Nádobka 28l

Prezentujte svoje krevetkárium
romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

Zdravím všetkých, včera som začal so zakladaním nového prírastku.

Zatiaľ neviem čo tam presne bude.

Nádrž: 28l
Osvetlenie: DIY - led pásiky 5050 - studená biela 2x25 cm, modra 15cm alebo RGB 20cm
Dno: zrejme kremičitý piesok, no nie som si ešte istý na 100%
Filtrácia: rohový Hamburský plošný filter - biomolitan (zabehnutý)24*20*5cm + za biomolitanom je filter diversa naplnený keramickými valčekmi
Pozadie: čierna fólia(v pláne)
Flóra: v pláne riccia fluitans, flame moss, nejaky anubias, machova guľka možno dve, možno achorus,...
Fauna: nejaké kotulky, corydoras pygmaeus + nejake krevetky-uvidime podla parametrov vody ake v nadrzi nameriam

Zatiaľ mám pripravené akvárium s namontovanou filtráciou.

Ak by ste mali nejaké tipy ako niečo vylepšiť prosím napíšte.

Foto pridám neskôr.
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Milos »

Znie to ako dostatocne zariadenie pre neocaridiny. C.cantonensis bez aktivneho dna nie je vacsinou dobry napad.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

Chcem tam skusit dat tigre plus nejake neocaridiny, pre tie tigre myslim nie je nutnostou aktivne dno, vodu by som mohol dostat na vhodnu pre tigre kedze uz vodovodna ma velmi blizke hodnoty, staci len trosku dvihnut GH a KH.
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Milos »

ok. daj vediet ako to ide.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

Zopar foto na uvod

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

džara
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 11 Okt 2014, 10:10
Bydlisko: Senica
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa džara »

pekne. len si myslim, ze bude tazsie cistenie resp. spätne nasadzanie filtra (molitan) ak sa zanesie.

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

ratam s tym, no dufam, ze si ten molitan zachova ako taku formu v tych listach
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa macadlo »

Jooooj kamarat ten molitan sa dal omnoho krajsie spravit - kukni do mojej temy ja takto robim filtre v kazdom krevetarku:

http://krevetkari.sk/viewtopic.php?f=18&t=400

a naviac ked ho mas daleny na viac platov tak neni taky problem to cistit.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

mozno to je krajsie so sklom, no nemal som po ruke sklenene pasiky, a ist do sklenarstva kvoli tomu,..., mozno neskor v inom urobim podobne :)
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

...ten molitan je vyrezany z jedneho kusu hrubeho 10cm a nechcel som ho tolko krajat aby nevyzeral horsie. K tym listam, chcel som dat aj nejaku separacnu listu na dno sklo mi to nedovolilo, tak som to urobil z tej chranicky, takze pri cisteni mi moze robit problem jedine to zasadzovanie do tych list
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

akva uz bezi asi 3 tyzdne, dokonceny kryt a osvetlenie, plus mensie upravy,

aktualna osadka: docasne - 2x ancistrus, 2x corydoras pygmaeus, 2x hneda ampularia, asi 4ks-mix neocaridin
rastlinstvo: Bacopa monnieri, achorus, anubias, machova gulka, fissidens fontanus

aktualne parametre:
PH:7
GH:5
KH:3
TDS: 190 µS/cm
Teplota: 21°C

zopar fotiek:

Obrázok
fotka-23/10/2016, este s ricciou, osvetlenie stiahnute asi na 70% stmievacom

Obrázok
pohlad zhora este bez hydroponic led strip

Obrázok
29/11/2016, primontovany hydroponic led strip cca 16cm, 5050

Obrázok
aktualny pohlad, riccia uz nahradena fissidensom, to oranzove dole je peletka hokkaido+ od Burguna 1xtestovana :-)
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Používateľov profilový obrázok
Majino
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 21:19
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Majino »

Bacha na rastlinku Acorus(napravo od molitanu), nie je to akváriová rastlinka, aj keď ju tak dostať. Po krátkom čase začne odhnívať. Radšej ju odtiaľ vyhoď ;)

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

pri kupe tohto achorusu som to vravel aj ja predajcovi v akvaristike, on povedal, ze tento je v poriadku, mam ho uz rok, rastie velmi pomaly, ale neodhniva nic je naozaj velmi nenarocny, mal som ho pri rakoch aj pri crs, necham ho a uvidim - mozno ho ozaj vymenim za nieco ine :)
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

dnes uz 2. den u mna okupuju caridina tiger OE cca 3 kusy, OE mid blue tiger asi 6x, a 2x OE deep/royal blue :) zatial bez umrti, ancistrusy prehodene do ineho akva.

parametre tesne po vpusteni noveho osadenstva:

PH-7,3
KH-3
GH-6
TDS-250 mikrosiemensov
teplota-21-23°C

uvidime, ci nezacnu kapat, dufam, ze nie :)
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Milos »

Co to tam mas za osvetlenie, to si si robil sam?
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa viridis »

Fíha, tigre. Fandím a som zvedavý, ako sa im bude dariť.
Poprosím fotky, ak sa ti podarí.
A od koho si kupoval, ak to nie je tajné ?
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

Milos> osvetlenie som robil sam alu listy a v nich led pasiky 2x20cm studena biela 5050, a jeden stredny hydroponic asi 16 cm(7xcerv. dioda, 2xmodra-kupeny v celku) - momentalne stmievacom stiahnute cca na 70% stmievacom

viridis>od R. Blanara, chcel som klasickych, no dohodli sme sa na dobrej cene u tychto modrych, preto ich mam aj svetlejsich aj tmavsich modrych. a jedna mala akokeby vyzerala na red tiger, ale je velmi mala, takze to este nie je dobre vidiet

uvidime, ako pojdu, dufam, ze dobre :)
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

zopar foto - takych skromnejsich, kedze vacsinou su pozaliezane :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

ked sa mi podari odfotit aj tie deep blue tak foto prihodim
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

romanek
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 01 Jan 2015, 20:24
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa romanek »

Obrázok

asi najtmavsia a zaroven najmensia

zatial bez strat :)
Chov: N.davidi yellow neon, Red Bee, Black Bee, Taiwan hybridy - panda, king kong, blue bolt, red wine, red ruby

Jozef1973
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 30 Okt 2017, 21:53
Bydlisko: Fiji
Kontaktovať používateľa:

Re: Nádobka 28l

Príspevok od používateľa Jozef1973 »

zdravím, zaujíma ma súčasný stav, funguje to ?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných