diversa set 25l

Prezentujte svoje krevetkárium
rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

ahojte, toto je moje krevetkarium, je to set od diversy,40x25x25 cm, svetlo 11w, bolo k tomu aj pohanadlo vody a teplomer,, ale tieto veci som nevyuzil,filter tam mam cerpaciu hlavicu hailea a biomolitanovu kocku,v kavariu je zo 20 krevetiek red cherry, dve vezovky malajske a 5 gubiek,akvarium je uz pomalicky zabehnute,,ale chce to este nejaky tyzden,dva.dno tvori akvastrk,cca 0,5 cm,, vpredu je jemny piesok 1-2 mm , v strku je nalamana polovicka gulicky JBL kugeln, ako hnojivo pre rastliny, a v biomolitane su dve tablety Dajana Biofilter. ak by ste mali nejake rady,postrehy budem rad :)
2012-08-28-065.jpg
2012-08-28-064.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:45, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Hryzo »

rychla odpoved cez rychlu odpoved ... gupky prec .. a rychlo ...

1. velmi male akvarium na ne
2. zivorodky velmi spinia vodu a budes mat problemy

nepises kedy si akva zalozil .. ale pises ze je uz pomaly zabehnute ... pomaly zabehnute je vyraz inak prelozeny zabeh nieje dokonceny a ty tam uz mas nielen ze osadku, ale preplnenu :)

namiesto guppy ak chces naozaj ryby je vela inych moznosti ... mikrorazbory, elegansky, zivorodka trpaslicia(formosk), pseudomugil-y a podobne ...

napis tak isto aj ake tam mas rastliny ... ale uz teraz vidim jednu, ktora ti bude zachvylu vadit :)

inak sa mi akva paci, aj to kombinovane dno hruby a jemny strk ...

takze vyzor chvalim, osadku karham .. uvidime ak osa budes dalej snazit
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

hryzo díki za odpoved,no z rastlin je tam Riccia Fluitans-plavajuci mach, hygrophila polysperma, heteranthera zosterifolia, blyxa japonica, cabomba caroliniana, micranthemum micrantemoides, micranthemum umbrosum, cerateptoris cornuta a javsky mach. tak gubky odlovim .. este by som tam mohol mat endlerky nie? a ktora rastlina mi bude vadit ? :)

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

2012-08-28-067.jpg
tu je este zopar fotiek, je to fotene mobilom na 1,3 mpx aby som to nemusel upravovat a zmensovat,
2012-08-28-073.jpg
2012-08-28-069.jpg
2012-08-28-072.jpg
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:46, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Hryzo »

cabomba :)endlerky tiez niesu najidealnejsie .. samice su velke a budu ti zrat krevetky + spinia cca rovnako ako guppy
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Mirko1A
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 12 Feb 2015, 12:11
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Mirko1A »

Pekne akvárium,
čo sa mi páči je fakt, že hneď na začiatku tam je veľa rastlín, čiže to "skoro" zabehnutie + rybky sa dá ospravedlniť, hlavne keď ide o gupky.
Zopár gupiek by neboli až taký problém, aj keď je to len 25l, rastliny budú po ich hnojení pekne rásť, ale problém nastane po mesiaci, keď sa začnú množiť... hrotočelec v BA je ďaleko od partizánskeho (poznámka pre Hryza :-)

je isté, že gupky budú prerieďovať populáciu krevetiek, ale zase na druhej strane, je tam veľa rastlín, úkrytov, takže väčšina zostane, aspoň nebudd problém so selekciou.
najväčší problém vidím v potomstve gupiek (čo s ním) a tiež po čase budú problémom niektoré rastliny, konkrétne Hygrophila, ktorá je moc veľká na toto akva a bude opadávať, rovnako ako Cabomba pravdepodobne bude plznuť...

inak podľa mňa milé akva, veľa šťastia

Používateľov profilový obrázok
viridis
Príspevky: 324
Dátum registrácie: 25 Nov 2014, 16:14
Bydlisko: Očová
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa viridis »

Príjemná nádržka. Súhlas s Mirkom. Neocaridiny, ak majú dosť úkrytov, sa vedia udržať aj popri živorodkách.
Sám som si bral red cherry z akvária, kde fungovali v hojnom počte popri gupkách a mečúňoch.
Neocaridina davidi (Red, Blue) | Caridina mariae & cantonensis (Tiger & CRS) || krevetky - wiki

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

viridis,mirko vdaka za nazory :) hryzo ta cabomba dorasta 80cm,, to asi fakt bude problem,, no gubky planujem dat prec, este byma zaujimelo ci by som tam mohol dat zo 5 neoniek,, ak nie bude to cisto len krevetky a slimaky..tej cabomby a hygrophily sa budem asi casom musiet zbavit,, niekomu ju dat aleboco

Jarino24
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 08 Okt 2014, 20:42
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Jarino24 »

daj si tam elegansky :-) ja ich mam pri babaulti green

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Hryzo »

neonky nieeeeeeeeeee .... poznas stranku rybicky.net? tam su aspon zakladne info a MINIMUM potrebny pre dane rybky :)

to ti mam naozaj linkovat rybky, ake tam mozes mat? troska snahy? precitaj si co som pisal predtym a skus vygooglit aspon ako vyzeraju .. verim, ze mikrorazbory sa ti budu pacit az moc ... a su to malicke malo narocne rybky, ktore musis zvladnut pri troche snahy
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

aale ved som ich guglil,,ale tu kde zijem tazko zozeniem take ryby,, tu maju len neonky a gubky a mecune,, no ale popozeram hadam sa podari nieco najst. :ugeek:

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

ozaj hryzo aky je toto druh slimaka nevies poradit ? :?:
DSCN0184.JPG
Naposledy upravil/-a prasan v 23 Sep 2017, 22:47, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Foto do príspevku.

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Hryzo »

levatka riecna, velmi rychly slimak, ktory dokaze utiect aj helenke :)

ten kdo u vas predava tie rybky, musi vediet zohnat aj ine .. proste sa ho spytaj, ci vie zohnat to alebo to pripadne to .. a nieco sa urcite podari ...

mecune su velke, neonky potrebuju aspon 80cm dlhe akvarium na spokojny zivot a guppy ... to sme uz pisali ... zozen si tam 3ks otocinclus affinis http://rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy + microzbora skvrnochvosta http://rybicky.net/atlasryb/razbora_skvrnoocasa takych 15 kusov a mas super osadku ... alebo namiesto microrazboriek heterandria formosa http://rybicky.net/atlasryb/heterandrie_trpaslici cca 6-8ks a si vybaveny ... samozrejme krevetky
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

díki za info,, no tie formosky by boli idealne,,popytam sa nane. ;)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Hryzo »

chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

toho predajcu na bazosi som pozeral, ale len osobne predava. ale nevadi ved to neponahla, vdaka za pomoc.

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

mam si tu levatku riecnu nechat v akva? pisu ze produkuje vela odpadu a moze zhorsit kvalitu vody. zatial ich mam asi 3 kusy,,ale ked sa premnozi bude zle :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Hryzo »

chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

rudo
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 23 Máj 2015, 07:55
Bydlisko: Partizanske
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa rudo »

vdaka za odkaz, dnes som rozmyslal ze by som vybral z akvaria ten koren, je to maly objem,,koren este zabera miesto,, slabe svetlo - koren tieni rastlinam,,farbi vodu do hneda, skor by sa mi tam hodil fingerwood alebo nieco podobne tenke, micranthemum umbrosum zasadim do strku, a ceratopteris cornuta som cital ze je radsej ked plava na hladine,, :)

Hryzo
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 07 Okt 2014, 21:51
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: diversa set 25l

Príspevok od používateľa Hryzo »

mne osobne sa koren v akvariu paci, ja mam doma vo vsetkych akva aspon male drievko :) a farbenie vody do hneda ... 1. je to dobre 2. je to prirodzene 3. ako len chces, ide o to, aby sa tebe to akvarium pacilo
chovam - ryby, raky, krevetky, slimaky

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Aliceexedo, Bing [Bot] a 16 neregistrovaných