Aka voda pre ake druhy?

Substrát, filter, osvetlenie, výmena vody a pod.
Milos
Dátum registrácie: 03 Okt 2014, 21:17
Kontaktovať užívateľa:

Aka voda pre ake druhy?

Príspevokod užívateľa Milos » 10 Dec 2018, 23:07

Prosim, pridavajte sem vase aktualne poznatky a nazory na to, ake parametre a zdroje vody su najlepsie pre vami chovane druhy/variety.
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aka voda pre ake druhy?

Príspevokod užívateľa Milos » 10 Dec 2018, 23:09

Ja chovam CRS pri GH 7, KH 0 a pH 5.0- 5.5

Neokaridiny som vzdy maval na vodovodnej, ale pri modrych Blue Dream to slo len s problemami. Na radu Macadla a Denisa som zacal pouzivat demineralizovanu vodu s pridavkom mineralov pre neokaridiny (KH 4, GH 8).
Chovam: taiwan bee, taiwan hybrid, sulawesi kardinal, CRS, CBS, bloody mary, blue velvet, blue topas

Milos
Kontaktovať užívateľa:

Re: Aka voda pre ake druhy?

Príspevokod užívateľa Milos » 03 Jan 2019, 16:21

Neocaridina davidi var. Blue Dream (Blue Velvet, Blue Topaz): Najskor som ich maval na vodovodnej vode a fungovalo to. Potom mi prestali prezivat mlade, pomohlo ked som presiel na destilovanu (RO) vodu s mineralmi. Podobnu skusenost ma s kmenom odomna aj Denis a Macadlo, od ktorych som sa nechal inspirovat.
Docela by ma zaujimalo, ako a na akej vode sa dari s modrymi neokaridinami ostatnym ludom z fora...

Návrat na "Zariadenie krevetkária"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných