladych odchovanych crs, teda u mna aby som upresnil. CRS samicka pustila mlade, a ked som ich poratal, naratal som 41ks! Od jednej samicky, ktora uz sice nebola najmladsia, ale ani ziadna stara paka. AK si dobre pamatam, tak nosila prvykrat. To som fakt necakal, obycane tak cca 25ks mladych mam od caridin. Uz opat nosi, za dva tyzdne bude opat pustat mlade. Su v akva o cca 15l vody.

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa viridis »

Super. Samé dobré správy. ;) Pekne sa vám daria. Škoda, že potrebujú na množenie upravovanú vodu. U mňa asi nechám dožiť tých pár kúskov a zameriam sa z caridin na tigre. :)
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

Denis nie len peknu bielu, aj cervenu a ciernu, na to nezabudat! :) Nemam tam uz toho prilis nazltleho, nahnedleho, co ma tiez tesi.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Milos, no budeme musiet nejaky kseft spravit :-P

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Denis »

Crsytal Red
crs_mail_1.jpg
crs_mail_1.jpg (66.4 KiB) 11462 zobrazení

Používateľov profilový obrázok
Jozef_L
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 01 Feb 2016, 11:18
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Jozef_L »

crs-grading.jpg

Dávid
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 07 Jan 2018, 12:16
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Dávid »

Z akeho dovodu mozu crystalky stratit farbu?
Par kreviet mi odrazu stratilo bielu farbu, ostatne krevety su v pohode

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

biela sa niekedy vytraca s vekom.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa none »

Jozef_L napísal:crs-grading.jpg
wau :) máš, alebo niekto iný podobnú grafickú klasifikáciu aj na iné druhy? mňa by hlavne zaujímali Neocaridina a ešte keď to rozviniem tak topaz blue. Sama o sebe odroda topaz blue je asi na úrovni jednotlivých písmen z tvojej klasifikácie.

Rád selektujem a porovnávam jednotlivé sfarbenia v mojom akváriu. Tak preto to nadšenie :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina cantonensis sp. Crystal Red

Príspevok od používateľa Milos »

Cav none, ak si dobre pamatam, tak niekde na zaciatku temy o modrych neokaridinach som pisal o ich selekcii.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní