cca 400l pre krevetky u mna doma

Prezentujte svoje krevetkárium
Napísať odpoveď
svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa svicen »

Ahojte,
konecne som sa ku tomu dostal a aj ja pridavam par fotiek mojich nadrzi.
Substrat pouzivam Benibachi Normal a Ebi Gold pre Caridiny a Taiwany a Neocaridiny obycajny cierny strk z akvaristiky. Filtre Qanvee + hlavice Aquael pat mini alebo kombinacia Qanvee + Azoo mignon 360 a v 65l nadrziach externe Eheim ecco pro 130. Svietenie klasicke trubice, Aquael Led a Cinske Led pasy v regale. V kazdej nadrzi Oxydator, okrem nadrzi pre neocaridiny (tie musia prezit aj jadrovy vybuch).
DSC_3999.jpg
DSC_4000.jpg
DSC_4002.jpg
Naposledy upravil/-a svicen v 05 Nov 2018, 20:17, upravené celkom 1 krát.

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa svicen »

prikladam par foto chovancov
DSC_4025.jpg
DSC_4024.jpg
DSC_4023.jpg
DSC_4010.jpg

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa svicen »

DSC_4029.jpg
DSC_4028.jpg
DSC_4026.jpg
DSC_4016.jpg

Kazimierz
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 08 Jan 2018, 11:02
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa Kazimierz »

Velmi pekne, palec hore.

Denis
Administrátor
Príspevky: 1798
Dátum registrácie: 30 Sep 2014, 13:35
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa Denis »

Pekne to mas, vsetko ma svoje miesto, paci sa mi to a samozrejme aj krevetky :)

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

máš to pekné :) tiež pracujem v miestnosti s objemom okolo 400l akurát ma napadlo nemáš problém kontrolovať krevetky keď máš tie machy tak husto rozrastené že tam moc do nádrže nevidno? ja som to preto zlikvidoval a nechal iba malé kúsky aby sa dali tie krevety kontrolovať aj v prípade nejakého úhynu
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa svicen »

Dakujem pani, som rad, ze sa nadrze a krevetky pacia

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa svicen »

nadrze na prvej foto su dost husto zarastene, cca 1/2 - 2/3 zarastena a v predu volne miesto. Nadrze na druhej foto 65l a pod nim 30l Aquael tak tam mam z machov len flame moss, Bucky, Windelov, Fissidens a Bolbitis aby som mal lepsi prehlad o krevetkach v nadrzi. Postupne planujem starsie nadrze trochu poprerabat a zredukovat mach. Na druhej strane maju dost ukrytov a dostatok plochy pre biofilm.
martinzemanovic82 napísal:máš to pekné :) tiež pracujem v miestnosti s objemom okolo 400l akurát ma napadlo nemáš problém kontrolovať krevetky keď máš tie machy tak husto rozrastené že tam moc do nádrže nevidno? ja som to preto zlikvidoval a nechal iba malé kúsky aby sa dali tie krevety kontrolovať aj v prípade nejakého úhynu

Používateľov profilový obrázok
martinzemanovic82
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 22 Dec 2017, 15:36
Bydlisko: Horná Súča
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa martinzemanovic82 »

ano to je pravda pri väčšej skupine kreviet je to skôr ako výhoda :) a chladenie na leto nepoužívaš? ako to riešiš? čo sa týka komptaibility pat mini a filter qanvee ako to máš prepojené ? mám to doma ale tie trubky z toho filtru mi nepasujú na tú hlavicu ako je pri bežnom aquanova ncf200l
Neocaridina yellow neon,Blue Topaz,Bloody Mary, PBL Benibachi, Red Galaxy pinto, Black Galaxy pinto, Black pinto spotted head, Red pinto spotted head,Taiwan bee Blue bolt, Red Wine, Red Ruby, Panda, King Kong, Aura Blue, Tangerine, ;)

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa svicen »

chladenie planujem dat ventilatory a snimac. Dal som na okna namontovat Zrkadlove folie, takze tie celkom pekne odrazaju teplo, cez leto som tam mal max 27-28°C co este prezili, ale nebolo to dlhodobo. Ale v buducnosti pribudne urcite chladenie.
Prepojenie Qanvee a Azoo Mignon mam kombinaciu Qanvee 100 tu mensiu a Azoo mignon 360. Povodne som planoval Quanvee 200, ale ten je moc velky a vystup je daleko od skla a je problem s prepojenim. Na 100-vke je potrebne upravit nozicky na prisavky a vlozit medzi nasavanie AZoo a Qanvee plastovu trubku - pasuje tensia z dvojramenneho cinskeho bublifuku. V pribehu buduceho tyzdna budem takuto zostavu upravovat a montovat, tak to mozem nafotit.
martinzemanovic82 napísal:ano to je pravda pri väčšej skupine kreviet je to skôr ako výhoda :) a chladenie na leto nepoužívaš? ako to riešiš? čo sa týka komptaibility pat mini a filter qanvee ako to máš prepojené ? mám to doma ale tie trubky z toho filtru mi nepasujú na tú hlavicu ako je pri bežnom aquanova ncf200l

svicen
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 09 Mar 2017, 11:24
Kontaktovať používateľa:

Re: cca 400l pre krevetky u mna doma

Príspevok od používateľa svicen »

ospravedlnujem sa za kvalitu, ale bol som rad, ze som ich stihol cvaknut a neschovali sa
DSC_4030.jpg

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných