Otazky od zaciatocnikov

Nebojte sa spýtať
Napísať odpoveď
bogoflor
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 01 Feb 2017, 17:11
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa bogoflor »

ahojte čítam vaše rôzne príspevky ohľadom listov z buku ,,dreva,, z opuntie , asi moda :D / pestujem roky kaktusy a sukulenty / a napadlo ma či by im neprospeli šišky ktoré sa roky použivaju na dezinfekciu amazon akva prostredia , či by neprospeli aj krevetkam..či?? :D

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: oľchove šišky

Príspevok od používateľa Milos »

cav. olsove sisky sa bezne pouzivaju v akvariach s krevetkami, takze odpoved na tvoju otazku je jednoznacne ANO :)
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

kamzik1313
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06 Okt 2015, 14:32
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa kamzik1313 »

Zdravím chcem sa opýtať ci ma niekto skúsenosti s Seachem Ph Alert ku krevetkam poprípade poradiť aké testy sú najpresnejšie.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa Denis »

Kamzik mne sa osvedcili a aj vdaka radam kamaratov a inych akvaristov pouzivam JBL - pH, NO2, NO3.

Peter033
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Jún 2017, 10:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa Peter033 »

Ahojte asi to bude znieť ako hlúposť ale Chovam v akváriu topas blue a rad by som k nim pridal aj inú farbu alebo iný druh krevetiek parametre mám ph 7,5 a dosť tvrdú vodu určite okolo 15 aj viac... Nečakám že sa budú rozmnožovať ale aspoň niečo čo by prežilo v týchto parametroch ... Neviem či to budú tigre alebo niečo iné ...teplotu udržujem okolo 24

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa Denis »

Ahoj, ak nepotrebujes aby sa mnozili tak kludne krevetky pinokio, pripadne ak ti nevadi nejaka mlada zozrata neokaridina krevetka, tak mozes dat Caridina japonica. Mozno aj tie tigre by sa drzali, ja ich mam na cca 12 GH, ale namiesanej s mineralmi. Nemozem vsak povedat, ze sa tigrom nejak extra dari u mna.

majtan.miso
Príspevky: 364
Dátum registrácie: 29 Júl 2015, 10:04
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa majtan.miso »

Nechapem jednu vec. Tak das 50€ za krevety, ktore budu prezivat miesto toho aby si dal tych istych 50€ za reverzku a vodu mixoval 1:1 trebars a tym umoznil zvieratam lepsi zivot a zaroven si rozsiril moznosti na ine druhy

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa Milos »

majtan.miso napísal:Nechapem jednu vec. Tak das 50€ za krevety, ktore budu prezivat miesto toho aby si dal tych istych 50€ za reverzku a vodu mixoval 1:1 trebars a tym umoznil zvieratam lepsi zivot a zaroven si rozsiril moznosti na ine druhy

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
easy cowboy, 50 E v dnesnej dobe nestoji skoro nic, co sa da lahko zohnat plus ton sa mi zdal troska ustipacny, ale mozno som precitlively. ale chapem co si chcel povedat, ze treba investovat najskor troska do vybavenia, ak sa chce chovat nejake narocnejsie druhy. obsahovo suhlasim.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Peter033
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 18 Jún 2017, 10:33
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa Peter033 »

50€ je nič ale skôr som chcel vyskúšať akvárium bez technológie ... Na jar som dokázal v tejto vode odchovat crs samozrejme mala pár stupňov menej síce zostalo len pár mláďat ale zostalo.... tak som chcel vyskúšať či by to zvládol aj iný druh

Milos
Príspevky: 1655
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa Milos »

no neocaridiny by to zvladnut mali. ale tak samozrejme vzdy zalezi pripad od pripadu.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

andrej14
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23 Sep 2019, 16:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa andrej14 »

zdravim , dnes som si doniesol neocaridina palmata na bola s nimi aj kus plavajucej rastliny , v ňom je niečo čo neviem identifikovať , vedeli by ste mi poradit ( som úplný začiatočník s krevetkami ) , sú to akoby priesvitné "kvapky" niečoho , jemne nažltlé.https://uloz.to/file/YApj8tv9l5zw/img-2 ... 230804-jpg

(ak mi niekto poradi ako dat fotku priamo sem , rad to napravím ;) )

edit denis: upravil som ti foto na 1,5MB a vlozil som sem ako prilohu (max povolena velkost obrazka na krevetkarskom fore je 1,5MB)
andrej14_ceratophyllum.jpg

Yamay
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07 Jan 2017, 16:15
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa Yamay »

Povedal by som, ze su to vajicka slimakov.
Neocaridina davidi: Bloody Mary, Blue Topaz, Carbon Rili, Black Rose, Schoko Sakura, wild type

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa Denis »

Ako pisem Yamay, su to zrejme vajicka kotuliek. Mna by skor trapila ta plostenka na skle dole na obrazku :)

tu je o nich tema: https://www.krevetkari.sk/viewtopic.php?f=16&t=17

andrej14
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 23 Sep 2019, 16:13
Kontaktovať používateľa:

Re: Otazky od zaciatocnikov

Príspevok od používateľa andrej14 »

diky , prečítam si , tú ploštenku (ak to bolo ono) som našiel len jednu , proste som to prstom zoškrabol zo skla , neviem teda či sa toho da tak ľahko zbaviť , skôr by som povedal že nie .Ten kus rastliny s tými asi vajíčkami som vyhodil , nebudem rešit radšej čo sa z toho vykľuje . uvidím či nejakú tú ploštenku uvidím este v krevetkáriu , inak v krevetkáriu som našiel už aj prvy zvlek a nepozorujem žiadny úhyn,tak dúfam že je to dobrý indikátor .a teraz by som vas poprosim este o jednu radu , som totalny lajk v tomto , tak dúfam že budete mat pochopenie . V spoločenskom akváriu mám 4 kusy japonici ( amano shrimp myslim ze sa volá) dostal som to ako odporúčanie na redukciu rias ( asi mesiac dozadu z chovproduktu , kde som nemal paru o nejakých krevetkách a čo je to zač, ale reku skúsim ) v tej dobe som bral cca 2 cm velké kusy . Dosť ťažko sa v spoločenskom akváriu hľadajú , ale našiel kde sa chodia schovávat , teraz asi po mesiaci som našiel tiež zvlek a dokonca samička nosí vajíčka ( pokúsim sa vyfotiť keď vylezie) , je tak 4 cm velká od oka . pôvodne som chcel po nejakom tom preštudovaní dať do spoločenského akva tieto neocaridiny keď kúsok odrastú , kedže som si prečítal aké majú nároky a tak , ale keď vidím že ani tým japonicam asi nieje u mňa najhoršie , vedeli by ste mi odporučit nejaký druh krevetky vzrastom aspoň podobným japonicam s podobnými nárokmi na vodu , ktoré by sa potencionalne aj mohli množiť ? kedže tieto potrebujú slanú vodu .alebo mám ostať pri pláne s neocaridinami , kde ma ale trápi trošku velkosť jedincov , že by skôr mohli pre ryby pôsobiť ako potrava. aktuálne mám totiž krevetkárium s palmatami , ale pôvodný plan bol mat len upratovaciu čatu v spoločenskom akvárku
IMG_20190925_132610825_1200x2133_1200x2133_1024x1820.jpg
Prílohy
IMG_20190925_132732471_1024x1820.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných