Meranie parametrov vody

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa Denis »

Co si vsetci chvalia na meranie ph je kvapkovy JBL ph test. To je asi najspolahlivejsie meranie co sa tyka v domacich podmienkach. Ja vsak nemam odskusany ten test.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Je spolahlivy. Z casu na cas zrovnavam ten test s ph kontrolerom

Odoslané z LG-D855 pomocou Tapatalku

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa none »

mal som debatu s jedným profi akvaristom, nie krevetkárom. popri debate sme zašli k parametrom vody a to aj k tlaku. tvrdil, že pre dobrý rast skalárov je potrebné aby boli v nádrží kde je vyšší tlak vody na ich telo. tým, že majú väčší priestor a aj spomínaný tlak, dokážu vyrásť do väčších rozmerov. preto sa naskytla otázka, je podobný efekt aj na krevetkách? skúšal niekto takýto experiment? Je rozdiel v plytšej alebo hlbšej nádrži? Či už na kvalitu života, alebo veľkosť krevetiek?

saciar
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02 Máj 2015, 09:59
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa saciar »

Nerobil som priamy porovnavaci test, ale v nadrzi pre skalare vyska stlpca 80 cm som mal nejakych zatulancov, ich velkost nebola vyznamne odlisna od tych, co som mal v nadrziach 15 cm vysokych :idea:

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa none »

dik za info :) ja mam 40 cm akva a možno z toho je tak 30 cm vody. no čo, človek by chcel stále mať väčšie a krajšie :D

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa Denis »

none neviem posudit ci ma velkost a vyska nadrze vplyv na velkost krevetiek, u mna v 6ks rovnakych 50 litrovych akvarii su najvacsie krevetky klasika crystal red a crystal black. red bee su kustik mensie a hybridami a najmensie su ciste taiwan bee.

none
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 10 Jan 2017, 13:03
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa none »

Čo platí na jeden živočíšny druh nemusí na druhý. Ja len či to tu niekto neodpozoroval, možno som dal niekomu chrobáka do hlavy a raz sa to dozvieme z nejakej štúdie :)

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa Milos »

co plati pre jeden druh neplati pre iny a hlavne casto neplati, co tvrdia akvaristi :) kazdy v akvaristike ma nejake tie svoje myty, ktorym veri skalopevne, ja pravdepodobne tiez, akurat tie svoje pokladam nie za myty, ale za pravdu svatu, kedze su moje :)
takze: je myslim fakt, ze velka cast druhov ryb sa z nejakeho dovodu svojim rastom prisposobuje priestorovym podmienkam. ale ze to nejak suvisi s tlakom, o tom pocujem prvy krat. to mozno naozaj len bude zhoda okolnosti, kedze vacsie nardze su vacsinou aj vyssie, teda maju vyssi tlak. ale ta velkost bude asi prvorada. a mozno ma ten pan pravdu, kto vie...
pokial ide o rast krevetiek: jediny faktor, ktory som odpozoroval ja, je kvalita a mnozstvo dostupnej strany, pricom pre ne nie je nic lepsie, ako biofilm. najvacsie krevetky som preto mal zdanlivo paradoxne asi v nadobe, ktora bola cez leto na balkone z juznej strany, na ktoru denne prazilo slnko a bujnel tam zivot vsetkych moznych foriem, aniz by som sa o to nejak zvlast staral :)
teoria s tlakom asi nebude platit tiez koli tomu, ze s vynimkou sulawesi akvariove druhy pochadzaju z podmienok, ktore by sme po slovensky nazvali ako "jarok", "kaluz", "potok", "mocarisko"....vsetko v podstate velmi plytke vody. v danych oblastiach obsadzuju velmi podobnu niku, ako u nas korovec znavy krivak. taka ta slovenska akoby krevetka, zvana tiez "zubrienka", aj ked nema s vyvojovym stadiom zaby nic spolocne.
https://www.youtube.com/watch?v=C90_nEtDzJM
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Používateľov profilový obrázok
macadlo
Príspevky: 507
Dátum registrácie: 05 Jan 2016, 07:34
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa macadlo »

Trochu ozivim temu - na skusku som kupil merak na TDS od firmy Xiaomi - Xiaomi TDS Pen. Stál cca 5 Euro (z Ciny) a meria celkom fajn ked som ho opakovane testoval niekoľko desiatok krat a porovnaval s mojim ADWA merakom. Za tú cenu je to super povedzme pre neocaridiny ak niekto mieša vodu z minerálov tak ako ja.
Tu je link na produkt:
https://www.banggood.com/Original-Xiaom ... rehouse=CN
Jediný nedostatok co vidím je ze sa nedá rucne dokalibrovat. Keby mal potenciometrik na doladenie bol by úplne perfektný.
20181106_204913.jpg
20181106_205106.jpg
20181106_205609.jpg
20181106_205638.jpg
CRS, SCR, PRL Benibachi, PRL Akaebiosato, Taiwan Bee red, Ebi Tengu Red Galaxy Pinto, Topaz Blue, Green Jade a Sakura Red, Calceo

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: Meranie parametrov vody

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

ahojte, čo poviete na tento merák? stojí za tú cenu ho zobrať? kedže meria všetky parametre ktoré sa merákmi pri bežných krevetách merajú tak ma napadlo mať niečo také pokope navyše doma nič na PH nemám iba tú lacnú kravinu ktorú nemám ani ako nakalibrovať
https://www.aliexpress.com/item/Profess ... st=ae803_3
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných