20l Taiwan

Prezentujte svoje krevetkárium
Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Zdarvím všetkých krevetkárov. Chcel by som Vám predstaviť svoje krevetkárko založené 15.11.2014 :
Rozmer : 40 x 25 x 20 = 20litrov
Substrát : Fluval stratum shrimp
Dekorácie : koreň + lávový kameň
Svetlo : DYI 6,3W led 4500/6500k , 8hodín denne
Filtrácia : dennerle nano eckfilter
Rastlinstvo : echinodorus tenelus , nymphoides sp. taiwan , alternea reinicky mini , hydrocotyle tripartita , hemiantus monte carlo , christmas moss
osádka od 18.12 : 6x razbora škvrnochvostá, 5x pancierniček malý , 5x taiwan bee hybrid - red, 4x taiwan bee hybrid - black, 2x brotia.
Voda : destilka + minerály
Hnojenie : občas Profito , denne Easy carbo 0,5ml ( aspoň zatiaľ )
ukážka osádky
ukážka osádky
konplet akva po 5 týždňoch
konplet akva po 5 týždňoch
prvé napustenie
prvé napustenie
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:44, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Hryzo »

20L minus substrat a dekoracie a ostatok je hned 16-17L a do toho narvat 11 rybiek ... trufale ale snad v poriadku ...len tie brotie sa ti tam budu tlacit to ti viem povedat uz rovno ... bud nebudu mat potravu vobec lebo nebudu stihat rast riasy (oni su skoro cisty riasozraci - chutia im vsak spirulinove tabletky) alebo jej budu mat tak malo ze vyhra slabsia ... krevetky im este z toho mala budu uberat ... rybky ked tak nechas kedze mas micro rybky tak ok ale tych slimacikov by som prehodnotil a skusil najst nieco vhodnejsie ... hlavne ked brotie dorastaju do 5cm :o http://rybicky.net/atlasostatnich/plz_brotia_pagodula ... a v malickych nadrziach tazko budes udrzovat nizku teplotu hlavne v lete (ak to akva nemas v pivnici) ...http://www.akva.sk/brotia-pagodula-t9452.html su to len 2 strany prebehni si ich
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Tie dve strany som prebehnuť nemusel - poznám ich :D brotie sú zatiaľ maličké a sú tam dočasne - vybral som ich z akva kde sa mi po prvý krát rozmnožili, ak sa nebudú tváriť veselo tak pôjdu nas5 no zatiaľ sa mi páči ako čistia všetko čoho sa dotknú. Ale vďaka za upozornenie, cenim si to.

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa joey »

Ked mozem nazor, tak pygmejov tam nedavaj. Aj ked su malicky, tak 20l je pre nich strasne malo! Oni sa radi prehanaju po strede vodneho stlpca a tu nebudu mat kde. A to nevravim, ked sa splasia, lebo oni su plachy teda dost, pokial nemaju priestor. To ti budu narazat z jednej strany na druhu do skla. Tie razborky tam aj daj, dole budes mat krevetky, takze panciernicky uz zbytocne.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

joey napísal:Ked mozem nazor, tak pygmejov tam nedavaj. Aj ked su malicky, tak 20l je pre nich strasne malo! Oni sa radi prehanaju po strede vodneho stlpca a tu nebudu mat kde. A to nevravim, ked sa splasia, lebo oni su plachy teda dost, pokial nemaju priestor. To ti budu narazat z jednej strany na druhu do skla.
Takže už sa presťahovali do vedľajšej izby ;) do 63-ky. Myslíš že tam im bude lepšie?

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa joey »

Tam si to dobre uziju :)

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Denis »

Paci sa mi ten Fluval stratum shrimp substrat, na prvej foto je asi farba skreslena, ale na druhej a tretej je velmi pekny. Mozno ho raz vyskusam, ked je navyse aj aktivny a znizuje pH. Drzim palce, velmi by si ma potesil, keby ti vyjdu z TB hybridov, ciste taiwan bee krevetky a hlavne nejake farby a triedy ktore sa mne nepodarili este. Na SVK asi nebude vela krevetkarov, ktori by sa s nimi chceli podelit aspon na fotkach...

Taka otazka mosfet, nebojis sa hnojit ku krevetkam?

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

To hnojenie je také nijaké - pár kvapiek raz za čas

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Nie veľmi podarená fotka, no mal som po ruke iba mobil.
WP_20141222_005.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:44, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Ešte by som sa chcel poradiť : :idea:
Uvažoval som nad tým že by som vybral filter z akva a nechal ho bez filtra. Čo myslíte dobrý nápad či nie. Aké budú + a aké - takého to kroku. Poprípade ako bude treba zmeniť starostlivosť a pod.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa Hryzo »

http://rybicky.net/forum/92-akvarium-be ... zduchovani

skus ci sa tam nieco nedocitas ... moj "samochod" bude bez filtra ... ak, tak maximalne planujem bublinky cez kamienok nic viac

v zhrnuti - akva bez filtra funguje, mal by si tam vsak mat dost rastlin na vytvaranie kysliku a raz tyzdenne menit vodu (ak je uz dobre zabehnute) ... pri vhodne zvolenej osadke (pricom tu plati menej je viac) to nieje problem mat takto fungujce akvarium
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa joey »

Ja fungujem v 10l bez filtra. Vlastne ved vies, pisal som to v teme netypicke podmienky...

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

@Hryzo : Momentálne je v akva 6ks razbory škrnochvosté , 9ks Taiwan bee hybrid a pár kotúliek. Rastlinstvo ak na fotke na prvej strane a rozrastá sa. Aký je tvoj názor? Vybrať? Počkať? Nevyberať?
@joey : robíš nejakú špeci údržbu ? A aj tvoj názor na osádku a rastlinstvo - či bude fungovať ma zaujíma.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa IringPalo »

Preco bez filtra?
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Pre čo bez filtra? Nepáči sa mi tam, robí dosť veľké prúdenie a krevetky sa väčšinou zdržiavajú za koreňom, razbory plávajú často na jednom mieste proti prúdu. A aj rastlinky s kývu čo sa mi nepáči. A tak celkovo...

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa IringPalo »

Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Zaujímavé, avšak ako prvé som napísal že sa mi nepáči - tým som myslel že sa mi nepáči v akva a dať tam inú "opachu" nechcem. Ani závesný sa mi na takom malom akva nepáči. Tak neviem, aj Hryzo tvrdí že mu funguje akva bez filtra - len sa zase bojím o krevetky - nechcel by som im ublížiť.

Používateľov profilový obrázok
IringPalo
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 21 Okt 2014, 22:33
Bydlisko: Trenčín
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa IringPalo »

tak daj externy a mas to.
Chovám: Atya gabonensis 2x, Caridina amano 1x, Neocaridina davidi (wild a cherry forma), Neocaridina davidi orange sakura.

Používateľov profilový obrázok
mosfet
Príspevky: 452
Dátum registrácie: 05 Okt 2014, 21:57
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa mosfet »

Ak som dobre pochopil tak si zástancom teórie že akva musí mať filter. A aký externý do tak malého akva?

joey
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06 Nov 2014, 16:04
Kontaktovať používateľa:

Re: 20l Taiwan

Príspevok od používateľa joey »

Tak ten filter proste daj prec a hotovo. Zo zaciatku by som menil stvrtinu vody 2x tyzdenne a potom podla zivota v tanku.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní