Caridina 54L

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa seic »

co se tyce rasy - jednou za cas narazove vezmu spejli a procistim substrat, vyhazu cast Lomariopsis, ktera je asi nejvice napadena ... a jede se dal ... co jsem vypozoroval, nejvice ji svedci led svetlo v kombinaci blue-white... znatelne pri tomto svetle roste lepe, mozna kdybych nasadil zarivky, zmizela by uplne ... btw kdesi na netu jsem uz videl i nazor velkeho chovatele, ze ledky jsou dobre tak maximalne na rasu a v chovne se opet vratil k zarivkam... :)
nastesti se to vyskytuje jen v tomto AQ, pri prenaseni rostlin si davam dobry pozor, aby byly uplne ciste a nezavlekl si to i jinam...

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa zozo »

Áno myslel som preosiať cez sito. Najprv som všetku Akadamu preosial cez sito ktoré malo diery tuším 3,5×3,5mm a "odpad" bola hrubá Akadama...potom prišlo na rad sito asi s 1,5×1,5mm a to preosialo prach a všetku malú frakciu... Finálne mi ostala frakcia zhruba od toho 1,5mm až 3,5mm. Do tej hrubej frakcie sa často zamotajú vzácne malinké bábätká a to je škoda...nie..? A čo sa týka tej zmiešanej osádky, fakt to má niečo do seba a ako reprezentatívne krevetárium je to super..! Videl som také čisto z Taiwanov, kde boli pomiešané od Blue Boltov cez Pinta až po Red Ruby snáď všetky...A bola to fakt paráda...Len neviem, či boli vykastrované... :lol:

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa zozo »

Takto vyzerá tá preosiata Akadama...
P_20160612_153256.jpg
0_20151031_173149.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 20:45, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa zozo »

A takto dáko vyzeral ten mix...No povedz, nestálo by to za ten špás...? Len keby boli priestory navyše...že..? :D
received_1797688380557025.jpeg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 20:46, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa seic »

mno jo... kde ale porad brat nova Aq - misto na ne ... ;) ja jsem pouze akadamu poradne nekolikrat promyl pred vlozenim do AQ, prachu tam bylo opravdu dost...

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa seic »

aktualni podoba AQ - trochu jsem tu jungle zredukoval, abych krevetky taky nekdy videl... za reprezentativni se to urcite neda povazovat, zkratka ciste krevetarko s maximalizaci prostoru pomoci rostlin ;) aktualne je zde cca 50 krevetek, urcite se ale vejde vic ... :)
xgh.jpg

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa zozo »

Máš iba jeden filter..? 50litrov..?! Nechcem ti do toho hovoriť a ani mudrovať, ale podla mňa je to časovaná bomba.
To že máš veľa rastliniek je fain aj krevetkám sa to páči...
Len je to trocha nepraktické z časových dôvodov..že..?

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa seic »

jo jo ... ted uz mi to take vrta hlavou, zda +2% molitanu ve filtru neni malo ... a hlavne jsi vedle v tematu vyjmenoval svou sadu filtru po 50l AQ... :) je urcite rozumejsi mit 2 filtry v aq ... nejlepe rozdilnych filtracnich hmot nebo alespon ruzne hustoty bioakvacitu ...
kvitka nejsou tak narocna na udrzbu a cas, alespon tyhle pomalu rostouci jako anubias nebo microsorium... zbytek normalne vezmu, vyklepu z toho krevetky a leti to do "splachovaciho AQ" s zivorodkami, kde to sezerou premnozeni okruzaci... ;)

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa zozo »

Seic ešte som našiel pre teba starú fotku z preosievania...
0_20150807_160144.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 20:46, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa Milos »

doslovne na par dni som si dal od fora pokoj a uz o riase, o filtracii, o dne! :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa zozo »

Až tak sa tu toho nezomlelo Miloš... :D Ale chýbali tvoje príspevky...

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa Milos »

:) druha vec naozaj je, ze ako sa maju ludia bavit o technike v jednom konkretnom akvariu. je pravda, ze preskakovat pri diskusii z temy do temy by asi neslo.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
zozo
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 21 Mar 2015, 19:14
Bydlisko: Dražkovce pri Martine
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa zozo »

Napríklad tak, že by sme sa stretli kto má záujem dakedy v lete a všetko by sme to prebrali... :lol:

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa Milos »

:)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa seic »

tak po pul roce info... max. co jsem na Akadame dosahl bylo namnozeni hybridu, odnoseni cistych TB a fotka mladych TB... dal uz nic... TB postupne mesic za mesicem z AQ mizely, nasledne zacaly mizet i hybridi a prestaly se uplne mnozit... prvni co jsem zkusil bylo opatrne odkalovani/cisteni substratu, protrhani kvitek... odmenou bylo odnoseni 3 poslednich samic hybridu, bylo vsak videt, ze prezivsich mladych je poskrovnu... do 10ks misto par desitek kusu-samice mely pekne nasazeno a na rostlinach bylo videt hodne mladych... neprezily ale klasika prvni krizovy tyden dva...

takze jak dal... prave jsem odstartoval uz definitivne posledni pokus s TB... vymena Akadamy za Ebi Gold byl doslova Mordor!!! :shock: ja blbec jsem zkousel jakousi "light" cestu, tedy postupne odsavani substratu s detritem (a ze ho tam bylo) s krevetama uvnitr... skoncilo to samo fiaskem a velkou vymenou substratu s krevetama uvnitr, zkratka uz me "chytl nerv" a bylo mi to tak nejak jedno... tady me ale cekalo velke prekvapeni, nejenze prezily vsechny dospele, ale ty mimina to rozchodily take... nebo alespon vetsina... :)
takze tato linie hybridu jako zaklad pro budoucnost vypada opravdu hodne dobre, ted co dal... mlade jsou klasika mix CRS, CBS, SW a jakoby vyssi grady Red Bee - zkratka cele bile s kresbou za hlavou...a samice opet nosi! pri te vymene ani vajicka nezahodila... ;)

Ebi Gold vypada hodne dobre, zakal opravdu filtr odsal do 1-2hodin, voda jde dolu, aktualne 120 TDS ..
pokud bych mel hodnotit Akadamu... urcite ji nazavrhuju, pro jednoduche AQ pro low-grade Caridiny, nejaky mix/odpad ji urcite v budoucnu vyzkousim... urcite ale uz jen v tenke vrstve, tech +5cm co jsem tady mel byla silenost... po odkaleni by mohla byt stara, zabehla Akadama pouzita pro Tigers nebo i Neoc.

celkove to vypada jako na houpacce, jak se mi dari s Neoc. - plne AQ Yellow, BM, Choco se mnozi v 10litrech, M. dayanum se mnozi v odpadnim AQ s zivorodkami - tak se nedari s Caridinami.. nemusim rikat, ze jsem mel uz 100 chuti s tim vsim seknout a vy....t se na to... clovek akorat utraci prachy, ale vlastne o tom jsou vsechny konicky a hobby... :)
gb.jpg
ac.jpg

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa seic »

p.s. nezda se Vam, ze forum docela slusne umira?! ... bud se to uz vsem v AQ hemzi TB a Pinty ... a nebo ... ?!

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa macadlo »

S tym Ebi gold to vyzera super. Mne na nom idu crsky a prlky jak blazon no nechcem to zakriknut takze klop klop klop na drevo. S taiwanmi je to trosku pomalsie ale tiez sa to rozbieha. A aj po optickej stranke sa mi paci nejviac. Podla mna si dobre urobil ze si ho tam dal.

Co sa fora tyka bola uhorkova sezona a myslim ze teraz sa to tu trochu rozbehne.
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
seic
Príspevky: 520
Dátum registrácie: 02 Jún 2015, 19:05
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa seic »

at to neni tak depresivni... matka rodu... ;)
cw.jpg

MikelCRS
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 16:30
Kontaktovať používateľa:

Re: RE: Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa MikelCRS »

seic napísal:bud se to uz vsem v AQ hemzi TB a Pinty ... a nebo ... ?!
Prosim porad kto ma tie pinta :D :D
Cele leto ich hladam kade tade a stale mam prazdne akva :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Caridina 54L

Príspevok od používateľa Milos »

seic napísal:p.s. nezda se Vam, ze forum docela slusne umira?! ... bud se to uz vsem v AQ hemzi TB a Pinty ... a nebo ... ?!
normalna uhorkova sezona. ja osobne mam posledne 3 mesiace vobec ziaden volny cas, nechceli by ste vidiet moje akvaria...:)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných